Borčice aj Nové Mesto zvládli svoje zápasy

Prehľad výsledkov Doxxbet ligy skupina západ.

Brankár Belic z Nového Mesta gól nedostal. Brankár Belic z Nového Mesta gól nedostal. (Zdroj: ŚTEFAN HUBINÁK)

Borčice –Nitra 1:0 (0:0)

Tesne pred zápasom vyradilo zo základnej zostavy Tomáša Bagiho zranenie stehenného svalu, ktorého nahradil v základnej jedenástke Miloš Plavšić. Po rozháranom úvode vystrašil Penksu v 13. min ďalekonosnou strelou Rakovan. O štyri minúty dostal prihrávku za obranu Kováč, no obrana loptu na poslednú chvíľku odkopla na Augustiniho. Jeho pokus mieril vysoko nad bránu. Na opačnej strane si do voľného priestoru nabehol najlepší strelec súťaže Paukner, ale z vnútra pokutového územia mieril tesne nad brvno. Hre na oboch stranách chýbala presnosť a hoci sme boli aktívnejší, vyložené šance sme si nedokázali vypracovať. Neúspešne dopadli aj kontry hostí, ktoré poväčšinou končili už pred pokutovým územím

Hneď po prestávke mohol otvoriť skóre Miloš Plavšić. Jeho prudkú strelu dokázal Stránský s námahou vyraziť na rohový kop. V 47. min to už domácim padlo. Odrazená lopta sa dostala ku Kováčovi, ktorý ju padáčikom poslal do siete. Zápas prvý gól pomohol. O tri minúty mohla Iskra navýšiť vedenie. Miloš Plavšić však trafil iba brvno. V 66. min sa v húštine tiel najlepšie zorientoval Stránský a zachránil Nitru od ďalšieho gólu. V polovici druhého polčasu sa prešla dlhá lopta až na Kostelného, ktorý z vnútra šestnástky priestor brány trafiť nedokázal. V 73. min Barčíkov priamy kop už diváci videli v sieti, no Kováčova hlavička rozozvučala pravú tyč. V dramatickom závere sa oba tímy snažili pridať ďalší presný zásah, ale sedem stoviek divákov už žiadny gól nevidelo.

Gól: 47. Kováč, ŽK: 60. Bašista, 90. Kováč – 7. Morong, 34. Kotrík, 44. Šmehyl, 65. Rakovan. Rozhodoval: Glova. 711 divákov.

ISKRA: Penksa – Siva, A. Plavšić, Bašista, Puček (74. Janec) – M. Plavšić (77. Klabník), Živčic – Augustini, Barčík, Le Giang (81. Mačina) – Kováč. Tréner: Jozef Majoroš.

Jozef Majoroš (tréner Borčíc): „Na tri body sme sa museli poriadne nadrieť. Prvý polčas sme sa nevedeli naštartovať. Po prestávke sa to však zmenilo. Chlapcom ďakujem za bojovnosť.

Nové Mesto – Sereď 2:0 (1:0)

Od prvých minút videli diváci na štadióne AFC atraktívne stretnutie s množstvom kombinačných akcii na oboch stranách hrané v duchu fair-play. Už v 3. min pohrozil Kurtin, ktorého strelu zblokovali hostia na roh. I v ďalších minútach mali na svojich kopačkách viac iniciatívy Novomešťania. Strelami sa však nepresadili Jastráb ani M. Šebek. V 18. min bol v gólovej príležitosti Kurtin, no jeho strelu Šálka vyrazil. Sereďania s pribúdajúcimi minútami vyrážali do nebezpečných protiútokov. Strelu Polucha i Krála nemali patričnú presnosť. Novomešťania to neustále skúšali strelami z diaľky, no opäť neuspeli M. Šebek a Múdry. V 40. min v dobrej pozícii mieril Orolín tesne vedľa pravej tyče Belicovej brány. Hráči AFC sa gólu dočkali v 45. min, keď tvrdo spoza šestnástky vystrelil M. Šebek a jeho strela opečiatkovala obe tyče a nakoniec skončila v sieti Serede. I druhý polčas začali lepšie domáci. Už v 47. min hlavičkoval po rohu Kutaj tesne nad bránu červeno-bielych. Sereď sa i naďalej nevzdávala a vytvárala si šance na strelenie gólu. V 50. min sa v šanci ocitol Orolin, no trestuhodne mieril vysoko nad bránu domácich. Ako sa dávajú góly, ukázal z priameho kopu v 56. min kapitán Šupka, ktorý Šálkovi nedal šancu – 2:0. O tri minúty neskôr mohol zvýšiť Lopušan, ktorého tvrdú strelu Šálka bravúrne vyrazil. V 62. min sa opäť ukázali hostia, ale Čertík mieril tesne nad bránu AFC. Nasledujúce minúty priniesli viac futbalu zväčša medzi šestnástkami. Sereďania si vytvorili príležitosť na strelenie gólu, no roh Pechu skončil iba na brvne. Záverečné minúty patrili opäť Novomešťanom, ale Kutaj a dvakrát Kurtin už nerozvlnili sieť Serede.

Góly: 45. M. Šebek, 56. Šupka, ŽK: 90. Kurtin – 90. Bjiby Ba, rozhodoval: Jurenka, 300 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupka, Šupák, Kutaj, Vlado (87. Jurkovič), Lopušan (73. Rapavý), Múdry, Jastráb (65. Urban), M. Šebek, Jurica, Kurtin. Tréner: Miloš Lintner. ROMAN BAJČÍK