Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Gladiatori sa držia na prvej pozícii

Hokejisti Gladiators Trenčín v Európskej univerzitnej hokejovej lige vládnu tabuľke. V troch zápasoch nenašli premožiteľa.

Gladiatori (v žltom) víťazia.(Zdroj: V.K.)

Dukes Graz – Gladiators Trenčín 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 1:2, 3:0)

Začiatok zápasu v ďalekom Grazi vyšiel lepšie hosťom z Trenčína, prvým presným zásahom sa môže popýšiť kapitán Feranec. Skvelo chytajúci Gašparovič v bránke nedovolil, aby súper vyrovnal, ba práve naopak – do dvojgólového vedenia poslal Gladiátorov Okuliar. V závere tretiny  pocítil úder do nosa Babinský, čo ho odstavilo z hry na najbližších dvadsať minút, nastúpil až v poslednej časti. V polovici stretnutia zvýšil na 3:0 Jankových, následne sa už podarilo zásluhou Sternata skórovať i domácim. Na 4:1 ale upravil Buliš a už sa zdalo, že po dvoch častiach hry bude známy víťaz. Trenčania ale prišli o ďalšieho obrancu a síce Littvu, ktorý bol prevezený do nemocnice s vykĺbeným ramenom. Do poslednej tretiny postavili Gladiátori do bránky Babjáka, no beci mu veľmi nepomohli – dva kúsky v sieti znamenali opätovné striedanie, no ani Gašparovič sa nevyhol ešte gólu. Z vedenia 4:1 tak bola remíza a o trenčianskom 2-bodov víťazstve rozhodli až nájazdy. Gladiátorov však okrem spomenutej výhry môže tešiť i zvládnutá bitka v podaní Davida Jankových, ktorý si bránil svojho brankára a tak dal i patrične najavo, že slovo „Gladiators“ nemajú Trenčania v názve tímu len náhodou.

Góly a asistencie: 37. Sternat (Ungericht), 50. Ungericht, 51. Sternat (J. Innerkofler, Lammer), 53. Laritz (Mӧrtl) – 8. Feranec (Vaněk), 17. Okuliar (Jankových), 30. Jankových (Okuliar, Vaněk), 37. Buliš (Barták), rozhodujúci sam. nájazd Barták

Gladiators Trenčín: Gašparovič (41. – 52. Babják) – Babinský, Okuliar, Halabrín, Vaněk, Feranec, Hogel, Buliš, Uhlík, Kandráč, Barták, Littva, P. Jurenka, T. Jurenka, Jankových, Šulík, Porubský

Gladiators Trenčín – Diplomats Pressburg 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1)

Gólové skóre stretnutia otvoril Jankových, keď bol pri brejku podrazený a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Odpoveď prišla pomerne rýchlo, Šoltíš dorážal vyrazený puk v 12. minúte. V druhej časti hrali Gladiátori nemálo minút v početnej výhode, no ani raz nedokázali túto skutočnosť využiť vo svoj prospech. Naopak v poslednej minúte tretiny poslal Diplomatov do vedenia Kraus a darilo sa im i v tej záverečnej. Šoltís skóroval i druhý raz v stretnutí, to zvýšil na 3:1 a hoci sa už-už zdalo, že hostia si odnesú plný bodový zisk, nestalo sa tak. Plány im skomplikoval Uhlík, keď strelil kontaktný gól z tesnej blízkosti a 63 sekúnd pred koncom rozhodol o remíze Vaněk. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, v nich boli úspešnejší trenčianski študenti.

Góly a asistencie: 9. Jankových (trestné strieľanie), 54. Uhlík (Vaněk), 59. Vaněk, rozhodujúci sam. nájazd Buliš – 12. Šoltís (Mikšík), 40. Kraus (Brincko), 50. Šoltís (Mikšík, Hegely)

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Okuliar, Zemko, Halabrín, Chmara, Vaněk, Feranec, Hogel, Buliš, Uhlík, Broska, Barták, Littva, Ondra, Gábriš, P. Jurenka, T. Jurenka, Jankových, Šulík, Porubský

1. Gladiators TN          3          1          0          2          0          11:8     7

2. UMB B. Bystrica     3          2          1          0          0          20:7     6

3. Diplomats BA          3          1          1          0          1          8:12     4

4. UK Praha    1          1          0          0          0          6:2       3

5. Paneuropa BA         1          1          0          0          0          4:2       3

6. Plzeň            1          1          0          0          0          3:1       3

7. Nowy Targ  3          1          2          0          0          8:7       3

8. Graz 2          0          1          0          1          7:9       1

9. Technika Praha        2          0          2          0          0          3:9       0

10. STU Bratislava      1          0          1          0          0          1:14     0

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Hubárske rarity z Považia. Čím sa pochválili hubári?

Občas sa hubárom pritrafí aj prekvapenie. Rarity sa vyskytli aj na Považí.

Kaštiele Ostrolúckych rozprávať nevedia. O láske Ľudovíta Štúra sa už nedozvieme

Prikrášlená fikcia? Alebo aspoň sčasti skutočnosť? Alebo veľká láska? Navštívte s nami miesta, ktoré vo vzťahu Ľudovíta Štúra a Adely Ostrolúckej boli dominantné.