Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Trenčín štvrtý raz po sebe s výhrou 4:1

Zverenci trénera Martina Ševelu zakončili sedemzápasovú sériu na domácom trávniku víťazstvom nad Dunajskou Stredou (4:1).

Trenčania sa z gólu radovali štyrikrát.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Dun. Streda 4:1 (2:1)

Majster mal priam majstrovský vstup do zápasu. Už v prvej minúte dostal loptu za obranu Schet, prihral do šestnástky, kde si na loptu nabehol Madu a zblízka nemal problém otvoriť skóre – 1:0. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala aj naďalej. Po necelej štvrťhodine už viedol Trenčín dvojgólovým rozdielom. Van Kessel poslal spätnú prihrávku na Koolwijka. Ten mal pred sebou voľný priestor a z 20 m nedal Tujvelovi žiadnu šancu – 2:0. Tretí gól mohol v 26. min pridať Wesley, ale udrelo na opačnej strane. Na centrovanú loptu si poza Rundiča nabeho Szarka a sklzom poslal loptu do siete a zdramatizoval priebeh zápasu – 2:1. Zápas tak dostal nový náboj. Po pol hodine hry mohol prinavrátiť vedúcemu tímu tabuľky Rundič. Vysoký center v podaní Koolwijka však nedokázal usmerniť do siete. O malú chvíľu na to chybovala obrana Trenčína, ale Polievka v samostatnom nájazde neusmernil loptu do siete. Tím zo Žitného ostrova po strelenom góle ožil a domáci sa museli mať na pozore.

Po prestávke sa Trenčínu predsa len podarilo pridať ďalší gól. Loptu dostal za obranu Bero, prihral lepšie postavenému Wesleymu, ktorý prestrelil Tujvela – 3:1. O štyri minúty hlavička Bera po rohovom kope skončila v náručí gólmana. Následne kvalita hry poklesla a trpela najmä na nepresnosti na oboch stranách. Dunajskostredčania sa nevedeli dostať do hry, domáci kolektív mal pre zmenu nahrané. V 68. min striedajúci Stephens v dobrej pozícii minul priestor brány. O sedem minút mohol skórovať aj Van Kessel. Jeho hlavička šla tesne vedľa ľavej tyče. Na opačnej strane podnikli hostia brejkovú situáciu. Na jej konci bol Pačinda, ktorého vychytal Šemrinec a nepripustil záverečnú drámu. O tri minúty strela Polievku poriadne vystrašila domácich priaznivcov. V samom závere ešte nevyužili svoje šance Ljubičič a na opačnej strane Wesley s Van Kesselom. Napokon v 88. min vyrazenú loptu Tujvelom dobehol Guba, neulakomil sa na gól, prihral Wesleymu, ktorý upravil na konečných 4:1. Trenčín tak ukončil sedemzápasovú sériu domácich zápasov, počas ktorej vyhral šesťkrát.

Góly: 1. Madu, 14. Koolwijk, 54. a 88. Wesley – 26. Szarka, ŽK: Ljubičič. Rozhodoval: Michlian. Divákov: 2870.

TRENČÍN: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Rundič Madu – Koolwijk (86. Opatovský) – Schet (58. Guba), Bero, Rabiu, Van Kessel (90. Holúbek) – Wesley

DUN. STREDA: Tujvel – Brašeň, Ljubičič, Kwin, Davis – Straka (71. Pambou), Ľupták – Sarr (64. Stephens), Polievka (89. Asanovič), Pačinda – Szarka