Záblatie sa s Tr. Teplou rozišlo nerozhodne, Brestovec navýšil náskok

Prehľad výsledkov VII. líg.

Zápas Záblatie - Tr. Teplá sa skončil nerozhodne.Zápas Záblatie - Tr. Teplá sa skončil nerozhodne. (Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA TRENČIANSKA TEPLÁ)

VII. SEVER

Záblatie – Tr. Teplá 1:1 (1:0)

V Záblatí sa hral šláger kola. Pred zápasom domáci funkcionári zablahoželali jubilantovi, trénerovi Ančicovi k 60. narodeninám, ktoré oslávil minulý týždeň. Spolu s funkcionármi zablahoželal aj zástupca primátora mesta Trenčín, ktorý došiel povzbudiť Záblaťanov v ťažkom zápase. V Záblatí sa predstavil najlepší súper počas celej jesennej časti a líder súťaže. Tr. Teplá počas celého zápasu potvrdila, že nie nadarmo je prvá. V prvom polčase mali navrch domáci hráči, vypracovali si viacero gólových šancí, a podarilo sa im aj skórovať, keď v 22. min po rohu hlavičkou skóroval Žabár. Ďalšie šance zostali nevyužité, čo domácich chlapcov mohlo mrzieť v druhom polčase, keď sa výkon lídra súťaže výrazne zlepšil a zaslúženého vyrovnania sa dočkali v 76. min, keď po priamom kope dorazil loptu do siete Kováč. Zápas dvoch najlepší mužstiev súťaže splnil očakávania a pred peknou diváckou kulisou sa zrodila zaslúžená remíza.

Góly: 22. Žabár – 76. Kováč, rozhodoval: Dohál, divákov: 140.

ZÁBLATIE: Koszeghy – Žabár, Ševčík, Minárik, Brlej, Marček, Anton Fraňo, Krištof, Mário Urban, Gajdošík, Kováčik (Agafon)

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Dorica, Balon, Adamčík, Píža, Gunár, Stupinský, Richtárech (Dobiaš, Kováč, Blaho)

Mn. Lehota – Neporadza 6:3 (5:1)

Posledný jesenný zápas na ihrisku v Mníchovej Lehote priniesol gólové hody. Domácim sa najmä v prvom polčase strelecky darilo, keď dokázali do 35. min streliť až päť gólov. Po prestávke tempo hry opadlo a Lehota napokon vyhrala bez vážnejších komplikácii 6:3.

Góly: 9. a 35. E. Laco, 23. a 56. T. Laco, 28. Mikušinec, 31. Krajčo – 20. a 57. Horváth, 58. Martin Richtárech, rozhodoval: Zelieska, divákov: 70.

MN. LEHOTA: M. Balaj – M. Hrnčár, Honza, D. Hrnčár, Kňažek, T. Dávidek, T. Laco, R. Balaj, Mikušinec, E. Laco, Krajčo (Ďuráči)

NEPORADZA: Ďurech – Horváth, Kyselica, Dlábik, Púčik, Hošo, Martin Richtárech, Ondráš, Piršel, Cmarko, Tunega (Begáň, Matúš, Michal Richtárech)

Drietoma – Mel.-Lieskové 2:1 (1:1)

V Drietome sa stretli dva tímy, ktoré sa v tabuľke nachádzajú neďaleko od seba. Domáci vstúpili do zápasu razantne a hneď využili chybu Čaňa a T. Lacko otvoril skóre zápasu. To poznačilo celý prvý polčas a hostia sa k lopte takmer nedostávali. Až v 43. min z ojedinelého brejku tesne pred koncom polčasu vyrovnali. Do druhého polčasu domáci vstúpili s vysokým napádaním a snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Dostali sa do niekoľkých šancí, ale ujala sa až exportná strela „a lá“ Ján Kozák od P. Gabrhela asi z 35 m, keď prekvapil brankár a aj všetkých divákov. Koniec zápasu si domáci umnou a taktickou hrou postrážili a súpera do šancí nepustili. Víťazstvo Drietomy bolo zaslúžené.

