Chocholná-Velčice doma zakopla so Streženicami

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholná-Vel. – Streženice 1:4 (0:4)

Domáce mužstvo privítalo ďalšieho suseda z tabuľky 5. ligy a odohralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Už vo 4. min.sa vyhol ofsajdovej pasci Loduha, položil si domáceho brankára na zem a svojou strelou otváral skóre. V 11. min. už bolo 0:2, keď po rohu hlavou zvyšoval Medňanský. Hra domáceho mužstva bola nesúrodá a mala množstvo nepresností. Prvé ohrozenie bránky hostí prišlo až po druhom góle, no Mizerák pálil nad. Po tomto momente sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď z následného protiútoku ušiel domácej obrane Štrbák a po štvrťhodine hry bolo v Chocholnej 0:3. O ďalších desať minút neskôr pridal gól ako cez kopirák Šesták. Od tohto okamihu začali hrať aj domáci, ale so Sabadkovým priamym kopom Janták nemal problém a strela J. Cingela skončila v jeho náruči. Na konci prvého dejstva sa v čistej gólovej príležitosti ocitol N. Cingel, no nedokázal loptu upratať do siete. Do druhého polčasu akoby nastúpilo iné domáce mužstvo a konečne začal futbal na aký sú domáci priaznivci zvyknutí. Najprv Tulpíkov ďalekonosný pokus brankár hostí síce na dvakrát, ale skrotil. Potom krásna strela z polovice ihriska realizovaná N. Cingelom skončila tesne vedľa. O moment neskôr zase strelu J. Tulpíka z bránkovej čiary vykopla hosťujúca obrana. Domácemu mužstvu sa ani v ďalších minútach snaha o skorigovanie nesmie uprieť, ale všetky ďalšie akcie končili v prehustenej obrane súpera. V nadstavenom čase čestný úspech domácich zaznamenal J. Tuharský, keď skóroval z pokutového kopu nariadenom po ruke hosťujúceho hráča. Konár prípadného úspech si tak Chocholania podpílili svojim prístupom už v prvom polčase.

Góly: 90. Ján Tuhársky (11 m) – 4. Loduha, 11. Medňanský, 14. P. Štrbák, 24. Šesták, ŽK: Drgo – Struharňanský, rozhodoval: Smaženka, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL: Drgo – Adamčí, J. Cingel, N. Cingel (80. L. Cingel), Sabadka, Tulpík, Ján Tuhársky, Brlej, Mizerák, Smolík, Juraj Tuharský TOMÁŠ FABIAN

Myjava B – Brvnište 6:2 (4:1)

Domáci tím začal zápas veľkým náporom a do 32. minúty prakticky rozhodol o osude zápasu. Hosťom sa z ojedinelej akcie podarilo v 44. min skórovať na 4:1 Kramaríkom. Po prestávke pokračoval veľký tlak Starej Myjavy. Spartak si vytvoril viacero dobrých šancí a na 5:1 v 68. min z pokutového kopu upravil Horeš. V samom závere ešte padli dva góly. Víťazstvo domáceho kolektívu bolo zaslúžené.

Góly: 8. a 87. Oríšek, 16. Nikodem, 24. Toman, 32. Pecha, 68. Horeš (11 m) – 44. Kramarík, 86. Čelko, ŽK: 1:2, rozhodoval: Feranec, 100 divákov.

MYJAVA B: Buzay – Pav. Sivák, Egri, Pecha, Ferenčič, Vido, NIkodem, Toman, Oríšek, Horeš, Bruško (Tomíč, Pekník) VLADIMÍR STANČÍK

Uhrovec - Stará Turá 2:3 (1:2)

V Uhrovci sa v studenom počasí hral iba slabší futbal, keď obe mužstva veľa futbalovej krásy neukázali. Domáci pykali v zápase za nevyužité šance. Hostia boli efektívnejší, a preto si odviezli všetky tri body.

Góly: 22. M. Opáth, 75. M. Stuparič – 16. M. Sládek, 32. a 61. O. Peterka. R Remeň, 120.

TJ: Flóro – Masarovič, Provazník, Zajac, Čabrák (42. Hrubý), Pavle, Opáth (66. Bežo), Malina, Tadial, Pavlovič, Stuparič.

MFK: Viskup – Jaroš, Antálek (66. Bončo), Tuka, Gablech, Otrubný, Kulíšek, Magula, Mazák, Peterka, Sládek.

