Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala s Piešťanmi, zápas prerušilo slnko

Dukla Trenčín pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, dnes prehrala doma s Piešťanmi.

Trenčan Michal Hlinka (vľavo) a hráč Piešťan Marcel Holovič.Trenčan Michal Hlinka (vľavo) a hráč Piešťan Marcel Holovič. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

TRENČÍN. Dukla po sérii nelichotivých výsledkov začala zápas aktívne. Už v 35. sekunde si diváci zakričali gól, no videorozhodca napokon potvrdil, že sa puk po Melichárkovom zakončení odrazil iba od žŕdky Rybárovej bránky. O dve minúty neskôr podobne dopadol Hlinka. V 8. min bol na chvíľu zápas prerušený, nakoľko slnko cez konštrukciu štadióna svietilo priamo do očí brankárovi hostí. V 9. min sa aj po tretí raz rozozvučala konštrukcia piešťanskej brány, keď ju z pravého kruhu opečiatkoval Mikuš.

Gól Trenčína nepriniesla ani následná presilová hra, v ktorej mohol skóre otvoriť Ryzák. Hoci sa domáci tím snažil, do konca úvodnej tretiny sa mu nepodarilo strelecky presadiť. Dukla v aktivite pokračovala aj v druhej tretine. V 22. min Petrovický našiel medzi kruhmi Hlinku a strelou do odkrytej bránky otvoril skóre zápasu 1:0. Druhý gól mohol o dve minúty pridať Ölvecký, no pred Rybárom neuspel.

Postupom času sa do hry dostali aj Piešťanci. V 26. min mali dobrú príležitosť vyrovnať z brejkovej situácie, Belluša ale vychytal Chábera. V polovici zápasu mohol navýšiť vedenie Dukly opäť Hlinka, ktorý zostal osamotený medzi kruhmi, jeho strela však išla mimo bránky. Zlepšená hra "havranov" bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom.

Balej puk sklepol Tomčákovi a ten nikým nekrytý z tesnej blízkosti vyrovnal na 1:1.

Aj tretiu tretinu začali Trenčania lepšie. Síce nevyužili presilovú hru, no po jej skončení prihral Ryzák na korčuľujúceho Jakúbeka, ktorý gólom do odkrytej bránky poslal Duklu opäť do vedenia.

V 50. min najskôr mohol pridať tretí zásah Dukly Dlouhý a na opačnej strane pri brejkovej situácii mali vyrovnanie na hokejke hostia. Napokon sa z gólu na 2:2 radovali o pár sekúnd neskôr. Petráš spoza bránky vyzval k zakončeniu Šimíčka a ten nezaváhal.

V samom závere rozhodcovia ešte raz telefonovali. Napokon puk z dorážky Kučeru skončil za bránkovou čiarou skôr ako zaznel hvizd hlavného rozhodcu a hostia si z Trenčína odviezli všetky body po víťazstve 3:2.

Dukla Trenčín ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Hlinka (Petrovický), 45. Jakúbek (Ryzák, Zaťko) – 36. Tomčák (Balej, Hrehorčák), 50. Šimíček (Petráš, Kučera), 58. Kučera (Kania), vylúčení na 2 min: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1313 divákov. Rozhodoval: D. Konc

TRENČIN: Chábera – D. Rehák, Rich. Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, Zaťko, Ryzák, Nechala – Melichárek, Gašparovič, Őlvecký – Hlinka, Petrovický, R. Dlouhý – Jakúbek, Švec, Koyš – Zlocha, D. Hudec

PIEŠŤANY: Rybár– Trefný, S.Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R.Filip , Kotaška – K.Kučera, Petráš, J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, Belluš – J. Pardavý ml., Tomčák, Hrehorčák

HLAS TRÉNERA

Ján Kobezda (tréner Trenčína): „Nedáme góly, kedy máme dať a potom dostaneme góly, ktoré nepadajú ani v horských súťažiach. Niektorí hráči sa budú musieť nad sebou zamyslieť, aj my nad celkovou momentálnou situáciou. Reprezentačná prestávka nám príde vhod.“