Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír

Na čele prezimuje Trenčianska Teplá

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Dolná Poruba – Drietoma 5:0 (2:0)

Domáci tím sa chcel s jesennou časťou rozlúčiť víťazstvom a zároveň udržať kontakt s vedúcou Tr. Teplou. Hostia zo stredu tabuľky neprišli v kompletnom zložení. Ciele Dolnej Poruby sa začali napĺňať v druhej polovici úvodného dejstva, keď najskôr Hamaňa a o chvíľu na to aj Daško poslali Slovan do dvojgólového vedenia. Na ďalšie góly diváci čakali až do 73. min, keď na 3:0 pridal Jozef Suchý. V závere Dolná Poruba prikrášlila skóre na 5:0 a diváci odchádzali z ihriska spokojní.

Góly: 26. Hamaňa, 30. Daško, 73. Jo. Suchý, 79. Ďuriš, 83. Ježík, rozhodoval: Šišovský, 50 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Huňa – Já. Suchý, Vlado, Ježík, Uhlárik, Hamaňa, Jo. Suchý, Nedielka, Daško, Koteš, A. Suchý (Martinák, Váni, J. Ďuriš)

DRIETOMA: Masaryk – Zajac, Šišovský, Lacko, Minárech, Babrnák, P. Gabrhel, Miuš, Baliak, Ondruška, Holúbek (Margetín, Filo)

Tr. Teplá – Horňany 8:0 (1:0)

Prvý polčas sa domáci trápili a podali slabší výkon. Po prestávke domáci pridali a hostia postupne odpadávali, čoho výsledkom bolo celkovo osem gólov v ich sieti. Strelecky sa presadil najmä striedajúci J. Kováč, ktorý strelil hetrik.

Góly: 49., 65. a 85. J. Kováč, 44. Tóth, 52. Píža, 70. Barinka, 75. Adamčík, 80. Frohn, rozhodoval: Országh, 150 divákov.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Frohn, Blaho, Dorica, Tóth, Adamčík, Píža, Gunár, Stupinský, Richtárech (Dobiaš, J. Kováč, Barinka)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Bulejko, Filin, Valach, Masár, Šmehyl, Adamovič, Dovičin, Brlej (R. Kováčik, Fridrich)

Svinná – Skalka 0:6 (0:5)

Hanba! Bez záujmu, chuti a srdca sa futbal hrať nedá. Domáci za celý zápas vystrelili jedenkrát na bránu, čo je smutný obraz mužstva, ktoré postúpilo do vyššej súťaže.

Góly: 7. a 31. Šumichrast, 40. a 57. Malec, 29. S. Dúžek, 44. B. Cíbik, rozhodoval: Klimčík 100 divákov.

SVINNÁ: Mateáš – Myšák, L. Vondra, Ševčík, M. Vondra, F. Krajčík, Krpelan, Varhaník, Pavlas, Dorička, P. Krajčík (Kovalíček)

SKALKA: Bulejko – B. Cíbik, Országh, Švančárek, Vykopal, M. Cíbik, Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, Malec (Podkopčan, Guga, Lakatoš)

Mel.-Lieskové – Mn. Lehota 4:1 (1:0)

Domáci sa chceli s jesennou časťou rozlúčiť viťazstvom a odčiniť tak rozpačité výkony a výsledky z ostatných týždňov. V 29. min ich za troma bodmi naštartoval gól v podaní Kusendu z pokutového kopu. Na ďalšie si diváci museli počkať po prestávke. V 54. min pridal druhý presný zásah opäť Kusenda. V 70. min pridal na trojgólový rozdiel P. Žiška. Hostia strelili čestný úspech šesť minút pred koncom, keď sa presadil T. Krajčo. Gólovú bodku za jesennom časťou dal v poslednej minúte P. Žiška.

Góly: 29. a 54. Kusenda (1. z 11 m), 70. a 90. P. Žiška – 84. T. Krajčo, rozhodoval: Zelieska, 110 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Birás, Luprich, Hanták, Habdák, Minarech, P. žiška, Špaček, Kusenda, Matejovič, Mizerák (D. Žiška)

MN. LEHOTA: Balaj – Ďurža, Honza, D. Hrnčár, Kňažek, Dávidek, M. Hrnčár, E. Laco, Mikušinec, T. Laco, Krajčo (P. Hrnčár, Alakša)

Neporadza – Záblatie 0:8 (0:4)

Zápas jednoznačne vyšiel v prospech hostí. Tí už do polčasu štyrmi gólmi zdecimovali domácich. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Záblatie mohlo pridať aj viac gólov, no ich gólostroj sa zastavil na čísle osem.

Góly: 10., 21., 47. Gajdošík, 5., 72. a 90. Brlej, 24. Urban, rozhodoval: Čaja, 80 divákov.

NEPORADZA: Ďurech – Horváth, Kyselica, J. Dlábik, Púčik, Hošo, M. Richtárech, Ondráš, Piršel, Cmarko, Tunega (Matúš, Begáň, Mich. Richtárech)

ZÁBLATIE: Koszeghy – Minárik, Žabár, Krištof, Ševčík, Brlej, Marček, Fraňo, Urban, Gajdošík, J. Kováčik (Fraňo, Magál, P. Kováčik)

1. Tr. Teplá      14        10        3          1          43:8     33

2. Záblatie        14        9          2          3          45:13   29

3. Dolná Poruba          14        9          2          3          27:11   29

4. Skalka         14        7          3          4          34:11   24

5. Mel.-Lieskové         14        5          2          7          28:36   17

6. Drietoma      14        5          2          7          17:30   17