Nemšová si s Trnavou C poradila bez problémov

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

(Zdroj: Laura Štefíková)

Komárno – Dubnica 1:1 (0:1)

Domáci nastúpili na stretnutie s veľkým odhodlaním zvíťaziť a od úvodu boli iniciatívnejší. V 13. min. ich zmrazila rýchla kontra hostí, po ktorej im Mojto získal vedenie 0:1. Fialovo-bieli sa pomerne rýchlo dostali zo šoku a ešte do prestávky mohli vyrovnať. Dobré príležitosti na to mali Uzola i Szórád, no zostalo iba pri nich. Po zmene strán bola naďalej prevaha na domácej strane, Vyrovnanie prišlo po hodine hry z pokutového kopu, ktorý premenil Szórád za faul na domáceho hráča v pokutovom území Dubnice. Až do konca sa potom domáci snažili o prvé víťazstvo v sezóne na domácom trávniku, ale víťazný gól nie a nie streliť. Blízko k nemu boli pri Zvoncsárovej strele a Adámikovej hlavičke, ale oba pokusy minuli svoj cieľ. Hostia mali po zmene strán dve dobré príležitosti po brejkoch, ale ani oni ich nevyžili a tak sa mužstvá rozišli zmierlivo.

Góly: 60. Szórád (11 m) – 13. Mojto. R Gašparovič, ŽK: Podlucký, Cong – Štefánek, Remšík. 150 divákov.

MFK: Digaňa – Štefula, Habšuda (89. Turza), Suchý (73. Remšík), Prchlík (83. Homola), Poláček, Púpala, Štefánek, Mojto, Szücs, Suchánek. Tréner P. Kopačka. (RG)

Nemšová – Trnava C 3:1 (0:0)

V súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky videli diváci futbal odohraný v dobrom tempe. V prvom polčase sa hrala taktická partia najmä medzi šestnástkami. Domáci hráči síce držali loptu na svojich kopačkách častejšie, hostia im však nedovolili vypracovať si väčšiu gólovú príležitosť. V 25. min potiahol loptu Bala, jeho prihrávku Wesleymu v poslednej chvíli odvrátila obrana na roh. V 40. min mali domáci hráči výhodu priameho kopu, Amrichova strela z 20 m skončila tesne vedľa ľavej žrde. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Nemšovčanom. V 48. min sa k strele z hranice šestnástky dostal nikým neatakovaný Vlček, no mieril vedľa. O štyri minúty na to sa už domáci hráči radovali z gólu, keď sa po centri Amricha lopta v šestnástke dostala k Lawrenceovi, ktorý strelou k tyči otvoril skóre zápasu. V 53. min poslal center z pravej strany Vlček, na ktorý si vyskočil Holúbek, lopta po jeho hlavičke tesne minula bránu hostí. O dve minúty na to sa domáci hráči radovali po druhýkrát. Bala potiahol loptu po ľavej strane, prihral do šestnástky Wesleymu, ktorý s prehľadom upravil na 2:0. V týchto minútach dominovali domáci hráči a hostia sa k ničomu vážnejšiemu nedostali. V 73.  min sa skóre menilo opäť. Po priamom kope Amricha sa hlavičkou presadil Holiš. Tento moment domácich hráčov upokojil, a tak vznikol väčší priestor aj pre hostí. V 82. min po priamom kope si loptu do vlastnej siete zrazil Schiszler. V záverečných minútach sa už skóre zápasu nezmenilo, a tak si domáci pripísali dôležité víťazstvo.

Góly: 52. Lawrence, 55. Wesley, 73. Holiš – 82. vlastný (Schiszler). R Valent, ŽK: Vlček – Dzíbela, Magdolen, Dzaba, 100 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Holúbek (79. Holíček), Ranko, Kresánek, Richtárech, Amrich, Lawrence, Schiszler, Vlček, Wesley (60. Holiš), Bala. Tréner V. Cifranič. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Vráble – DAC B/Vrakúň 1:2 (0:1), Šamorín - Palárikovo 3:1 (2:1), Horná Nitra – Topoľčany 5:2 (4:2), Nové Zámky – V. Ludince 3:1 (1:1), Led. Rovne – V. Meder0:3 (0:2), Neded – Galanta 3:3 (1:1), Púchov mal voľno.

1. Veľký Meder         11      8        1        2        25:8    25      (+7)

2. Horná Nitra 11      7        4        0        26:12  25      (+10)

3. Šamorín      12      7        3        2        19:11  24      (+3)

4. Púchov       11      7        2        2        23:7    23      (+5)

5. Nemšová    11      6        2        3        18:11  20      (+2)

6. Nové Zámky         12      6        2        4        20:14  20      (-1)

7. Trnava C     11      6        1        4        26:14  19      (+1)

8. DAC B/Vrak.          11        5          3          3          16:10   18        (+6)

9. Led. Rovne  12      5        1        6        16:21  16      (-5)

10. Galanta     11      3        5        3        21:23  14      (-4)

11. V. Ludince 11      3        5        3        13:15  14      (-1)

12. Vráble      11      2        3        6        9:17    9        (-6)

13. Neded      12      1        5        6        15:21  8        (-13)

14. Topoľčany 11      1        5        5        5:17    8        (-4)

15. Palárikovo 11        2          1          8          8:27     7          (-5)

16. Dubnica    11      0        6        5        8:21    6        (-6)

17. Komárno   12      1        3        8        13:32  6        (-15)

Topoľčanom odrátajú 6 bodov. Gabčíkovo bolo vylúčené zo súťaže.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal