Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Na zápas nastúpili policajti v dresoch Verejnej bezpečnosti!

Ani sme sa nenazdali a do skončenia práve prebiehajúceho ročníka majstrovstiev Trenčianskeho kraja už zostáva odohrať iba tri kolá.

Všetko nasvedčuje tomu, že na zisk titulu najvážnejšie poškuľujú hokejisti Púchova, ktorí v dôležitom zápase o tabuľkové prvenstvo s Tepličanmi zvíťazili a vytvorili si sľubný trojbodový náskok. V zostávajúcich stretnutiach uplynulého kola naplno bodovali podľa očakávania favoriti.

Za pozornosť však stojí skutočnosť, že na majstrovský duel so Škorpiónom nastúpili trenčianskí policajti v nových dresoch - bývalej Verejnej bezpečnosti!

14. KOLO:

Slovan-kúpele Trenč. Teplice - Pivrnec Púchov 5:7 (1:1, 3:3, 1:3)

V šlágri kola to bol po dvoch tretinách vzácne vyrovnaný duel, v ktorom sa oba kolektívy z čelných miest tabuľky striedali vo vedení. Patričný zlom nastal v poslednej dvadsaťminútovke, kedy Tepličania vyprodukovali niekoľko školáckych chýb najmä v defenzíve. Tie šikovní Púchovčania zužitkovali na gólové vyjadrenie. Ich oporou bol aj brankár Sivý, ktorý mužstvo v nejednom prípade podržal. V hojdačkovom zápase sa nakoniec potešili z cenného víťazstva hráči Púchova, ktorí prejavili okrem iných herných predností aj väčšiu túžbu po plnom bodovom zisku. Hralo sa pomerne korektne a slušne, škoda dvoch osobných desaťminútových trestov.
Góly: Ožvalda, Gáborík, Nosek, Rehák, Mišák - Hecl 3, Ladecký, V. Smatana, Faktor, J. Dvorský. Vylúčení 3:2 na 2 min, Faktor a R. Dráb na 10 min. Pred 60 divákmi rozhodovali Ťažký a Krist.

15. KOLO:

Športový klub polície Trenčín - Škorpión Trenčín 3:9 (0:4, 2:3, 1:2)

Stalo sa to, čo naozaj málokto očakával. Hráči Športového klubu polície sa pravdepodobne rozhodli pre zaujímavú zmenu imidžu (možno asi len tak z recesie) a nastúpili v nových retrodresoch žltej farby so starým pomenovaním súčasnej polície - VB (Verejná bezpečnosť) a štátnym znakom Československa. Na zadnej časti dresov jednotlivých hráčov sa navyše vynímali rôzne písmena a čísla (ako bolo tomu kedysi na streche žltých aút VB) a dokonca na jednom drese bol aj napísaný najvýstižnejší údaj - DO „89“ - teda VB do roku 1989 (potom už polícia). Očakávalo sa, že tento súboj dvoch tabuľkových susedov vyznie aspoň vyrovnaným výsledkom a herným prejavom. Lenže opak bol pravdou. Hráči v dresoch s nápisom VB sklamali už v úvodnej tretine, keď inkasovali „štvorku“ a o víťazovi zápasu bolo viacmenej rozhodnuté. V strednej časti duelu sa síce do streleckej listiny zapísali aj niektorí „príslušníci“, ale Škorpióni hrali v jasnej pohode, režírovali hru a postupne zvyšovali svoje sľubné vedenie. Bol to zápas, ktorý sa hral v rýchlom tempe, s peknými akciami a bolo sa pravdupovediac na čo pozerať. Aj keď v závere pribudlo v oboch kolektívoch trochu nervozity, zápas mal svoju kvalitu a príťažlivosť.
Góly: Škára 2, Rečičár - Mrázik 2, Masár, Neveriš, Matula, Vachánek, Fašanok, Korienek, Madový. Vylúčení 7:8 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Pred 50 divákmi rozhodovali Krist a Rokošný.

Slovan-kúpele Trenč. Teplice - J+K Gladiators Nemšová 11:6 (5:1, 2:5, 4:0)

Tepličania mali nadovšetko vydarený nástup a po 25 minútach hry viedli nad týmto súperom pomerne čitateľným výsledkom - 6:1! Zdalo sa, že Nemšovania sú v tomto meraní síl doslova zrelí na „uterák“, lenže predsa len sa v strednej tretine dokázali vzchopiť a zmobilizovať svoje sily a zrazu bol výsledok už na vážkach - 7:6.
Chlieb sa teda lámal až v poslednom dejstve, kedy opäť prevzali taktovku do svojich rúk Tepličania, ktorí pridali ďalšie štyri presné zásahy a definitívne rozhodli o svojom jasnom víťazstve - aj vďaka presnej streleckej muške Ožvaldu a Noseka, ktorí dali každý po štyroch góloch. Bol to slušný duel, ktorý mal pomerne zaujímavý priebeh a bohatú úrodu gólov.
Góly: Ožvalda 4, Nosek 4, Stránsky, Richňák, Fraňo - Dian 3, Svrbík, Karšay, Janeček. Vylúčení 4:3 na 2 min, pred 50 divákmi rozhodovali Demitra a Krist.

Ravenous Ilava - Považská Bystrica B 2:9 (0:0, 1:5, 1:4)

Úvodná tretina bola nemastná-neslaná a chýbalo jej aj korenie v podobe gólov. Tie však predsa len prišli v strednej časti zápasu, väčšinou však za chrbát domáceho brankára.
Aj v poslednej tretine udávali taktovku hry hostia a bez problémov si zabezpečili vysoké víťazstvo. Nováčik z Ilavy však zostáva naďalej bez bodového zisku a s hrozivým tabuľkovým skóre. Nezodpovedanou otázkou zostáva, či sa celú sezónu získajú aspoň jeden bodík, alebo vyjdú bodovo úplne naprázdno.
Góly: Puček, Hajas - Talajka 2, Mužík 2, Hrenák 2, Lacko, Galovič, J. Pavlus. Vylúčení 8:9 na 2 min. Pred 50 divákmi rozhodovali Milistenfer a Demitra.