Podolie prehralo so Žilinou

Podolskí Draci stále čakajú na prvý ligový bod.

Draci z Podolia čakajú na prvé víťazstvo. (Zdroj: DRAGONS PODOLIE)

Podolie – Žilina 2:5 (1:3)

Domáci sa mohli hneď v 2. minúte ujať  vedenia, no Hikel z hranice pokutového územia trafil len žrď. V zapätí mohli hneď odpovedať hostia, no Trebatický si svoju bránu ustriehol. Avšak v 4. minúte  sa už Žiline  podarilo otvoriť skóre keď asi z 11. metrov k tyči skóroval Škulec. Draci sa aj naďalej snažili hrať svoju hru, no hostia zo Žiliny veľmi dobre bránili a ich vysoké napadanie robilo domácim problém. V 6. minúte  sa však  Makroteamu podarilo zvýšiť vedenie keď skórovali zo signálu z rohu opäť  zo vzdialenosti cca 10 m. Podolie v tejto časti hry pôsobilo dosť  prispatým dojmom a smerom do útoku boli statickí. V 15.minúte sa však Drakom podarilo znížiť, keď  si Halás narazil so Zaťovičom a prekonal výborne chytajúceho Kováča. Od tohto momentu Draci ožili, no svoju aktivitu sa im nepodarilo pretaviť na gól. Par sekúnd pred koncom polčasu zaskočil domácich opäť z väčšej vzdialenosti hosťujúci Užák a hráči odchádzali do kabín za stavu 1:3.

Druhý polčas už domáci boli oveľa aktívnejší a súpera zatlačili. Skórovať sa im však nedarilo. V 5. minúte sa im naskytla veľká príležitosť, keď bol vylúčený Žilinčan Hudek a Draci hrali 2. minúty presilovku. Podolie však svoju šancu nevyužilo, viackrát hostí podržal neuveriteľnými zákrokmi gólman Kováč a proti bola viackrát aj konštrukcia brány. Nevyužitú príležitosť dokonale potrestali hostia keď z ojedinelého protiútoku zvýšili vedenie na 1:4. Frustrovaní Draci sa aj naďalej snažili urobiť niečo so zápasom, pri zakončení im však chýbala pohoda na halovkách. Na 2:4 sa podarilo ešte Podoliu znížiť po veľkej chybe hosťujúceho brankára, ktorý nastrelil loptu do Halása. Päť minút pred koncom začalo hrať Podolie power-play no aj táto herná situácia nepriniesla vytúžený gól. Práve naopak boli to hostia, ktorí zvyšovali vedenie.  Konečný stav na 2:5 nakoniec spečatil hosťujúci Holák opäť z protiútoku. Podolie si tak ani po 4. kole nepripísalo na konto žiadne body a stále je na poslednom mieste extraligy.

Góly: Halás 2 – Škulec, Hudek, Užák, Červený, Holák. 300 divákov. Rozhodovali: Belavý, Budáč.

PODOLIE: Trebatický, Bobocký I. (n.b.)- Bobocký R., Hikel, Zaťovič, Jurčo, Halás, Lackovič, Šimor, Tuka, Pyšný

1. Slov-Matic     4             3             1             0             29:7       10

2. Across Pinerola           4             3             1             0             14:7       10

3. Nitra 4             3             0             1             20:19     9

4. Levice              4             2             1             1             14:11     7

5. Žilina               4             2             0             2             17:13     6

6. FTVŠ UK Bratislava     4             2             0             2             19:17     6

7. Gurmáni         4             1             1             2             6:16       4

8. Nové Zámky 4             1             0             3             13:21     3

9. Prešov             4             1             0             3             14:23     3

10. Podolie        4             0             0             4             9:21       0

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!