Dukla v Banskej Bystrici dostala poriadny debakel

Zverenci trénerskej dvojice Ján Kobezda-Marcel Hanzal utŕžili v Banskej Bystrici osemgólový prídel.

Dukla dostala pod Zoborom osem gólov.(Zdroj: TASR)

HC'05 iClinic B. Bystrica - Dukla Trenčín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Po dvoch tretinách už nebolo čo na ľade riešiť. Prevaha domácich sa prejavila aj v góloch, strelili ich poltucet a ešte jednu tretinu mali pred sebou. Trenčania si zápas pretrpeli, už v siedmej minúte prehrávali o dva góly, keď v piatej min vyrobili v obrannej tretine hrúbku, za ktorú ich potrestal Mikula a v siedmej min premenil perfektný blafák po Sandgrenovej kolmici Lunter. Hostia pôsobili ako v ťažkom sne, nestačili korčuliarsky a mohli byť radi, že inkasovali len dvakrát.

V druhej tretine sa zdalo, že sa prebudili, no viaceré vylúčenia na ich strane spôsobili, že puky vyťahovali z bránky s náhradným strážcom Kompasom ako na bežiacom páse. V 24. min po dlhom obliehaní bránky najkôr spálil šancu Loskot, no Kytnár už mieril presne. Počas 28 sekúnd pridali medzi 34. a 35. min 'barani' v presilovkách ďalšie dva góly vďaka pohotovosti Loskota i Ďatelinku, no a o ten šiesty sa postaral taktiež v početnej prevahe narodeninový oslávenec M. Hudec v 38. minúte. Trenčania vyšli strelecky naprázdno a aj keď v pätnástej min D. Hudec bol blízko ku gólu, v 30. min opäť presne nezakončil a aj Gašparovič v 36. min sa dokonca v oslabení usiloval Bacashihuu v bránke prekonať, nepodarilo sa a na ukazovateli svietilo hrozivých 6:0.

Strelecké hody, aké diváci pod Urpínom v tejto sezóne nezažili, sa v tretej tretine zastavili, domáci už mali nahraté a Trenčania neboli schopní vymyslieť na Bacashihuu niečo účinné. V 51. min Kytnár netrafil úplne prázdnu bránku, zazvonila len žŕdka, akoby chcel ušetriť hostí pred ešte výraznejším debaklom. Iný názor mal Gillies v 53. min, ktorý v páde pridal siedmy gól, a to už bola pre Trenčanov poriadna hanba. Možno aj preto sa zrodila vzápätí bitka, v ktorej si aktívne počínali dve dvojičky, Petran s Ryzákom a Handzuš so Švecom. Korunu výsledku nasadil minútu pred koncom v presilovke zblízka ôsmym gólom Gillies. Do konca chýbalo 55 sekúnd, keď sa strhla ďalšia vášnivá bitka, do ktorej sa zapojili obe päťky na ľade.

Góly: 5. Mikula, 7. Lunter (Sandgren), 24. Kytnár (Loskot, Šmach), 34. Loskot (Sandgren, Šmak), 35. Ďatelinka (Zigo, M. Hudec), 38. M. Hudec (Handzuš, Sandgren), 53. Gillies (Majdan), 59. Gillies (Galamboš, Loskot). Rozhodcovia Kubuš, M. Novák - Gajan, M. Smrek, vylúčení 8:12, navyše D. Hudec (Trenčín) 5+DKZ za nadmernú hrubosť, presilovky 4:0, v oslabení 0:0, navyše Petran - Ryzák 10 min za zhodenie rukavíc, zmeny: 21. Kompas za Cháberu, 28. navyše Hatala (všetci Trenčín), 1923 divákov.
BAN. BYSTRICA: Bacashihua - Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Čížek, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Lamper, Zigo, Matoušek - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Loskot, Kytnár, Mikula
TRENČÍN: Chábera - Zaťko, Pavlikovský, Mikuš, Drgoň, Ryzák, Nechala - Vozdecký, Nemec, Dlouhý - Melichárek, Gašparovič, D. Hudec - Petrovický, Švec, Jakúbek - Benák, Zlocha, Krasničan

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!