Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Zem. Kostoľany 4:1 (2:1)
Po zimnej prestávke začali domáci vo veľkom štýle, nakoľko už v 7. minúte bolo 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť z ojedinelého protiútoku na 2:1. V druhom polčase domáci zvýšenou iniciatívou po pekných akciách zvýšili na 3:1, resp. na 4:1. Vzhľadom na dlhú zimnú prestávku podali obe mužstvá dosť solídny výkon
Góly: Mišák 2 (1 z 11m), R. Glasa, Fodrek – J. Oršula. ŽK: Bajgar. Rozhodoval Štefanec, 250 divákov.
Trenč. Jastrabie: Bulko, M. Glasa, Fodrek, Doktor, Bročko, Cintula, Kyselica, Mišák, R. Glasa, Piláthy, striedali Pavlo, B. Bohuš, Ľ. Piláthy.
Zem. Kostoľany: Kusý – Duda, Bajgar, J. Oršula, Záhon, Adamec, Paukeje, Rolinec, Mokoš, M. Oršula, Pružinec, striedali Baláž, Mojžiš.
Július Glasa

Brezová p/B – Trenč. Stankovce 3:0 (1:0)
V zápase slušnej úrovne sa domáci nezľakli postavením hostí v tabuľke a už od úvodu zatlačili súpera do defenzívy. V 10. minúte po trestnom kope Šimka zachránila hostí žrď. V 26. minúte zahrával Šimek opäť trestný kop, lopta sa odrazila od brvna a Kalman dorazil do prázdnej brány – 1:0. Hostia si počas zápasu nevypracovali ani jednu vážnu streleckú príležitosť. V druhom polčase domáci opäť zatlačili hostí a Šimek spoza šestnástky volejom upravil na 2:0. O štyri minúty na to Jankovič v šestnástke prudkou strelou obstrelil brankára. Domáci si za predvedený výkon tri body zaslúžili, naopak hostia svojou hrou v Brezovej sklamali.
Góly: 26. Kalman, 61. Šimek, 66. Jankovič. Rozhodoval Chlebo, 200 divákov.
Brezová p/B: Vajaš – Marík, J. Michalica, Michalička, Dobrovodský, Šimek, Kalman, I. Michalica (80. Beňo), Pavlík, Jankovič (82. Klein), Škoda (65. A. Nemec).
Eduard Hegeduš

Bošany - Pov. Teplá 2:0 (1:0)
Góly: 12. M. Husár, 57. M. Kalamár.
V priemernom futbalovom zápase boli domáci aktívnejším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. V 12 min. po prihrávke Papranca otvoril skóre Husár. V 29 min. mieril Kontúr po rohu iba do brankára. V 31 min. išiel sám na brankára Papranec, ale mieril nepresne. V druhom polčase sa hra vyrovnala. V 56 min. Jankejech po klučke v dobrej pozícii mieril vedľa. V 57 min. nastrelil papranec brvno a osamotený Kalamár zvýšil na 2:0. V 58. prišli domáci o vylúčeného brankára Tvrdíka. V 75. min mieril Papranec z 20 m vedľa. O minútu neskôr Bauerova ďalekonostná strela z 35 m mierila do brvna. V 85 min. ušiel Laščák , ale jeho strela mierila vedľa. V poslednej min. mohol zvýšiť striedajúci Moravčík , ale nastrelil vybiehajúceho brankára. R. Skaličan, 150.
BOŠANY: Tvrdík - Kontúr (77. Moravčík), Taraba, Kapusta, Kuna, Kalamár (58. T. Vlnka), Kostolný, L. Hodál, Papranec, Husár, P. Hodál.
POV. TEPLÁ: Janek - Urík (68. Barenčík), Meško, Plušek, Barenčík, Jankejech, Mucha (80. Kochan), Bauer, Šimík, Prepáč, Psarinec (46. Vašček).

