Piatok, 18. január, 2019 | Meniny má Bohdana

Myjava aj Trenčín postupujú ďalej

Prehľad včerajších výsledkov Slovnaft Cupu. Myjava aj Trenčín postúpili do V. kola národného pohára.

Spartak Myjava sa tešil z postupu do ďalšieho kola Slovnaft Cupu(Zdroj: MARIÁN BAZALA)

Sereď – Myjava 1:2 (0:2)
V chladnom počasí ako prví pohrozili domáci, Hutta mieril vedľa. V 7. min sa zrodila pekná kombinačná akcia spartakovcov, na jej konci zamestnala Škutkova strela domáceho brankára. O minútu na opačnej strane ihriska hlavičkoval Orolín v dobrej pozícií privysoko. Prevaha bola na kopačkách myjavských hráčov, v 17. min nezamieril presne Kolár. V 26. min sa však už skóre zápasu po prvý raz menilo, Daniel vyslal z pravej strany presný center do pokutového územia a Škutka pohotovo rozvlnil sieť. Sereď – Myjava 0:1. V 30. min skúsil vystreliť zo strednej vzdialenosti Poluch, Solničku však neohrozil. O päť minúť vystrelil z podobnej pozície Kóňa a lopta len tesne minula cieľ. V 37.min. kopaničiari zakombinovali, Sládek prihral Danielovi, ten si zasekol brániaceho hráča a následne poslal loptu za chrbát Kopeckého. Sereď – Myjava 0:2.

V druhom dejstve pokračovala na trávniku prevaha hráčov v čierno-bielych dresoch. V 52. min zacentroval Duga, ale ani Škutka na dvakrát, ani Slančík brankára neprekonali. O chvíľu na to hlavičkoval po rohovom kope vedľa brány Banovič. V 73. min nevyužil Slančík na skórovanie Kolárovu prihrávku. Po množstve nepremenených príležitostí Myjavčanov nečakane gólovo udreli domáci hráči, keď v 84.min. znížil na rozdiel jediného gólu striedajúci Kráľ. Sereď – Myjava 1: 2. O minútu sa do úniku dostal Škutka, ale svoj druhý gól v zápase nepridal. Myjavčania si v závere už víťazstvo ustrážili a postúpili do 5. kola Slovnaft Cupu. V ňom bude ich súperom tím FC ViOn Zlaté Moravce.

Góly: 84. Kráľ – 26. Škutka, 37. Daniel, : Kolorédy, Ba, Meszlényi – Kóňa. Rozhodovali: Šuniar - Ferenc, Vician, 240 divákov.

MYJAVA: Solnička – Banovič, Jánošík, Marček – Kolár, Kóňa (K), Duga, Bílovský, Daniel (70.Chovanec) – Sládek (46.Slančík, 90.Černáček), Škutka (SPMY)

Jasl. Bohunice – Trenčín 0:3 (0:0)

Domáci sa od začiatku stretnutia stiahol do obranného bloku a po každej trenčianskej strate vyrážal do nebezpečných protiútokov. Prípadne to skúšal cez nakopávané lopty. Jedna kontra Blave vyšla už v druhej minúte, no útočník domácich prestrelil. V 23. min poslal Lawrence do pokutového územia prudký prízemný center, na ktorý nedosiahol Wesley. O štyri minúty odcentroval z pravej strany Kleščík, ale Holúbkovo zakončenie brankár vyrazil mimo troch žrdí. Tesne pred koncom polčasu dobre zakombinovali Rabiu s Koolwijkom, ten však miesto prihrávky po seba zvolil nepresný vysoký center.

Do druhého polčasu hostia nastúpili s dvoma zmenami, čo síce prinieslo oživenie, ale sústredenú obranu súpera sa nám stále nedarilo prekonať. Trápenie mohol prelomiť v 51. min Wesley, vo vyloženej šanci však neusmernil do brány Kleščíkov center. V 63. min prišiel kľúčový moment zápasu. Hlavný rozhodca posúdil Wesleyho stret s brankárom domácich ako penaltový a Ryan Koolwijk sa z bieleho bodu nemýlil – 0:1. Pavlík v protiútoku obišiel aj Šemrinca, z uhla sa mu však nepodarilo trafiť bránku. V 79. min sa dobre uvoľnil Guba, ktorý nasadil súperovi jasličky. Prihral do stredu pokutového územia Van Kesselovi, ten strelu namieril iba do žrde. Domáci sa naďalej snažili vyrovnať, nepúšťali sme ich však do zakončenia. Náš upokojujúc i gól prišiel až v nadstavenom čase. Spoluprácu si zopakovali Guba a Van Kessel. Tentoraz už Gubov center usmernil holandský krídelník hlavou do siete. Následne sme si ešte vybojovali rohový kop, ktorý z päťky zakončil nohou Lawrence – 0:3.

Góly: 65. Koolwijk (11 m), 90. Van Kessel, 90. Lawrence, žlté karty: 64. Píš, 82. J. Krajčovič – 52. Rabiu. Rozhodovali: Somoláni – Borsányi, Sluk, 450 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec – Kleščík, Rundič, Skovajsa, Lawrence – Jančo (46. Jin), Koolwijk, Rabiu – Guba, Wesley (65. Schet), Holúbek (46. Van Kessel) (ASTN)

Chára dosiahol ďalší míľnik, čoskoro by mohol prekonať Gretzkého

Kapitán Bostonu je medzi Európanmi v počte odohraných stretnutí už na treťom mieste.

Vinník nočného požiaru bytovky je známy. Príčina požiaru vás šokuje (+FOTO)

Polícia zadržala muža zodpovedného za vznik utorkového požiaru. Vinník je obvinený za všeobecné ohrozenie. Ako požiar vznikol?

Návštevnosť webovej stránky Trenčianskeho samosprávneho kraja presiahla rekordné číslo

Na webovú stránku Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) kliklo v minulom roku viac ako pol milióna ľudí, návštevnosť stránky dosiahla v roku 2018 takmer 2,1 milióna.