Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Trenčín zdolal Zlaté Moravce bez problémov

Zverenci trénera Martina Ševelu zvládli zápas proti ViOnu na výbornú. Nebezpečného súpera zdolali s prehľadom 4:1.

Trenčín zdolal Zlaté Moravce o tri góly. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Zl. Moravce 4:1 (2:1)

ViOn v uplynulom kole bral všetky body s vicemajstrovskou Žilinou. O niečo podobné sa chcel pokúsiť aj na pôde šampióna v Trenčíne. Jeho plány však dostali trhlinu už po 11 minútach hry. Rýchlosť preukázal Van Kessel, spätnou prihrávku našiel do šestnástky nabiehajúceho Janča, ktorý strelou po zemi otvoril skóre zápasu – 1:0. O päť minút mohlo byť vyrovnané. Po rohovom kope sa  k odrazenej lopte dostal Glavaš, no Šemrinec bol na svojom mieste. V 18. min potiahol loptu po krídle Van Kessel, pred bránou sa snažil nájsť Wesleyho. Ten loptu nohou poslal mimo brány. Hostia vyrovnali v 21. min. Mäkký center našiel hlavu De Souzu a ten preloboval vybiehajúceho Šemrinca 1:1. Zlaté Moravce ožili a začali byť nebezpečné. Po polhodine hry mohol Trenčín pridať druhý gól, keď si hostia najskôr takmer zrazili loptu nešťastne do vlastnej siete a Wesleyho dorážka zblízka nebola presná. V 35. min poriadne natiahla Novotu Van Kesselova technická strela. V závere úvodného dejstva sa AS podarilo znova dostať do jednogólového vedenia, keď po rohovom kope hlavičkou zabezpečil polčasové vedenie.

Tesne po prestávke mohol Wesley pridať tretí gól svojho tímu. Obetavá obrana na čele s gólmanom zabránila lopte dostať sa za čiaru. Dorážka Van Kessela síce skončila v sieti, ale bola z ofsajdovej pozície. Domácim sa napokon podarilo dostať do dvojgólového vedenia v 65. min. Loptu z vlastnej polovice vyviezol Van Kessel, následne ju prebral Schet a prihral pred opustenú bránu Rabiuovi, ktorý už nemal problémy pridať tretí gól. Zlatomoravčania sa nehodlali vzdať. Akcie ťahali najmä cez Orávika a so snahou hľadať hrotového Tawambu, no želaný efekt to neprinášalo. Desať minút pred koncom aktívny Van Kessel skúšal šťastie, keď sa snažil technicky prehodiť Novotu, ten bol však pozorný. V poslednej minúte ešte upravil skóre na konečných 4:1 vlastným gólom Tipurič.

Góly: 11. Jančo, 39. Wesley, 65. Rabiu, 90. vlastný (Tipurič) – 21. De Souza, ŽK: Tipurič. Rozhodoval: Špaček, 2317 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk – Schet (68. Guba), Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

ZL. MORAVCE: J. Novota – Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec – Burič, Perišič (71. Krznarič) – Orávik, Školnik (83. Cebara), Glavaš (83. Ploj) – Tawamba

HLAS TRÉNERA

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Do zápasu sme mali veľmi dobrý vstup. Hneď sme dali gól a boli sme počas celého zápasu dominantní. Vytvárali sme si šance a počas celého duelu sme divákov bavili. Futbal nám dnes veľmi chutil. Chalani hrali to, čo sme si pred zápasom povedali.“

DAC si môže zahrať proti Makovi, do Trenčína by mohol prísť Feyenoord

Pozrite si žreb 3. predkola Európskej ligy 2018/2019.

Plán udržateľnej mobility má zlepšiť dopravnú situáciu v Trenčianskom kraji

Hlavným zámerom je zároveň zabezpečiť finančne výhodnú a bezpečnú dopravu, ktorá bude dostupná pre všetky cieľové skupiny.

Poďte s nami na futbal: Za predplatné na AS Trenčín

Predplaťte si MY Trenčianske noviny na dva roky a získate permanentku na zápasy AS Trenčín v hodnote 50 eur.