Dubodiel zdolal vedúcu Ľuborču

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Tr. Jastrabie – V. Bierovce/Op. 1:0 (1:0)

Zápas začal v prvých minútach vyrovnane a hneď v 11.minúte domáci z prvej strely na bránu dokázali skórovať, keď T. Fodrek trafil k tyči - 1:0. Po tomto momente prevzali hru do svojich rúk hostia, hralo sa na polovici domácich, ale gólu sa nedočkali. V 22.minúte mal obrovskú šancu hosťujúci Breznický, ale jeho dorážku odkopol z bránkovej čiary domáci M.Glasa. V 30.minúte tlak hostí, nasledoval rohový kop, no Fabian hlavou tesne minul. V 39.minúte sa dostal k odrazenej lopte Pazúr, ale zakončenie zblokovala domáca obrana. V 42.minúte rýchla kontra domácich bola zastavená až faulom v pokutovom území, keď brankár hostí konal nedovolene. Následný pokutový kop domáci kapitán M.Glasa nepremenil, pretože ho vychytal hosťujúci brankár. V druhom polčase hostia pridali na dôraze, boli viac futbalovejší, ale v koncovke zlyhali. V 50.minúte vystrelil hosťujúci Viršinský, no tesne nad. V 60.minúte mali obrovskú šancu aj domáci, ale projektil od Žáka skončil tesne mimo pravej šibenice. V 71.minúte mal najväčšiu možnosť vyrovnať hosťujúci Breznický, ktorému poslal center T.Sivák, no jeho prudká hlavička išla len tesne vedľa brvna. Hostia do konca zápasu tlačili domácich, ale v koncovke neboli dostatočne dôrazní a tak domáci si v tomto vyrovnanom zápase víťazstvo všetkou silou udržali.

Gól: 11. T. Fodrek, ŽK: 1:3, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

TR. JASTRABIE: Hruška – Mikula, Kuchtiak, Krasimirov-Nikolov, Valko, J. Koreň, D. Koreň, Žák, T. Fodrek, Glasa, M. Fodrek (Jánošík, D. Fodrek, Bročko)

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Ondrášek, M. Sivák, Žúži, Mercek, Fabiak, Breznický, P. Bulko, T. Sivák, Pazúr, Viršinský (Horňák, Ondrášek, Svatík) (TB)

Kočovce – Veľká Hradná 2:4 (1:2)

Góly: 37. Roško, 53. Maraz – 49. a 82. M. Ševčík, 5. Ježík, 9. Baláž, ŽK: 2:3, rozhodoval: Kahúň, 70 divákov.

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Greguš, Juriš, Majerník, Toráč, Hanáček, Gajdošík, Roško, Horčičák, Maraz (Pichler, Feranec)

VEĽKÁ HRADNÁ: Kukuliaš – Masár, P. Ježík, Jandák, Straka, J. Kováč, Kyjac, K. Kováč, Lobotka, Ševčík, Baláž (P. Kováč)

Opatová – Horné Srnie 4:1 (0:1)

Zápas sa začal za silného vetra, ktorý hráčom sťažoval rozohrávku, na čo domáci hráči doplatili už v 10. min, keď sa hostia presadili Blaškom – 0:1. Domáci sa snažili, ale lopta im odskakovala od nôh. V 19. min hostia prečíslili domácich, no lopta bola z uhla stečovaná na rohový kop. Na druhej strane unikol Čaja, prihrávkou našiel M. Zuba, ale trestuhodne zoči-voči brankárovi mieril nad. Matej Moško sa v 20. min dostal k lopte, ale jeho strela tesne minula hosťujúcu bránu. Domáci hráči pokračovali v zahadzovaní čistých gólových šancí. Najväčšiu mal M. Zubo po prihrávke Šuberta, ale lopta skončila na brvne. Napriek veľkému množstvu šancí na domácej strane sa prvý polčas skončil víťazstvom hostí. Do druhého dejstva vstúpili domáci tlakom, čoho výsledkom bola strela Šuberta v 49. min, no ani tá si nenašla cestu do siete hostí. Až prišla 55. min a po dobíjaní hosťujúcej brány sa po centri Čaju presadil Šubert – 1:1. V 68. min priamy kop z kopačky Šuberta prekvapil  Horného a na radosť fanúšikov upravil na 2:1. Po obliehaní brány vyšiel domácim únik M. Zuba, ktorý našiel pred bránou Kompasa a ten už vedel, čo s loptou – 3:1. Hosťujúci hráči rezignovali, čoho výsledkom bol gól P. Haviera na 4:1. Hostia podali sympatický výkon, no dobre hrajúci domáci hráči si body nenechali ujsť a bolo iba otázkou času, kedy sa skóre zmení v ich prospech.