Góly: 4. Lacko, 68. Gabrhel – 43. Minarech, rozhodoval: Sokol, divákov: 150.

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Lacko, Hrčka, Bečár, Babrnák, Gabrhel, Mikuš, Filo, Ondruška, Minárech (Novotka, Holúbek, Zajac)

MEL.-LIESKOVÉ: Čaňo – Birás, Luprich, Žiška, Špaček, Matejovič, Mizerák, Kemel (Kostelanský)

Skalka – Dolná Poruba 0:0

rozhodoval: Bulko, divákov: 50.

SKALKA: Vavruš – Guga, Országh, Švančárek, Vykopal, M. Cíbik, B. Cíbik, Dúžek, Šumichrast, Gašperec, Malec (Podkopčan, Ješko, Dúžek)

DOLNÁ PORUBA: Marko – Ján Suchý, Vlado, Ježík, P. Kapko, Uhlárik, Jozef Suchý, Martinák, Nedielka, Koteš, A. Suchý (Bližnák, Kapko)

Horňany – Svinná 5:2 (3:0)

Domáce mužstvo bolo jednoznačne lepšie a zaslúžene zvíťazilo. K hladkému priebehu zápasu prispel aj výkon hlavného arbitra Hrudu.

Góly: 2. Brlej, 8. a 55. Masár, 15. Mladoš, 73. Hanus – 65. P. Krajčík, 90. Pavlas, rozhodoval: Hruda, divákov: 100.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Mladoš, Filin, Valach, Masár, Šmehyl, Adamovič, Bosý, Brlej (Fridrich, Bulejko)

SVINNÁ: Mateáš – M. Vondra, Országh, L. Vondra, Hikel, F. Krajčík, Krpelan, Varhaník, Pavlas, Myšák, P. Krajčík (Mliečko)

1. Tr. Teplá         13           9             3             1             35:8       30

2. Záblatie          13           8             2             3             37:13     26

3. Dolná Poruba               13           8             2             3             22:11     26

4. Skalka              13           6             3             4             28:11     21

5. Drietoma       13           5             2             6             17:25     17

6. Horňany         13           5             1             7             27:33     16

7. Mel.-Lieskové             13           4             2             7             24:35     14

8. Mn. Lehota    13           4             1             8             24:33     13

9. Neporadza    13           4             1             8             20:42     13

10. Svinná           13           3             1             9             22:45     10

VII. JUH

Lúka – Pobedim 3:2 (1:1)

Domáci futbalisti sa s jesennou časťou rozlúčili víťazstvom. Za výhrou ich naštartoval v 24. min Miškerník. Na jeho presný zásah ešte do polčasu reagoval J. Toráč. Po prestávke diváci čakali na góly až do záveru polčasu, keď Lúka v priebehu dvoch minút prakticky rozhodla o troch bodov. Najskôr Folajtár a po ňom Jánošík upravili už na 3:1. V 80. min ešte strelil kontaktný gól Kohutovič, ale na viac hosťom už síl nezostalo.

Góly: 24. Miškerník, 73. Folajtár, 75. Jánošík – 35. J. Toráč, 80. Kohutovič, rozhodoval: Bušo, 50 divákov.

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Mráz, Šebo, Štipanitz, Bak, Folajtár, Mladý, Miškerník, Štefanec (Žiška, Adamus)

POBEDIM: Fuksa – Pomajbo, R. Toráč, Majerník, Krajčovič, Šiška, Husár, V. Herák, Kohutovič, M. Gono, J. Toráč (Mišík)

Brestovec – Bzince 8:0 (2:0)

Hostia nezvládli úvod druhého polčasu, keď za 7 min inkasovali 4 góly. Hetrikom sa blysol Mozolák.