Malá Čausa – Podolie 3:1 (3:0)

Futbalový zápas desiateho kola poznačilo sychravé počasie a silný vietor. V 12. min. Rendek od stredu ihriska prihral Obžerovi, ten si pripravil loptu na svoju ľavačku a strelou po zemi z dvadsiatich metrov otvoril skóre – 1:0. V 19. min. Petráš vybojoval loptu pri čiare, centrom našiel nabiehajúceho Michala Krška, ktorý hlavičkou od tyče dal druhý gól domácich. O tri minúty na to už Maločausania viedli o tri góly. Znova Peter Petráš z pravej strany centroval do veľkého vápna na Slaného, ktorý z voleja strelou po zemi prekonal brankára Palkecha. V 26. min. mali domáci možnosť zahrávať pokutový kop, ktorý ale odignorovali. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. V 51. min. zahrávali rohový kop, na ktorý si najlepšie nabehol Udržal a hlavou prekonal brankára Greguša. Domáci nenadviazali svojou hrou na prvý polčas, preto zaujala len strela Matiaška v 65. min., ktorú ale brankár Palkech vyrazil na roh. V 90. min. mohli ešte hostia znížiť, no Greguš nohou reflexívne zareagoval. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom jasne dominovali domáci a mohli viesť i vyšším rozdielom, zatiaľ čo v druhom polčase ich hra upadla, ale výsledok si s prehľadom udržali. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

GÓLY: 12. Obžera, 19. Krško Michal, 22. Slaný – 51. Udržal. ROZHODOVAL: Lévai, 113 divákov

PODOLIE: Palkech – Pyšný (75. Moravčík), Balcír, Omasta, Uhlík, Červeňanský, Udržal, Toráč, Gúčik, (69. Červeňanský), Ohrablo, Trebatický

Ladce – Tr. Turná 0:0

V 5. min Sivákovu strelu vyrazil Hajdúch, ktorý v 8. min vyrazil priam kop P. Chorváta nohami. V 18. min sa nepresadil Pagáč a v 24. min Krajči išiel sám na Beláka, ktorého ani na dvakrát neprekonal. Martinkov center v 30. min hlavičkoval Štrbák tesne vedľa. Na začiatku druhého polčasu išiel Mokrička sám na bránu, ale vystrelil zo šestnástky tesne vedľa. V 48. min priamy kop Pagáča prešiel popred bránkovú čiaru a nik z domácich loptu nedotlačil do siete. O desať minút Eliaš hlavičkoval vedľa a v 68. min Jambor z 18 metrov netrafil bránu. V silnom vetre sa už do konca diváci gólov nedočkali.

Rozhodoval Trnka, ŽK: Pagáč, Michal Kováč, M. Chorvát, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Sivák, Matúš Kováč (89. Sedláček), M. Chorvát, Hasenovič, Stronček (84. Hrušovský), P. Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Santa (46. Červeňan), Hulaj.

Horovce – M. Hradná 4:1 (2:1)

Domácim nevyšiel úvod, keď si v závere prvej štvrťhodiny dali vlastný gól. O tri minúty už bolo vyrovnané po strele Milana Loduhu. Hostí potom oslabil v 25. min vylúčený Rychtárech a početnú výhodu Horovčania využili. Päť minút pred prestávkou sa presadil opäť Milan Loduha. V druhom polčas domáci zvýšili Rumanom z jedenástky na 3:1 a dôležité tri body potvrdil v 77. min štvrtý gólom Kučo.

Góly: 18. a 40. Milan Loduha, 68. Ruman (11 m), 77. Kučo – 15. vlastný Kuric.

Rozhodoval Berec, ŽK: R. Brix, L. Jandák, T. Jandák, ČK: 25. Rychtárech, 120 divákov.

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Urbánek, Jakub Varhaník, M. Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec.

Ostatné výsledky: Cigeľ – V. Uherce 2:1 (2:1), Z. Kostoľany – Bošany 5:0 (0:0)

10. Tr. Turná   10        3          3          4          20:25   12

11. Chocholná-Velčice            10        3          2          5          21:21   11

12. Podolie      10        3          2          5          17:21   11

13. Stará Turá  10        3          2          5          11:18   11

14. Bošany      10        3          2          5          14:24   11

15. Uhrovec     10        3          1          6          12:18   10

16. Malá Hradná         10        2          4          4          12:23   10