Vo výberovom konaní sa o ňu uchádzalo osemnásť záujemcov. Hoci najúspešnejších kandidátov vyberala komisia, definitívne slovo mali poslanci samosprávneho kraja. Predseda Štefan Štefanec im predložil meno Jaroslava Petra, jedného z troch kandidátov, ktorých odporučila komisia. „Podľa informácií vedúcej odboru, ktorá pozná menovaného, je v ňom záruka, že túto funkciu zvládne a bude ju zodpovedne vykonávať,“ vysvetlil.
S jeho návrhom sa nestotožnila poslankyňa Ľubica Harakaľová: „Nechcem spochybniť výber kandidáta, ani dotknúť sa komisie, ani vedúcej odboru, ale vysoko si vážim odbornosť a vzdelanie. Keď sa pozriem na životopis pána Petra, pracoval tridsať rokov v armáde a štyri roky bol riaditeľom Detského mestečka, pričom sa nejdem vyjadrovať, za akých okolností tam pracoval. Tento výber nie je podľa mňa ani v súlade so zákonom, kde sa vyžaduje, aby vedúci pracovník spĺňal odborné vysokoškolské vzdelanie príslušného smeru. Preto sa zdržím hlasovania,“ zdôvodnila svoj postoj. Týmito slovami svojich kolegov poslancov neovplyvnila.
Súhlasným stanoviskom dvadsiatich troch z nich bol Jaroslav Peter potvrdený vo funkcii riaditeľa DD-DSS na dobu určitú – do 28. februára 2006.