Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Tr. Turná rozstrieľala Uhrovec, podobne Myjava B Streženice

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Tr. Turná – Uhrovec 5:0 (0:0)

Zápas začal v rýchlom tempe a predznamenal dobrý futbal. Už v 3 min. sa zastrľoval domáci Pavol Čahoj, ale jeho tečovanú strelu brankár bezpečne chytil. V 5 min. Martin Chorvát nádherne nabehol na rohový kop, ale ešte krajšie jeho hlavičku reflexívne vyrazil hosťujúci brankár. V 14 min. hostia podnikli nebezpečný útok, keď centrovanú loptu z voleja poslal do brvna Radovan Hrubý. V 20 min. ukážkovou pätičkou nahral Andrej Hulaj Patrikovi Chorvátovi, ten vysunul Tomáša Siváka, ale jeho strela nemala razanciu. Potom sa už hráči uchyľovali k rôznym nepekným zákrokom a simuláciam, čo znekvalitňoval samotný futbal. V 44 min. prišiel pekný moment, keď Martin Jambor priamym kopom našiel Martina Chorváta, ale jeho hlavička iba tesne letela nad bránu.
Druhý polčas začal trocha kľudnejšie a veselšie pre domácich, keď už v 47 min. Patrik Chorvát hoci na dva krát, ale predsa otvoril svojou strelou skóre. V 54 min. sa hosťujúci hráč zrazil s vlastným brankárom a vznikol z toho rohový kop. Následne vznikla potýčka medzi hráčmi a boli vylúčení po jednom hráčovi z každého mužstva. Priamo z rohového kopu Lukáš Stronček pridal druhý gól domácich, keď brankár nedočiahol na loptu. V 57 min. pohrozili i hostia, keď Jaroslav Malina vystrelil spoza šestnástky a Belák mal čo robiť, aby loptu vyrazil. V 59 min. zahorelo znova pred domácou bránou, keď brankár domácich vyrazil loptu na hlavuMichala Stanu a z bránkovej čiary odkopával Lukáš Stronček. Hneď na to trafil tyčku domácich Michal Masarovič, ale Belák stačil vyraziť loptu von. V 62 min. oslabil hosťujúci Štefan Pavle svoje mužstvo následným vylúčením a potom už začal koncert domácich hráčov. V 63 min. si Lukáš Stronček prehodil loptu na svoju ľavačku a spoza šestnástky nádherne zavesil do vinkla. V 68 min. domáci rozobrali hosťujúcu obranu, kde na konci stál Michal Kováč, ale lopta išla mimo brány. V 81 min. sa domáci pohrali s obrancami hostí, najskôr Dušan Hrušovský zobral loptu protihráčovi, prihral Matúšovi Kováčovi, ten mu ju vrátil, ale tá skončila mimo brány. O minútu už Dušan Hrušovský nezaváhal, keď brankár loptu neudržal, Hrušovský ju vypichol a do prázdnej brány zvýšil na 4:0. V 86 min. Dušan Hrušovský šikovne našiel Michala Kováča, ktorý si v päťke odstavil obrancu a nekompromisne ukončil strelecké hody domácich na 5:0.

Góly: 55. a 64. Stronček, 47. P. Chorvát, 83. Hrušovksý, 88. Mich. Kováč, ŽK: 1:0, ČK: 53. Hulaj (Tr. Turná), rozhodoval: Gál, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Mat. Kováč, T. Sivák, M. Chorvát, Stronček, P. Chorvát, Jambor, Mich. Kováč, Bečka, Hulaj, Čahoj (Mar. Kováč)

UHROVEC: Flóro – Masarovič, Bežo, Zajac, Stano, Pavle, Opáth, Malina, Stuparič, Pavlovič, Hrubý VLADIMÍR CHUPÁČ

Podolie – Ladce 1:0 (0:0)

Zápas iba priemernej úrovne začali lepšie domáci. V 17. min Moravčík hlavou bránu netrafil a podobne o chvíľu pochodil Toráč. V 38. min opäť Moravčík hlavou nastrelil brvno hosťujúcej brány. V 43. min mohli skóre zápasu otvoriť hostia, no bránu Palkecha netrafili. Po prestávke v 73. min unikol po krídle Omasta a jeho center na jediný gól zápasu premenil Toráč. V 86. min striedajúci Uhlík nacentroval Udržalovi, ale ten z pár metrov trafil nad bránu. Šancu hostí na vyrovnanie Palkech vyrazil. Víťazstvo Podolia bolo zaslúžené.

