Boj o pozíciu jesenného majstra je poriadne napínavý

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Tr. Jastrabie – Opatová 2:3 (2:0)

Góly: 31. Kyselica, 37. D. Fodrek – 55. a 76. Havier, 47. Zubo, ŽK: 1:1, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

TR. JASTRABIE: Hruška – Mikula, D. Fodrek, Bročko, Valko, J. Koreň, Kyselica, D. Koreň, Kuchtiak, M. Glasa, M. Fodrek (Žák, Jánošík, Krasimirov-Nikolov)

OPATOVÁ: Šlesár – Kováčik, Panák, Vitko, Havier, Moško, Seriš, Ferenčík, Šubert, Čaja, Zubo (Pollák)

Dolná Súča – Kočovce 1:1 (0:0)

Domáce mužstvo narazilo na dobre pripraveného súpera, ktorý prišiel hrať otvorený futbal a šance sa striedali v prvom polčase na oboch stranách. Domáce mužstvo zahodilo štyri čisté šance v prvom polčase. Po prestávke otvoril skóre stretnutia v 60. min Maraz a od toho momentu sa Dolná Súča zahryzla do súpera. Napokon sa im podarilo vyrovnať v 77. min striedajúcim Sirotným na 1:1. Domáci tím podalo dobrý výkon a zaslúžilo si zápas vyhrať, ale nedokázalo streliť góly z mnohých šancí.

Góly: 77. Sirotný – 60. Maraz, ŽK: 1:1, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Valaštín – D. Hlávek, Mrázik, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, Vendžúr, Repa, E. Vasko, Solár, Trúnek (Sirotný)

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Greguš, Juriš, Toráč, Hanáček, Feranec, Gajdošík, Roško, Horčičák, Maraz (Madara, Zemaník) PATRIK SEDLÁČEK

Čachtice – V. Bierovce/Op. 1:1 (1:1)

Začiatok zápasu začal vyrovnane, oba celky začali vytvárať nepresnosti, ale v 10.minúte hosťujúci Pav. Bulko spracoval loptu, vyhral súboj, následne nahral na T. Siváka, ktorý obstrelil domáceho brankára - 0:1. V 15.minúte Martin Trebatický mieril po rohovom kope hlavou nad. V 20.minúte prvá vážna šanca domácich znamenala vyrovnanie, keď sa po centri dokázal presadiť B. Šimo - 1:1. V 26.minúte podnikli hostia rýchlu kontru na konci ktorej bol M. Svatík, ale neprekonal domáceho L. Horvátha. Do konca prvého polčasu vážnejšiu šancu diváci nevideli. Druhý polčas začali lepšie domáci, hneď v 52.minúte odrazená lopta od P. Šumaja skončila na brvne. V 56.minúte A. Ďuriš napálil pravú tyč. Od tohto momentu prevzali hru hostia a spaľovali šancu za šancou.V 58.minúte sa nepresadil T. Sivák, keď jeho strela išla tesne vedľa ľavej tyče. V 66.minúte sa ukázal domáci brankár L. Horváth, ktorý zneškodnil jedovatú strelu od L. Breznického spoza šestnástky. Tak isto aj v 70.minúte spoza šestnástky nabehol Tomáša Sivák, potial loptu a pred bránou L. Breznický neskóroval. Nepremieňanie šancí hostí pokračovalo pretože v 73.minúte vychytal v super šanci L. Horváth Pav. Bulka. V 80.minúte prekonal L. Breznický L. Horvátha, rozhodca aj ukázal na stred, ale tento moment zmenil ofsajd, ktorý mával asistent. V 90.minúte mohol rozhodnúť hosťujúci M. Fabian, ale v skrumáži nastrelil tyč. Domáci tak v závere s vydretím všetkých síl "ukopali" aspoň bod zo zápasu.

Góly: 20. Šimo – 10. T. Sivák, ŽK: 0:2, rozhodoval: Király, 100 divákov.

