Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Dukla v Martine nedala ani gól

Zverencom trénerského dua Kobezda-Hanzal sa v Martine nedarilo. Strelci sa nepresadili ani raz a napokon odišli z Turca bez zisku jediného bodu.

Gólman Jan Chábera inkasoval dva razy, no jeho spoluhráči nedali ani gól. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

MHC Martin - HK Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Prvá tretina bola plne v réžii lídra súťaže. Dukla bola rýchlejšia, dôraznejšia a svojimi kombináciami zatlačila domácich do defenzívy. Už v druhej minúte stroskotal Koyš pri nájazde na Dzubinovi, na martinskom brankárovi si potom vylámali zuby postupne Pavlikovský, Vozdecký, Gašparovič i Jakúbek. Na druhej strane kontrovali domáci iba sporadicky, s pokusmi Tabačka a T. Vargu nemal Chábera problémy. Martinský brankár si poradil v pätnástej minúte aj s ďalším samostatným nájazdom Jakúbka. V závere prvého dejstva sa domáci len s vypätím všetkých síl ubránil pri dvoch presilovkách hostí.

V úvode druhej tretiny sa Martin prebral z letargie po odchode najlepšieho hráča Špirka a hra sa čiastočne vyrovnala. Tabaček v 21. a Kokavec v 24. min. preverili pozornosť Cháberu. Rozdiel v hernej kvalite však bol očividný. V 29. min sa Zaťko dostal sám pred Dzubinu, ten vytiahol ďalší zo svojich istých zákrokov. V polovici stretnutia sa opäť zaskvel pri šanci Gašparoviča. Hráči MHC obetavo vzdorovali prevahe hostí a pokúšali sa aj o streľbu. V 31. minúte bomba Pokrivčáka preletela tesne nad bránkou Dukly a potom bol Chábera bezchybný aj po príležitostiach Rusinu a Murčeka. Na konci druhej tretiny mal Martin výhodu presilovky, ale stav zostal aj po nej nezmenený.

Pred tretím dejstvom znela na štadióne jediná otázka - dokedy odolá Martin tlaku hostí. Už v 41. min mohol otvoriť skóre Nemec, ale skvele chytajúci Dzubina zlikvidoval aj jeho nájazd. V 46. min. sa domáci brankár vyznamenal pri príležitosti Zlochu. Martin hrozil z protiútokov, Chábera si v 48. min. poradil s pokusom Murčeka a domáci potom nevyužili ani dve presilovky. Na hokejky hostí sa však postupne vkrádzala nervozita a nadšenie bojujúci Martin to aj využil, keď sa v 53. min. pekne uvoľnil Matejka a prekonal strelou do vinkľa Cháberu. Domáci potom výborne takticky zvládli aj dramatický záver. Vôbec nepustili Duklu do útoku, naopak 23 sekúnd pred koncom Tibor Varga gólom do prázdnej bránky zabezpečil domácim nečakané víťazstvo nad favoritom.

Góly: 53. Matejka (Pokrivčák, T. Varga), 60. T. Varga (Pokrivčák, Matejka). Rozhodovali: J. Konc - Korba, Rovenský, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

MARTIN: Dzubina – Tabaček, Matejka, Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Vyskoč – Pokrivčák, Surovka, T. Varga - Rusina, Murček, Kokavec - R. Varga, R. Dírer, Jokeľ - Kabáč, Jurášek, Rzavský

TRENČÍN: Chábera – Zaťko, Pavlikovský, Drgoň, Mikuš, Hatala, Holenda, Nechala, Ryzák – Vozdecký, Nemec, R. Dlouhý - Melichárek, Gašparovič, Koyš - Hudec, Petrovický, Hlinka – Švec, Zlocha, Jakúbek

1. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Trenčín - komunálne voľby 2018

Dátum 10. november 2018 sa bezpochyby zapíše do pamäti občanov mesta Trenčín.

Po štyroch rokoch ukončili reštaurovanie fasády piaristického kostola

Maľby v interiéri kostola reštauroval Vladimír Úradníček, reštaurovanie sochárskej a štukovej výzdoby je dielom trenčianskeho reštaurátora Juraja Krajča.

Brezová pod Bradlom prišla o viac ako desať percent obyvateľstva

Jedným z dôvodov poklesu obyvateľstva bol nedostatok pracovných miest.

Legendárne dielo Svágo Ragan vzniklo podľa reálnej postavy

Humoristickú poviedku Sváko Ragan z Brezovej napísal v roku 1927 spisovateľ, publicista a finančný úradník Elo Šándor.

Brezová pod Bradlom chce obnoviť osobnú železničnú dopravu

Napriek zrušeniu osobnej pravidelnej dopravy je železničná trať v tomto úseku prevádzkyschopná, keďže je využívaná pre nákladnú dopravu.