Góly: 59., 62. a 79. Mozolák, 58. a 89. Farbák, 18. Gálik, 33. Vrábel, 55. Malečka, rozhodoval: Švancara, 50 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Mozolák, Obuch, Gaža, Viselka, Malečka, Gálik, Vrábel, Farbák, Bruško, Kučerák (Luciak, Švancara)

BZINCE: Ješko – Lukáč, Straka, Málik, Haruštiak, Mazáň, Stacho, Skovajsa, Matějka, Herák, Miškech (Kovačovic, Hložka)

Hrádok – Kálnica 1:1 (0:1)

Do 40 min až na strelu hostí, ktorá tesne minula bránu si ani jedno mužstvo nevypracovalo príležitosť na skórovanie. V 40. min šli hostia do vedenia, keď centrovaná lopta sa od obrancu odrazila do brány – 0:1. V 55. min bol faulovaný v šestnástke hostí domáci hráč a Steinecker z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. Diváci videli aj pekné zákroky brankárov, keď najskôr v 57. min Kucharovič zneškodnil šancu hostí a v 78. min na druhej strane J. Šicko zlikvidoval hlavičku Gábora. V záverečných minútach sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, gól sa im však nepodarilo streliť, a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.

Góly: 55. Steinecker – 40. Marek Hladký, rozhodoval: Matúš, divákov: 120.

HRÁDOK: Kucharovič – Tekula, J. Sevald, Trautenberger, Ľupták, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Pavlovič, Gestinger (Opet, Štekel, Gábor)

KÁLNICA: J. Šicko – Bušo, Košťál, Švehla, M. Mordin, Kukučka, Martin Hladký, M. Šicko, Bolech, Važan, Marek Hladký (Mordin, Dedík)

Potvorice – Polianka 2:4 (0:2)

Zápas začal v dobrom tempe a hralo sa najskôr medzi šestnástami. Ako prvý udreli hostia v 12. min. Po rohovom kope si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete. Po rozohrávke hostia získali loptu a Horniak ďalekonosnou strelou prekvapil Keraka v bráne Potvoríc. Domáci sa následne snažili streliť kontaktný gól, čo sa im nepodarilo. Polčas preto skončil 0:2. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci mohli skórovať na 1:2, ale prestrelili bránu a z protiútoku Horniak ušiel obrane a z ľavej strany krížnou strelou pridal na 0:3. Domáci po štandardke vyrovnali Kubánovou hlavičkou na 1:3. O sedem minút na to využil chybu Černáka Drozda a umiestnenou strelou z diaľky do prázdnej brány skóroval na 2:3. zápas sa zdramatizoval. Potvorice si však ďalšie šance nedokázalo vypracovať a Nižňanský v samom závere upravil na konečných 2:4.

Góly: 64. Kubán, 71. Drozda – 11. Tulis (vlastný gól), 12. a 54. Horniak, 90. Nižnanský, rozhodoval: Čaja, divákov: 100.

POTVORICE: Kerak – Matúš Moravčík, Jambor, Melicher, Malo, Šimko, Tulis, Drozda, Kanišák, Kubán, Sedlák (Gužík, Martin Moravčík)

POLIANKA: Černák – Černáček, Zmeko, M. Kováčiny, Kovár, M. Šimko, Eliáš, Kuba, Augustín, Horniak, V. Šimko (R. Kováčiny, Gajdošík, Nižnanský)

Dolné Srnie – Turá Lúka 4:6 (2:3)

V kvalitnom stretnutí zvíťazili o niečo futbalovejší hostia. Zápas dobre viedol hlavný rozhodca Švancara.

Góly: 20. Petkov, 28. D. Vicena, 79. Poláček, 89. Ilenčík – 12. Holíč, 27. a 53. Štermenský, 43. Petrovič, 73. a 80. Ťulák, rozhodoval: Švancara, divákov: 55.