Góly: 73. Toráč, ŽK: 1:1, rozhodoval: Šamko, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – Udržal, R. Červeanský, Trebatický, M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Augustín, Toráč, Moravčík, Gúčik (Uhlík, Pyšný) PETER SRNEC

Bošany - Chocholná-Velčice 2:0 (1:0)

Úvodný gól strelili Bošany v 11. minúte. Na dlhý pás Tkáča si nebojácne nabehol Boháčik, bol pri lopte skôr ako brankár Drga a jemným oblúčikom ho preloboval – 1:0. Potom prebrali taktovku zápasu hostia. V 20. minúte Ján Tuhársky ušiel po ľavom krídle a strelou z uhla z 15 metrov len tesne minul bránku. V 27. minúte Sláma len so šťastím vytlačil na roh strelu Brleja spoza šestnástky. V 30. minúte po zahraní trestného kopu Gvizdova strela hlavou presvišťala tesne vedľa pravej žrde. Ďalšiu šancu hostí z kopačky Jána Tuharského zlikvidoval Sláma za pomoci Kostolného. Aj prvých tridsať minút druhého polčasu opäť patrilo hosťom, avšak bez gólového efektu. V 73. minúte z ojedinelého protiútoku sa dostal k lopte Šutovský, uvoľnil sa cez jedného obrancu, nahral Minarovičovi, ktorý bez problémov trafil opustenú bránu – 2:0. Od tejto chvíle hostia rezignovali na skorigovanie výsledku, naopak Bošany mohli pridať ďalší gól. Dvakrát Guniš a raz Tkáč však ponúknuté šance nevyužili.

Góly: 11. M. Boháčik, 73. J. Minarovič. R Remeň, 100.

JEDNOTA: Drgo – Adamčí, J. Cingel, Gvizd, Smolík, Sabadka, N. Cingel, Tulpík, Brlej (63. Mizerák), Lobík, Tuhársky (73. L. Cingel).

V. Uherce - Stará Turá 3:0 (2:0)

V 18. minúte po pravej strane unikol domáci Jankula, center poslal do šestnástky a Cíger z prvej k ľavej tyči otvoril skóre – 1:0. O desať minút sa situácia zopakovala. Domáci zahrávali štandardku, Jankula poslal center do šestnástky a Cíger opäť z prvej k ľavej tyči zvýšil už na 2:0. V 82. minúte Cíger prešiel cez dvoch obrancov hostí, na jedenástke nahral R. Kováčovi, ktorý pohodlne zvýšil už na 3:0. Domáci ešte Kundalom v 84. minúte nastrelili ľavú tyč hosťujúcej bránky. Hostia po celý zápas pôsobili iba odovzdaným dojmom.

Góly: 18. a 28. M. Cíger, 82. R. Kováč. R Jeremias, 100.

MFK: Viskup – Bončo, Valenčík, Ján Tuka (65. Jozef Tuka), Otrubný (56. Macho), Magula, Mazák, Gablech, Peterka, Sládek, Bordák.

Malá Hradná - Cígeľ 0:1 (0:1)

Hostia nastúpili na zápas sebavedomo a od úvodných minút zatlačili domácich na ich polovicu. Hostia však zo svojich šancí dokázali využiť iba jednu, a to v 31. minúte Kamdemom. Domáci sa za celý zápas ani raz nedostali do vyloženej šance, a tak líder súťaže zaslúžene vyhral.

Góly: 31. Kamdem, 110. R Boledovič, 100.

TJ: Ježík – B. Varhaník, Beňo, T. Rychtárech, Martin Varhaník (58. L. Bolfa), J. Varhaník, Michal Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec.

Streženice – Myjava B 1:5 (1:3)

Z prvého útoku sa v 3. min domáci dostali do vedenia, keď Buzaya z uhla prestrelil Marián Loduha a vyslúžil si za to fľašu slivovice od domácej pálenice. Bo to historicky prvý gól s týmto súperom. V 22. min po rohu najvyššie vyskočil Vido a koníčkom vyrovnal. V 34. min sa ukázalo, ako domácim chýba stopér Filiač. Po ďalšom rohu Oríšek prudkou tečovanou strelou dostal hostí do vedenia. Zápas sa pritvrdil, na čo doplatili obaja kapitáni žltými kartami. V 43. min po hlavičkovom súboji v šestnástke Horeš z jedenástky dal na 1:3. Po prestávke ovládli hru futbalovejší hostia, tlak domácich neprišiel. V 61. min po peknej akcii  dal Oríšek z voleja štvrtý gól. V 90. min po rohu Toman strelou do šibenice uzavrel stav na konečných 1:5.

Góly: 3. Marián Loduha – 35. a 61. Orišek, 22. Vido, 43. Horeš (11 m), 90. Toman. Rozhodoval Hanek, ŽK: E. Medňanský – Vido, Bruško, 120 divákov.

MYJAVA B: Buzay – Egri, Pecha, Ferenčič, Vido, Pekník, Peter Sivák (84. Nikodem), Toman, Oríšek, Horeš, Bruško (71. Pavol Sivák).

Ostatné výsledky: Brvnište – Z. Kostoľany 3:0 (2:0), Malá Čausa – Horovce 6:3 (2:2).

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?