Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Trenčín porazil Poprad po predĺžení

Trenčianski hokejisti otočili zápas s Popradom, vyhrali po predĺžení.

Trenčania sa tešia po góle Michala Hlinku (vpravo) v zápase 11. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - HK Poprad, 11. októbra 2015 v Trenčíne. Trenčania sa tešia po góle Michala Hlinku (vpravo) v zápase 11. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - HK Poprad, 11. októbra 2015 v Trenčíne. (Zdroj: TASR)

TRENČÍN. Hostia z Popradu mali ideálny vstup do zápasu. Už po necelých štyroch minútach skúsený obranca Suchý rozvlnil sieť za Cháberovým chrbtom. Niekdajší hráč NHL dokázal prestreliť húštinu tiel a poľahky dostal podtatarancov do vedenia. Dukla mohla už o minútu vyrovnať. Ideálnu možnosť na to mal Švec, ale z dorážky trafil iba pripraveného gólmana. Po desiatich minútach hry mohli hostia udrieť aj po druhý raz, no Huna a ani Rusnák puk do siete neprepasírovali. Na opačnej strane Jakúbek po prihrávke Šveca nastrelil iba bočnú konštrukciu brány.

Hra sa aj naďalej prelievala zo strany na stranu, avšak ani jeden tím si nedokázal vypracovať vážnejšiu šancu.Dve vylúčenie v priebehu pol minúty znamenali dlhú presilovú hru Popradu o dvoch hráčov. Tú sa hosťom podarilo využiť v 27. min. Spolupráca bratov Rapáčovcov s Hvilom slávila úspech, keď Richard Rapáč doklepol puk do opustenej brány. V polovici zápasu mohol tretí gól kamzíkov pridať Kasík. Z ľavého kruhu ale našiel iba Cháberovu lapačku.

Trenčania následne zvýšili aktivitu a boli odmenení gólmi. V závere 32. min obstrelil Kostúra Hudec. O minútu a pol v presilovej hre sa pred bránou najlepšie zorientoval Vozdecký a bolo 2:2. Záverečné minúty druhej tretiny patrili Dukle. Zlocha však trafil iba žŕdku a Melichárek mieril iba do stredu bránky. Dukla dokázala obrat v zápase spečatiť v úvode poslednej časti hry. Jakúbek poslal do šance Hlinku, ktorý sa presadil fyzicky cez obrancu a umiestnenou strelou upravil na 3:2. Necelých desať minút pred koncom využil nepozornosť obrany Rusnák, poslal puk korčuľujúcemu Hunovi, no ten opäť stroskotal na skvelom Cháberovi.Hosťom sa však predsa len podarilo vyrovnať.

V 55. min sa puk odrazil k voľnému Paukovčekovi, ktorý prudkou ranou poslal zápas do predĺženia. O osude zápasu napokon rozhodol v predĺžení Hlinka, ktorý skúsene počkal na pohyb gólmana a do odkrytej bránky uzavrel skóre na 4:3.

Hlasy po zápase:

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Dnešný hokej sa nám všetkým veľmi páči, hostia neprišli iba brániť. Zápas bol kvalitný so šťastnejším koncom pre nás. Nemôžeme dostať dva góly z vhadzovania. Tešíme sa na ďalšie zápasy."

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Mimoriadne vyrovnaný zápas. Mal grády, hráči pracovali. Zápas hodnotím kladne. Domáci mali o trošku viac šťastia ako my."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 32. Hudec (Hlinka, Petrovický), 34. Vozdecký (Drgoň, Nemec), 43. Hlinka (Jakúbek), 64. Hlinka (Mikuš) 4. Suchý (Paukovček), 27. R. Rapáč (Hvila, B. Rapáč), 55. Paukovček (Hvila, R. Rapáč).

Rozhodoval: Baluška, Mllner - Junek, Šefčík, vylúčení na 2 min: 2:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, , 2468 divákov.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 952

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.