Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

O víťazovi rozhodli chyby Trenčanov

Futbalová Corgoň liga - 23. kolo

MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 64. a 69. Jendríšek, ŽK: 49. Sapara, 81. Ablancourt - 47. Kubala, 50. Pastva, rozhodovali: Kakaščík - Csabay, Vindiš, 2650 divákov zostavy
Ružomberok: Mucha st. - I. Kozák (53. Ablancourt), Laurinc, Kotrys, Pospíšil - Žofčák, R. Kráľ, Sapara (85. R. Urban), Švento - Jendríšek, Števko (59. Fernandez).
Trenčín: Volešák - Palša, Cs. Horvárth (90. J. Poštrk), Mičenec, S. Lukáč - Pastva (86. Končitík), Velický, Kubala, Kamenský - Šuhaj, Hricov (68. Lietava).

V prvom polčase sa hral v Ružomberku nezáživný futbal. Hráči sa ťažko dostávali do šancí. Prvú šancu mal Jendríšek v 18. min, no z klbka hráčov mieril nad bránku. Hostia mohli odpovedať po rohovom kope Pastvu, od bližšej žrde Šuhaj zblízka hlavičkoval do brvna. V 37. min prešiel ešte na ľavej strane cez Kozáka Kamenský a Hricov z dobrej pozície mieril vedľa. V 41. min zahrávali štandardnú situáciu domáci, presný center Žofčáka našiel Pospíšila, ale lopta skončila tesne vedľa žrde. V druhom polčase sa hral kombinačný, krajší futbal. Najmä domáci sa dostali do niekoľkých šancí. Úvodný gól vsietil v 64. min po krížnej prihrávke Žofčáka Jendríšek, ktorý zakončil ponad ležiaceho Volešáka, keď predtým minul loptu Brazílčan Fernandez. O päť minút neskôr odkop Kotrysa zachytil mladý Jendríšek, unikol z polovice ihriska, presadil sa cez oboch stopérov Trenčína, a rozvlnil sieť druhýkrát - 2:0. Hostia mohli odpovedať v 71. min, Šuhaj zoči-voči brankárovi Muchovi neuspel. Trenčín sa v závere snažil skorigovať nepriaznivý stav, no žiadne vyložené šance na skórovanie si už nevypracoval.

HLASY TRÉNEROV:
Ján Hucko (tréner Ružomberka): „Chlieb sa lámal v prvom polčase. Našťastie sme neinkasovali. V druhom polčase príchodom nových hráčov sa naša ofenzívna činnosť zlepšila, využili sme protiútoky a to rozhodlo. Som rád, že sme víťazstvo zvonku potvrdili ziskom troch bodov doma, čo je dôležité najmä kvôli divákom, ktorých chceme pritiahnuť do hľadiska.“
Anton Jánoš (tréner Trenčína): „Bol to priemerný zápas a priemerný výkon mojich hráčov. Škoda, že sme nevyťažili viac v prvom polčase, v ktorom sme mohli streliť nejaký ten gól. V druhom dejstve rozhodli naše chyby a aj preto sme prehrali.“
(sita)

ZTS Dubnica - MŠK Žilina 0:0

ŽK: 48. Adámik, 73. Pleva, 82. Zimen, rozhodovali: Richtárik - Medveď, Somoláni, 3600 divákov.
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik, Švestka, Pleva - M. Adam (88. Sokol), Kopačka, Dovičovič, Pekárik (61. M. Filo ml.) - P. Straka (77. Švikruha), Kiška.
Žilina: König - Čišovský, Vomáčka, Krško, Pečalka - Barčík, Zd. Štrba, T. Ďurica, Belák - Šesták (64. Gottwald (83. A. Nemec)), I. Bartoš.

HLAS TRÉNERA:
Jozef Jankech (tréner Dubnice): „Slabší futbal, chýbala medzihra a priebeh bez kombinačnej hry. Mužstvá nechceli nič pokaziť, a tak vynechávali stredovú formáciu. Z našej strany nesplnili očakávania útočníci Straka ani Kiška, nespravili jednu akciu, ktorou by ohrozili súpera. Diváci videli samé ostré súboje, hralo sa tak, aby sa neprehralo.“
(sita)

Ostatné výsledky: R. Sobota - Artmedia 1:1, Púchov - Inter 1:0, B. Bystrica - Trnava 0:0