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Radoš, Poláček, Rehora, Petkov, D. Vicena, Golecký, R. Hejbal st., Hargaš, Mažár, Matlák (Kopunec, M. Vicena, Ilenčík)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Petrovič, Štermenský, Žabka, Poláček, Kročian, Babiar, Holič, Ťulák, Duga (Malek, Gabriš, Nečas)

Brezová – St. Turá B 4:1 (1:1)

V zápase tabuľkových susedov boli od úvodu aktívnejší domáci hráči. V 12. min. mali veľkú šancu, keď prvú strelu Viktora Tomku mladý brankár Peter Bako vyrazil, ale Ján Taščic z dorážky prestrelil bránu. O sedem minút po centri Tomku Vladimír Bzdúšek hlavičkoval v čistej šanci nad. Bradlan bol potrestaný v 23. min., keď po prihrávke Dominika Drahoša dostal hostí do vedenia Dušan Biháry – 0:1. V 36. min. sólový prienik domáceho Jaroslava Potúčka cez hosťujúcu obranu zmaril perfektným zákrokom brankár Bako. V 40. min. ešte Matúš Hrdlička bránu netrafil, ale o minútu vyrovnal po úniku a nezištnej prihrávke Jaroslava Siváka Ján Taščic – 1:1. Druhý polčas zase začali lepšie hostia. Ale v 52. min. unikol domáci Tomka, brankár Bako ho vo vyloženej pozícii fauloval, za čo videl ČK a rozhodca nariadil pokutový kop. Do brány išiel hráč z poľa Ľuboš Maroň, ale gólu po strele domáceho brankára Petra Maliarika z jedenástky nezabránil – 2:1. V 57. min. znova prihrával Sivák a svoj druhý gól strelil Taščic – 3:1. Diváci potom videli ešte veľké príležitosti na obidvoch stranách (Taščic, Biháry), so strelou Siváka si poradil Maroň. V úplnom závere po rohovom kope Bradlana vyrazenú hlavičku Ľuboša Barbírika poslal do siete Marián Michalička – 4:1.

Góly: 41. a 57. Taščic, 55. Maliarik (11 m), 90. Michalička – 23. Biháry. Rozhodoval: Kováčik, 25 divákov.

BREZOVÁ: Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Hrdlička, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, Taščic, Sivák (Tománek, Mĺkvy, Barbírik)

ST. TURÁ B: Bako – Filip, Štefánek, Denk, Beňo, Bruško, Bordák, Drahoš, Maroň, Biháry, Baranovič (Bakoš, Zámečník)

Tr. Bohuslavice – Krajné 1:2 (1:1)

Góly: 26. Pakan – 23. Baranovič, 86. Elíz, rozhodoval: Šišovský, divákov: 70.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Kukuča, Trebatický, Pakan, Sevald, Zaťovič, Fraňo, Kaššovic, Zámečník

KRAJNÉ: Moravec – Škodáček, Klimek, Kňazský, Vavák, Kostelný, Macúch, Melicher, Otrubčák, Medveď, Baranovič (Elíz, Drobný, Poláček)

1. Brestovec      13           10           3             0             61:15     33

2. Kálnica            13           9             3             1             39:13     30

3. Turá Lúka       13           8             3             2             53:32     27

4. Polianka         13           8             2             3             24:14     26

5. Brezová p/Br. 13         7             2             4             23:19     23

6. Stará Turá B   13           6             2             5             32:34     20

7. Hrádok            13           5             3             5             17:19     18

8. Pobedim        13           5             1             7             31:34     16

9. Krajné             13           4             2             7             26:26     14

10. Dolné Srnie                13           4             1             8             26:41     13

11. Lúka               13           3             3             7             19:29     12

12. Tr. Bohuslavice         13           3             2             8             15:29     11

13. Bzince p/J. 13            2             2             9             24:44     8

14. Potvorice     13           2             1             10           13:54     7