ČACHTICE: Horváth – Bobocký, Šumaj, Peterka, Martin Trebatický ml., J. Herák, Šimo, Ďuriš, Červeňanský, Martin Trebatický st., Ondrejech (Habán, Vráblik, Čavojský)

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – T. Ondrášek, M. Sivák, Žúži, Mercek, Fabian, Breznický, P. Bulko, T. Sivák, Horňák, Svatík (Viršinský, R. Bulko, P. Ondrášek) TIMOTEJ BULKO

Bošáca – V. Hradná 3:1 (1:0)

Vzrušujúci zápas od prvej minúty a už v 4. min priamy kop Zdenka Baka vyhlavičkoval z bránkovej čiary obranca Jandák. Okamžitý brejk hostí tiež zaváňal gólom a samozrejme aj Kostelanova brána v 6. min skončila tesne vedľa brány. V 15. min po peknej akcii domácich zakončil Dušan Helík na 1:0. Bošácu to povzbudilo a v ďalšich štyroch minútach mala dve šance, no pri hosťoch stálo šťastie. Od 25. min začal byť dovtedy pekný zápas veľmi nervózny, na čo doplatili niektorí hráči zraneniami a žlté karty sa rozdávali na oboch stranách. V 40. min po hrubom faule Jandáka na prenikajúceho Helíka rozhodca vytiahol pre hosťujúceho hráča červenú kartu. Veľmi dobre rozbehnutý zápas skončil v prvom polčase častými strkanicami. V 55. min Zámečníkovu strelu brankár Filo vykopol iba reflexívne nohou. V 58. min bol vylúčený aj domáci hráč Mart. Zámečník, keď bol dva razy faulovaný a potom oplácal. V 68. min brankár Filo nastrelil Helíka, lopta dlho letela oblúkom do brány, no Filo ju ešte stačil dobehnúť a vyraziť. V 74. min po hrubej chybe domáceho obrancu sa podarilo Balážovi vyrovnať na 1:1. V 77. min sa domáci natlačili pred bránu, čo využil P. Kostelan a strelil druhý gól Bošáce. V 83. min sa do brejku dostal Kostelan, ale Filo jeho strelu vyrazil. V 86. min domáci hádzali aut, Bako sa dobre uvoľnil a strelil tretí gól Bošáce. Zápas sa potom v kľude dohral a body zaslúžene zostali doma.

Góly: 15. Helík, 79. P. Kostelan, 86. Bako – 74. Baláž, ŽK: 2:5, ČK: 59. Mart. Zámečník – 42. Jandák, rozhodoval: D. Kováčik, 100 divákov.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusneda, P. Kostelan, Bako, Smaotný, Helík, P. Kusenda, Vavro, Janega, Zámečník, Mizerák (Figura, Mihala)

V. HRADNÁ: Filo – Masár, P. Ježík, Jandák, J. Kováč, P. Lobotka, Jankovič, K. Kováč, P. Kováč, Hilčík, Baláž (J. Ježík, Ľ. Lobotka) MARIÁN KOPUNEC

Dubodiel – Horné Srnie 3:2 (2:1)

V Dubodieli sa hral dôležitý zápas dvoch tímov zo spodných miest tabuľky. Domácim vyšiel úvod zápasu, keď po štvrťhodine vyhrávali po presných zásahoch Kúdelu 2:0. Hostia sa však nevzdávali a bojovali. V 35. min za nich znížil na 2:1 Lukajka. Po prestávke sa oba tímy snažili streliť gól a tie napokon aj prišli v samom závere zápasu. Najskôr v 81. min Martinus dorovnal skóre zápasu na 2:2. O tri minúty však rozhodol o troch bodoch pre Dubodiel Janík.

Góly: 9. a 16. Kúdela, 84. Janík – 35. Lukajka, 81. Martinus, ŽK: 2:1, rozhodoval: Vido, 100 divákov.

DUBODIEL: Matúš Petrík – S. Petrík, L. Petrík, Matúš Petrík, M. Kováč, Scheer, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, V. Malec (Janík)

HORNÉ SRNIE: Blaško – Straka, Sekula, Kebísek, martinus, Galko, Lukajka, Blaško, Kramár, Chlebana, Naňák (Kubíček)

Zamarovce – Očkov 0:0

ŽK: 2:1, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Dragula, T. Drienka, Minárech, Minárik, Machara, Dáv. Jančovič, Dan. Jančovič, Majerský, Myslivec, D. Drienka (Šmelko, Minárech)