Góly: 55. a 69. Šubert, 85. Kompas, 90. Havier – 10. Blaško, ŽK: 1:1, rozhodoval: Murín, 100 divákov.

OPATOVÁ: Šlesár – Ferenčík, Kováčik, Vitko, Havier, Moško, Čaja, Zubo, Šubert, Polák, Panák (Kompas, Šlesár)

HORNÉ SRNIE: Horný – Straka, Sekula, martinus, Lukajka, L. Naňák, T. Naňák, Kramár, Galko, Blaško, Kubíček ĽUBOMÍR LIŠKA

Dolná Súča – Očkov 1:1 (0:1)

Domácim sa úvod zápasu nevydaril, nevedeli sa dostať do tempa. Hostia lepšie kombinovali, boli aktívnejší a prvý polčas zaslúžene vyhrali. Po zmene strán sa hostia uspokojili s výsledkom, domáci začali lepšie kombinovať, vypracovali si zopár šancí, ktoré ale nedokázali pretaviť do gólového efektu. Očkov hrozil rýchlymi brejkami, no tie nevyužili. V 90. min sa domácim podarilo vyrovnať, keď D. Hlávek vydoloval pre Dolnú Súču aspoň bod.

Góly: 90. D. Hlávek – 8. Koritina, ŽK: 1:2, rozhodoval: Otiepka, 150 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Marenčá – D. Hlávek, Dobo, Mrázik, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, Vendžúr, Repa, Vasko, Valaštín (Panák, M. Hlávek, Solár)

OČKOV: Trebatický – Drahno, Mečiar, Ondrášek, Čechvala, Luža, Némethy, Hikel, Jurčo, Koritina, Gono (Kozic, Kubový, Čechvala) PATRIK SEDLÁČEK

Čachtice – Kľúčové 4:3 (3:1)

Súboj skúseného šiestoligistu s nováčikom začali lepšie domáci, keď v 21. min otvoril skóre M. Trebatický. Hostia sa nevzdávali a o päť minút vyrovnal Kendear. Čachtice vďaka dvom gólom zo záveru prvého polčasu šli do kabín s jednogólovým vedením. Na začiatku druhého dejstva strelil kontaktný gól Kľúčového Kiačik, no Novotný v 56. min prinavrátil Čachticiam dvojgólový náskok. V 66. min upravil na konečných 4:3 Kiačik.

Góly: 21. a 40. M. Trebatický (2. z 11 m), 45. Bobocký, 56. Novotný – 26. Kendera, 48. a 66. Kiačik, ŽK: 3:3, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

ČACHTICE: Horváth – Bobocký, Šumaj, Peterka, M. Trebatický, M. Trebatický, J. Herák, Ondrejech, Šimo, Ďuriš, Novotný (Červeňanský, A. Herák, Habán)

KĽÚČOVÉ: Rajníček - Kiačik, P. Vavruš, Kendera, Petrúšek, Papiernik, Kiačik, Chudo, Patka, M. Vavruš, Vydrnák (Pšenčík)

Bošáca – Horná Súča 6:0 (3:0)

Od začiatku zápasu sa mužstvá opatrne oťukávali, no už v 7. min dostal loptu do šestnástky hostí R. Kusenda, strelil na bránu a domáci viedli 1:0. V 14. min hostia dobre zahrali priamy kop, no Svoboda si s ním poradil. V 18. min P. Kostelan ideálne našiel pred bránou hostí Matjea Zámečníka a ten zvýšil na 2:0. Domáci sa naďalej tlačili pred bránu H. Súče, čoho výsledkom bol tretí gól v 27. min po strele Z. Baku. Za zmienku ešte stoja aj pokusy Š. Coníka a na druhej strane P. Kusendu, ktoré iba tesne minuli bránu. Aj do druhého polčasu mali lepší nástup domáci. V 50.min kopali pokutový kop, avšak strela P. Kostelana letela nad bránu. V 54. min si to vynahradil, keď unikol obrane a pridal štvrtý gól. V 65. min dostal peknú prihrávku do päťky Ochodnický, ale v sklzle dobre netrafil loptu. Ešte v tej istej minúte si spracoval loptu pred bránou hostí Martin Zámečník a zvýšil už na 5:0. Domáci potom zvoľnili z tempa, no hráči H. Súče sa v tomto zápase nevedeli presadiť. Na druhej strane pekná prihrávka P. Kostelana na R. Mihalu v 81. min znamenala úpravu skóre na konečných 6:0.

