Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Dukla porazila Martin o gól

Trenčín prerušil sériu prehier. Po reprezentačnej prestávke zdolal silný Martin 3:2.

Dukla sa tešila z troch bodov.Dukla sa tešila z troch bodov. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

V úvodnej tretine predviedli obe mužstvá rozháraný hokej. Na oboch stranách sa síce zrodilo pred bránkami niekoľko ošemetných situácií, ale brankár boli v strehu.

Na prvý gól sa preto muselo čakať až do začiatku druhej časti hry, keď Gašparovič našiel pred bránkou neustráženého Melichárka, ktorý v 22. minúte otvoril skóre. Trenčín mohol svoj tesný náskok zvýšiť o štyri minúty neskôr, ale Radek Dlouhý nepremenil trestné strieľanie. Nápor domácich však napriek tomu zosilnel a keďže hostia sa nevyhli faulom, v 33. min. počas oslabenia inkasovali druhýkrát, keď Hlinka dorazil puk do odkrytej bránky. Martinský kontaktný gól však prišiel už o 40 sekúnd po rýchlom útočnom výpade a Rusinovej umiestnenej strele. Zmeny skóre vniesli do stretnutia šťavu, pričom hostia sa výrazným spôsobom vrátili do hry.

V 45. min. však ich silnejúce nádeje schladil dravým gólovým prienikom Švec, ktorý ponad Dzubinovu vyrážačku upravil na 3:1. Domáci v ďalšom priebehu dvojgólový náskok kontrolovali. V závere tretej tretiny však hrali hostia po odvolaní brankára presilovku 6 proti 4 a krátko po jej skončení v 58. min. opäť na jednogólový rozdiel znížil tečovanou strelou Murček. Napriek dramatickému záveru sa už konečný výsledok nezmenil.

Góly: 22. Melichárek (Gašparovič, Petrovický), 33. Hlinka (Rehák, Ölvecký), 45. Švec (L. Novák, Drgoň) - 34. Rusina (Kabáč, Trávniček), 58. Murček (Skladaný). Rozhodovali: Stano - Synek, Tvrdoň, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1283 divákov

Dukla Trenčín: Chábera - Rehák, Pavlikovský, Holenda, Mikuš, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Nechala - Hlinka, Dlouhý, Ölverký - Melichárek, Petrovický, Gašparovič - Hudec, Švec, L. Novák - Jakúbek, Zlocha, Koyš

MHC Martin: Dzubina - Matejka, Tabaček, Dvořák, Dlouhý, Jáchym, Bačik, Rusina, Trávniček - Kokavec, Dírer, T. Varga - Skladaný, Murček, Uhrík - R. Varga, Surovka, Kabáč - Rufati, Jurášek, Jokeľ

HLAS TRÉNERA

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: "V tomto zápase sme sa trochu trápili, pretože nám príliš nefungovala rozohrávka a súper dobre bránil. Bol to pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodla skutočnosť, že nám sa darilo lepšie premieňať šance. Dúfame, že toto víťazstvo nás nakopne k zlepšeným výkonom i výsledkom."

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  9. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  10. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Krajský parlament zmenil podmienky poskytovania dotácií

Dotácie z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa budú od budúceho roka poskytovať podľa nových pravidiel.

V zariadení sociálnych služieb Nezábudka je nedostatok personálu

Mesto Myjava hľadá opatrovateľky, ošetrovateľky, zdravotné sestry, prípadne kohokoľvek iného, kto by bol ochotný pomôcť pri starostlivosti o klientov v zariadení sociálnych

Samosprávny kraj plánuje budúci rok opraviť 57 kilometrov ciest II. a III. triedy

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) plánuje v budúcom kalendárnom roku rekordnú investíciu do opráv ciest II. a III. triedy.

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.