Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Tr. Teplice sa s jeseňou rozlúčili päťgólovým prídelom

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Vrbové – Bánovce 0:0

V poslednom  kole na jeseň, za slnečného, ale chladného počasia sa hral priemerný zápas, viac menej od šestnástky po šestnástku. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu na skórovanie. Do polčasu sa uponáhľal pri odrazenej lopte Doktor, a tak z uhla v pokutovom území mieril vysoko nad.  Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hralo sa väčšinou v strede, ale v 56. minúte sa dostali hostia do šance v pokutovom území, domácich zachránil golman Valovič, keď včas vybehol a zlikvidoval vyloženú šancu. V 80. minúte mohli hostia rozhodnúť, ale strela z hranice pokutového územia od Mroceka tesne minula spojnicu domácej bránky. Pokus domáceho Majgota bol nepresný. Do vyrovnaného, priemerného zápasu zapadol aj výkon rozhodcu.

R Dolník, ŽK: Strecký, Vlado, Sarr – Minárik, 150 divákov.

BÁNOVCE: Grman – Turoň, Mrocek, Líška, Bodocký, Olej, Svatík, Gajdošík, Ondráš, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák.

N. Dubnica – Šimonovany 3:0 (2:0)

V prvom polčase boli doma jasne lepší a už v 5. min po peknej akcii po Ranušovej spätnej prihrávke Švikruha strelou po zemi otvoril skóre. Novodubničania hrali naďalej dobre, ale   z tlaku mali viacero šancí, no nevyužili ich. V 29. min po centri Švikruhu zvýšil nekrytý Suchý zblízka na 2:0. Po prestávke hostia nastúpili s úmyslom obrátiť stav, ale Rekem ich šance zneškodnil a raz mu pomohla žrď. Potom domáci prebrali iniciatívu, no skóre sa nemenilo ani po veľkých šanciach. P. Staňo po sóle netrafil bránu a Držík v ideálnej pozícii prestrelil. Zaslúženú výhru potvrdil v 90. min dal tretí gól Václav z jedenástky po faule na Vagalu.

Góly: 5. Švikruha, 29. Suchý, 90. Václav (11 m).

Rozhodoval Kollárovič, ŽK: P. Staňo, Držík, Lendvay - Halás, divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, P. Staňo (88. Václav), Behan, Ranuša (72. Marušinec), Švikruha (84. Vagala), Držík, Grnja, Častulín, Lendvay, Suchý.

Častkovce – Holíč 0:1 (0:0)

V peknom počasí na rozmočenom teréne sa hral bojovný zápas. Hostia si napokon so sebou odviezli všetky tri body, keď sa o jediný presný zásah zápasu postaral v 67. min Mihálik. Domáci svoje šance nevyužili a potvrdilo sa, že bez streleného gólu sa vyhrať nedá. Častkovce sa tak s jesennou časťou rozlúčili prehrou.

Gól: 67. Mihálik, ŽK: Rusnák, Madro – Mihálik, Uher, rozhodoval: Kalčik, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Osuský, Vrábel (49. Ďuriš), Hevier, Halás, Čechvala (54. Adamec), Vlado, Ostrovský, Madro, Luštík (46. Husár). Tréner: S. Ďuriš.

Jaslovské Bohunice – Trenčianske Stankovce 3:1 (2:1)

Domáci sa od začiatku pustili do súpera, no boli to práve hostia, ktorí otvorili skóre Ďanovským. Tento moment Bohuničanov nachvíľu pribrzdil, no postupne sa opäť dostali do tlaku a po polhodine bolo vyrovnané zásluhou J. Krajčoviča. Pred odchodom do šatni podnikli domáci rýchlu akciu, vybojovali loptu a Jakubička po centri poslal J. Bohunice od vedenia – 2:1. V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie, no domáci kontrolovali hru a sami niekoľkokrát nebezpečne pohrozili. V 65. minúte spečatil domáci triumf svojim druhým gólom v zápase J. Krajčovič. Po góle na 3:1 sa zápas už iba dohrával.

Góly: 30. a 65. J. Krajčovič, 43. Jakbuička – 11. Ďanovský. R. Šandrík, ŽK: Pavlík, Broš - Antošík, 100 divákov.

T. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Z. Poruban, P. Poruban, Koprivňanský, Ďanovský, Polek, Puna, Hrbas (58. Sedláček), Ďuráči (82. Ježík), P. Sedláček. Tréner R. Pevný.

Malženice – Trenčianske Teplice 5:1 (2:1)

Domáci v prípade víťazstva mohli zimovať na druhom mieste a podľa toho aj vstúpili do stretnutia. Úvodný tlak pretavil do gólu Braniša, a o päť minút neskôr ho napodobnil Gogolák – 24. minúta 2:0. Hostia sa snažili hrať kombinačne, no hrozili najmä po brejkoch, a tak Jambor pred odchodom do šatní znížil. V druhom polčase sa už prejavil na hre aj dážď, terén a pribudli ja nepresnosti. Domáci však svojou aktivitou získali možnosť pokutového kopu a Braniša dával v 72. minúte na 3:1. O štyri minúty neskôr pridal štvrtý gól domácich Gogolák a definitívne vymazal hosťujúcu snahu u skorigovanie výsledku. V pokojnom závere ešte prikrášlil výsledok na 5:1 Braniša a zaznamenal tak hetrik.

Góly: 19, 72. a 88. Braniša (druhý z 11m), 24. a 76. Gogolák – 40. Jambor. R. Lerint, ŽK: Bretschneider, Kopčan, Haško, Jambor, 200 divákov.

T. TEPLICE: Kopčan – Kopúň, Balocký, Losonszký (82. Šebík), Haško, Ančic (89. Verchola), Michalík, Jambor, Bretschneider, Beňo, Puček (38. Paška). Tréner M. Fabuš.

Ostatné výsledky: Partizánske – Boleráz 2:2 (1:1), Prečín – Domaniža 2:5 (1:2), Kanianka – Beluša 1:2 (1:0).

1. Beluša 15   12   1    2    34:15 37

2. Malženice    15   9    2    4    36:23 29

3. Domaniža     15   8    4    3    30:23 28

4. Šimonovany   15   8    1    6    21:15 25

5. Holíč  15   7    3    5    24:17 24

6. Vrbové 15   6    6    3    25:21 24

7. J. Bohunice  15   7    1    7    31:28 22

8. Častkovce    15   7    1    7    26:25 22