Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Dukla po bojovnom výkone porazila poslednú Skalicu

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal dokázali pokoriť Skaličanov až v záverečnej tretine. Natiahli tak víťaznú sériu na štyri zápasy.

Trenčín – Skalica  3:1  (0:0, 1:1, 2:0)

Súboj v tabuľke druhého s posledným začali aktívnejšie domáci. Hudecov štipľavý pokus Romančík vyrazil nad bránu. Hostia sa rýchlo spamätali a priebeh hry vyrovnali. Pašekovu strelu pri nájazde dvoch na jedného Kutej vytesnil betónom. V 6. min mal Kutej čo robiť, aby zneškodnil nepríjemný pokus Brendla. V tých chvíľach sa hral svižný hokej na oboch stranách klziska a nebolo vidieť, že hrajú tímy z rôznych pólov tabuľky. Neujala sa ani spolupráca Melicháreka s Gašparovičom, keď puk skončil na Romančíkovom betóne. Blízko k úvodnému gól bol v 12. min hosťujúci Školiak. Jeho presilovkovej dorážke totiž chýbali iba centimetre. Päť minút pred prvou sirénou využil zaváhanie obrany Gašparovič, natlačil sa pred gólmana, ale jeho strele švihom chýbali centimetre na to, aby skončila v sieti.

Aj po prestávke pokračoval aktívny hokej z oboch strán. Ďaleko od otvorenia skóre nebol v 22. min Jaborník, no tesne minul bránu. Na opačnej strane podobne dopadol v predbránkovom priestore Zlocha. V 25. min si do priestoru ľavého kruhu nakorčuľoval Jass. Puk však nedokázal dobre trafiť a Kutej ho skryl pod telom. O tri minúty však už bol prikrátky na Zálešákovu strelu švihom do horných poschodí brány. Domácich tento moment vyprovokoval k zvýšenej aktivite. K vyššiemu počtu striel im dopomohla aj prvá presilová hra. Romančík bol ale vždy na svojom mieste. V 32. min bol už krátky na pokus Nechalu od modrej čiary, keďže mal zakrytý výhľad – 1:1. Dukla sa mohla následne dostať do vedenia počas presilovej hry. Z veľkého tlaku gól nestrelila. Na opačnej strane obranca v poslednej chvíli zastavil dobiedzajúceho Zálešáka a zabránil streleniu takmer istého gólu.

Hostia sa v záverečnej časti v prvom rade snažili udržať cennú remízu. Dukla chcela streliť vytúžený druhý gól. Blízko k nemu mala počas presilovej hry. V nej dokázala súpera na celé dve minúty zavrieť vo vlastnej tretine. Romančík bol ale vždy na mieste. Desať minút pred koncom zápasu naklonil misky váh na stranu Trenčína Hudec, keď odtlačil brániaceho hráča a strelou pod brvno poslal Duklu do vedenia. O minútu už bolo 3:1. Veľký tlak domácich korunoval do tretieho gólu Dlouhý, keď skackajúci puk si našiel cestu za bránkovú čiaru. Trenčín si už vedenie postrážil a pripísal si tuho vybojované tri body.

Góly: 32. Nechala (L. Novák), 50. Hudec (Švec), 51. Dlouhý (Hlinka,  L. Novák)  - 28. Zálešák (Mickievics, Opalek), vylúčení na 2 min: 3:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 1820 diávkov. Rozhodoval: Snášel

TRENČÍN: Kutej – D. Rehák, Rich. Pavlikovský, Hatala, Drgoň, Ryzák, Holenda, Nechala – Mich. Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – Melichárek, Rób. Petrovický, Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, P. Šišovský – Jakúbek, J. Zlocha ml., Vozdecký – Koyš

SKALICA: P. Romančík – Ďurák, Barák, Opálek, J. Novák, Polata, Jaborník, Zukal – Pašek, R. Školiak, Zálešák – Lantoš, Brendl, Komínek – L. Klíma, K. Jass, Korýtko – J. Rožník, Mickevics, Bezúch – Brodek

Marcel Hanzal (asistent trénera Trenčína): „Zápas sme začali vcelku dobre. Súper mal nejaké brejky, ale nevyužil ich, čo nás teší. Inak by bol výsledok troška iný. Hra bola vyrovnaná. Snažili sme sa tlačiť pred bránu a dávať góly. Sme radi, že chalani v poslednej tretine zabojovali a dali góly, čo rozhodlo o osude zápasu.“

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?