Góly: 7. R. Kusenda, 18. Matej Zámečník, 65. Martin Zámečník, 27. Bako, 56. Kostelan, 81. Mihala, ŽK: 0:2, rozhodoval: Klimčík, 150 divákov.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Kostelan, Bako, Ochodnický, Helík, Kostelan, Vavro, Mizerák, Marián Zámečník (Martin Zámečník, Kopunec, Mihala)

HORNÁ SÚČA: Orságh – Zemanovič, Machara, Š. Coník, Horečný, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák, Repa (Bartek, Bariš, Hoťko) MARIÁN KOPUNEC

Dubodiel – Ľuborča 1:0 (1:0)

Dubodiel by zrejme mal nastupovať len proti lídrom tabuľky, aspoň teda doma. Domáci sa lídra tabuľky nezľakli a boli to oni, ktorí pohrozili ako prví. Kapitán Hostačný však trafil zblízka len do nôh hosťujúceho gólmana. Hostia odpovedali nebezpečnou hlavičkou, ktorá však mierila vedľa. Domáci sa ocitli v superšanci znova, no Scheer zo siedmych metrov trafil len do brankára hostí. Ten istý hráč si to vynahradil v 38. minúte kedy sám pred brankárom nezaváhal a zakončil presne k žrdi - 1:0. Ani v druhom polčase hostia domácich extra nezatlačili a boli to domáci, ktorí mohli zvýšiť vedenie. Najskôr B. Janík sám z piatich metrov bombou mieril len vedľa a potom Hostačný z otočky taktiež mieril len vedľa. Hostia sa snažili vyrovnať a to sa im skoro podarilo po nedorozumení domácej obrany, ktorá nechala padať loptu až do domácej šestnásky, kde našťasie pre domácich trafil hosťujúci útočník len domáceho brankára. Hostia pohrozili opäť krížnou strelou, no opäť dobre zasiahol domáci brankár. A keď ich dobrá strela z hranici šestnástky tesne preletela vedľa, bolo jasné, že tri body zostanú zaslúžene doma. Domáci by mali svoju bojovnosť preniesť i na hosťujúce ihriská.

Góly: 38. Scheer, ŽK: 1:2, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

DUBODIEL: M. Petrík – Janík, S. Petrík, Trnčák, M. Kováč, Scheer, M. Petrík, Janík, Knoll, Hostačný, Malec (L. Petrík, T. Petrík, Červený)

ĽUBORČA: Husár – Bahno, P. Patka, Korienek, Vavruš, machara, Schwandtner, Mihalik, Rajníček, J. Belko, Gajdošík (Brisuda, Matejka) MARIÁN PETRÍK

Zamarovce – Nová Ves 2:1 (1:1)

V zaujímavom zápase sa zrodilo jednogólové víťazstvo domáceho tímu. Lepšie začali hostia, ktorí sa v 27. mn dostali do jednogólového vedenia, vďaka presnému zásahu Jambora. Domáci však zvýšili obrátky a ešte do polčasu dokázali vyrovnať Švajkom. V dramatickom závere a viac ako bojovnom závere sa Zamarovciam podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu, keď trinásť minút pred koncom Daniel Jančovič upravil na 2:1.

Gól: 45. Švajka, 77. D. Jančovič – 27. Jambor, ŽK: 6:5, rozhodoval: Šišovský st., 50 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Dragula, T. Drienka, Myslivec, Fraňo, Chochlík, Garaj, Poruban, Jančovič, Švajka, Minárech (Igaz, Machara, D. Drienka)

NOVÁ VES: Grznár – Vrablic, malíček, Ondreička, Gajdošech, Ševčík, Jambor, Sika, Lacko, Fačkovec, Doboš (Kačina)

1. Ľuborča       10        7          0          3          23:14   21

2. V. Hradná    10        6          2          2          32:21   20

3. Opatová      10        6          2          2          28:18   20

4. Zamarovce   10        6          2          2          22:16   20

5. Nová Ves    10        5          2          3          31:18   17

6. Očkov         10        5          1          4          32:19   16