V. Uherce - Sverepec 4:3 (2:2)
Góly: 15. Bučka, 17. Bartoš, 61. Král, 89. Vlčko - 11. Kardoš, 43. Šterdák, 60. Richtárik.
Diváci boli svedkami nervózneho zápasu plného zvratov. V. 11. min. po centovanej lopte hlavičkou otvoril skóre hosťujúci Kardoš. V 15. min. unikol po nádhernej individuálnej akcii Bučka, obišiel troch hráčov a povedľa bezmocného brankára vyrovnal. V 17. min. z 12m Bartoš z uhla poslal domácich do vedenia. Na konci prvého polčasu Šterdák hlavou zo štandartnej situácie vyrovnal. V druhom polčase. v 60 min. z hranice šestnástky Richtárik poslal hostí opäť do vedenia. O minútu neskôr domáci Král z 10 m prestrelil brankára a opäť vyrovnal. V 89. min po Královej akcii Vlčko rozhodol o víťazstve domácich, keď sa najlepčie orientoval v skrumáži. D. 200.
V. UHERCE: Radosa - Uhlár, Gubka, Svrček, Štálnik, Kučkovič, Vlčko, Bartoš, Král, Zelenik, Bučka, (Dubina, Nechala).
SVEREPEC: Pružinský - Šterdák, Valášek, Richtárik, Kostolanský, Pavlík, Kardoš, Mikušík, Klužák, Stach, Hôrkový (Biel)

Krásno - Rybany 0:3 (0:1)
Góly: 18. Vobuš, 56. Tretinár, 70. Ďuračka.
Po celý zápas herne aktívejší domáci odohrali veľmi smolný zápas. Domáci začali zápas odvážne, ale dve nepremené vyložené šance sa im neskôr vypomstili. V 18. min. po chybe domácej obrany otvoril skóre Vobuš. V 56. min. našiel dlhý pas Tretinára a ten po nedorozumení domácej obrany preloboval brankára Oberta. V 70. min. zvýšil zo štandartej situácie hlavou Ďuračka. Domáci prevážnu časť stretnutia ovládali loptu, ale hostia účinnými brejkami rozhodli zápas. R. Otrísal, 110.
KRÁSNO: Obert - Adamus, R. Žiak, Hírošš, S. Záhradný, Guliš, M. Šesták, M. Chrenko, (A. Domček), L. Domček, M. Lubuška, E. Švec (Beliansky).
RYBANY: Petrák - Stolárik, Burza, O. Šimuni, Bobuš, Valach, P. Šimuni, Podolák, Reis, J. Tretinár, Ďuračka.

Zápasy Lehota p/Vt. - Podolie, H. Poruba - Kanianka a Prečín - M. Lednice odložili.

8. Malé Lednice 15 7 3 5 21:28 24 ( 0)
9. Zem. Kostoľany 16 5 7 4 29:28 22 (+1)
10. Tr. Jastrabie 16 7 1 8 33:38 22 (-5)
11. Rybany 16 6 3 7 25:21 21 ( 0)
12. Podolie 15 6 2 7 22:24 20 (-1)
13. Pov. Teplá 16 5 2 9 23:27 17 (-4)
14. Lehota p/Vt. 15 3 3 9 16:26 12 (-12)
15. Sverepec 16 2 5 9 19:29 11 (-10)
16. Krásno 16 2 0 14 17:48 6 (-21)
Rybanom po skončení súťaže odrátajú 6bodov.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Obchod s drevom zažíva turbulentné obdobie

Po rokoch, keď časť drevárskych firiem poukazovala na nedostatok dreva od štátnych lesov pre svoje prevádzky, sa v poslednom čase situácia obrátila.

Cieľom nie je zažiariť a zhasnúť, hovorí Peter Tydlačka

Florbalu sa Peter Tydlačka venuje už 16 rokov. Do Nemšovej ho priniesli ľudia z Českej republiky. Pri riečke Vláre sa dokonale usadil najmä vďaka jeho prínosu.

Na Skalke postavia po storočí nový pútnický dom

Starý domček mal takmer sto rokov, no bol v zlom technickom stave. Museli ho zbúrať.

Futbalisti AS Trenčín si na ligovú premiéru počkajú

Duel 1. kola Nitra - Trenčín odložili. Náhradný termín bude závisieť od účinkovania AS Trenčín v Európskej lige