OČKOV: Trebatický – Drahno, Čechvala, Luža, Ondrášek, Jurčo, Némethy, Hikel, Gono, Kubový, Ščepko (Bobocký, Suchánek, Kozic)

Nová Ves – Kľúčové 3:2 (2:0)

Úvod stretnutia sa domácim hráčom vydaril, Keď najskôr Ondreička sám pred bránou trafil Rajníčka, ale v 3. min Sika premenil pokutový kop za ruku hosťujúceho obrancu. V 15. min Jambor ideálne nahral Ševčíkovi, ktorý z vnútra šestnástky nezadržateľnou strelou k tyči pridal druhý gól domácich. V 21. min mohli hostia znížiť, ale Patka trafil iba brvno brány a o niekoľko minút neskôr išla jeho hlavička vedľa ľavej žrde. Druhý polčas hostia začali aktívnejšie a výsledkom bol v 50. min gól Patku hlavičkou po rohovom kope. Následne sa začalo viac bojovať ako hrať futbal, ale vyložené šance neprichádzali. Až v 86. min po individuálnej akcií pridal Sika tretí gól Novej Vsi. V 90. min hostia ešte skorigovali, keď z trestného kopu upravil na konečných 3:2 Patka.

Góly: 4. a 86. Sika, 15. Ševčík – 50. Patka, 89. Vavruš, ŽK: 2:2, rozhodoval: Mazúch, 60 divákov.

NOVÁ VES: Kolník – Vrablic, Malíček, Ondreička, Gajdošech, Ševčík, Jambor, SIka, Lacko, Fačkovec, Šimončič (Horčičák, Jaroš, Korytina)

KĽÚČOVÉ: Rajníček, - Mil. Kiačik, Mart. Kiačik, Kendera, Petrúšek, Papiernik, P. Kiačik, Sabadka, Pšenčík, Vavruš, Patka (L. Pecháček, Machara, Amrich) PAVOL PRISTAŠ

Ľuborča – Horná Súča 2:3 (1:2)

V derby zápase chceli domáci potvrdiť úlohu favorita. Prvá strela na bránu v podaní Naňáka nemala potrebnú razanciu. Hostia skórovali hneď z prvej akcie, presadil sa krížnou strelou Ján Dohnan. O minútu na to bolo už 0:2, keď sa hlavou presadil Coník. Domáci mohli znížiť v 14. min, tutovku Macharu brankár chytil. Po rohu volala po góle hlavička Mihalika. Hostia mohli v 25. min zvýšiť Kučerákom, ten však preloboval aj bránu. V 30. min domáci nedali gól ani z dvoch metrov, keď lopta prešla celou päťkou. Záver polčasu bol nervózny, domáci predsa len v 45. min Naňákom znížili z priameho kopu. V druhom polčase domáci vstúpili do hry útočne a s úmyslom vyrovnať, no opakoval sa prvý polčas a hostia po brejku zvýšili na 1:3. V 53. min bolo znížené po parádnej strele Naňáka. Hostia mohli pridať ďalší gól v 65. min, ale domáci tutovku zažehnali. Ľuborča vsadila všetko na útok, brejky hostí však boli nebezpečné. Po jednom z nich chytil Husár v 70. min tutovku a udržal domácich v hre o body. Ľuborča sa v 78. min dočkala vyrovnania po góle Korienka, ale ten pre neexistujúci ofsajd neplatil. Posledných desať minút domáci už nenašli síl na vyrovnanie.

Góly: 45. a 53. Naňák – 9. a 49. Dohnan, 11. M. Coník, ŽK: 1:2, rozhodoval: Hruda, 150 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Rajníček, Vavrúš, Mahcara, Sabadka, Mihalik, Naňák, Brisuda, Patka, Belko (Matejka, Schwandtner, Korienek)

HORNÁ SÚČA: Orságh – Š. Coník, Lukšo, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák, M. Coník, Bariš, Repa (Zemanovič, Hoťko, Mikušinec) PETER SCHWANDTNER

12. Horná Súča           14        5          1          8          28:40   16

13. Tr. Jastrabie           14        4          3          7          17:26   15

14. Dolná Súča            14        4          2          8          24:29   14

15. Dubodiel    14        4          1          9          17:33   13

16. Horné Srnie           14        2          2          10        16:47   8