Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Husársky kúsok Dukly - proti L. Mikulášu z 0:3 na 5:3, so Slovanom z 0:1 na 4:3!

Hokejová ST extraliga

31. KOLO:

Dukla Trenčín - Liptovský Mikuláš 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Góly: 37. Lezo, 42. Bombic, 50. Lezo, 54. Hanzal, 60. Hlinka - 10. Mravec, 19. Trochta, 24. Droppa.
Vylúčení 4:5 na 2 min, Plch na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 2889 divákmi rozhodovali J. Konc - Mášik, M. Novák.

Trenčania, už pod taktovkou novej trénerskej dvojice V. Hiadlovský - R. Švehla, začali v rezkom tempe a už v 41. sekunde nastrelil Demitra žŕdku. V úvodných minútach mali domáci optickú prevahu, ktorú však nezúročili vytúženými gólmi. Ba práve naopak, nebojácní Liptáci čoraz častejšie ohrozovali brankára Dukly Kompasa a dali domácim poriadnu lekciu z efektivity. Ešte v prvom dejstve sa hostia strelecky dvakrát presadili a keď v 24. min dal Droppa tretí gól hostí, s Duklou to vyzeralo zle-nedobre. Veľmi dôležitým pre domácich bol úvodný úspech z hokejky dobre hrajúceho Leza, ktorý dal Trenčanom akoby krídla. Tí najmä v záverečnej dvadsaťminútovke doslova excelovali a dokázali takmer nemožné - otočiť nepriaznivý výsledok vo svoj prospech. V 50. min bolo znenazdajky vyrovnané na 3:3 a o štyri minúty neskôr kapitán Hanzal dostal Duklu dokonca do vedenia. Hosťom v závere iné ani nezostávalo, jedine zariskovať a odvolať brankára. Tento raz sa im to však stalo osudné, lebo nevyrovnali ako chceli, ale inkasdovali do prázdnej brány a o víťazovi tohto duelu bolo definitívne rozhodnuté.

Ostatné výsledky: Poprad - Skalica 3:2 po predĺžení, Košice - Slovan 1:3, Žilina - Zvolen 3:2, Nitra - Dubnica 2:0

32. KOLO:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 22. Demitra, 33. Hanzal, 35. Demitra, 49. Lezo.
Vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1850 divákmi rozhodovali D. Konc - Junek, Mullner. DUKLA: Kompas - Janík, Heš, P. Mikuš, Bombic, Zápotočný, Hriňa, M. Ivičič, Starosta - Demitra, Lezo, Pardavý - Hanzal, Ölvecký, Fabuš - Hanták, Hlinka, Zlocha - Melichárek, Kóňa, Lelkeš. Tréner: V. Hiadlovský.

V prvej tretine diváci gól nevideli a vzájomný súboj bol vzácne vyrovnaný. Druhá časť sa niesla už v jasnej réžii Trenčanov, ktorí naplno naštartovali aj svoj povestný gólostroj. Gólový účet stretnutia otvoril Demitra, ktorý perfektne zužitkoval prihrávku Janíka a puk poslal za Tučekov chrbát. S jedlom rastie chuť a kapitán Dukly Hanzal v 33. min pridal ďalší gól do brány Záhorákov. Postupom času hra gradovala, hostia boli pri chuti a svoje úsilie korunovali ešte v strednej časti tretím úspechom. Záverečná časť zápasu sa už iba dohrávala, domáci sa zamerali predovšetkým na to, aby už veľa gólov neinkasovali. Hostia sa zasa šetrili na náročný duel so Slovanom. Brankár Kompas však v tejto sezóne vychytal prvú nulu.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš - Nitra 2:4, Dubnica - Žilina 2:5, Zvolen - Košice 3:0, Slovan - Poprad 2:1

33. KOLO:

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 4:3 (0:1, 0:0, 4:2)

Góly: 41. Gáborík, 45. Demitra, 48. Ivičič, 57. Pardavý - 10. Hudec, 52. Pavlas, 54. Bartek.
Vylúčení 6:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 4020 divákmi rozhodovali Beniač - M. Valach, Krpelec.

V kádri domácich nastúpil už uzdravený Marián Gáborík a pre Duklu bol výrazným prínosom. Trenčania začali televízny duel s veľkou chuťou a v prvej tretine nastrelili dve žŕdky. Nedáš-dostaneš a hosťujúci Hudec sa postaral o prvý presný zásah hostí. V prostrednej časti sa vyznamenal brankár Kompas, ktorý zneškodnil sólový nájazd Školiaka a na druhej strane vynikol Bárta pri Hanzalovej príležitosti. Rýchle protiútoky sa síce prelievali na oboch stranách, ale hráči mali vychýlenú streleckú mušku. Najhodnotnejší a najdramatickejší hokej videli diváci v poslednej dvadsaťminútovke, v ktorej sa roztrhlo aj vrece s gólmi a domácim sa podarilo otočiť stav vo svoj prospech. V 48. min vyhrávali už dokonca 3:1 a zdalo sa, že zápas dotiahnu do víťazného konca. Líder ligy však ani za tohto stavu nehodil predčasne flintu do žita a v 54. min bolo zrazu vyrovnané na 3:3. Tri minúty pred záverom mal na hokejke víťazný gól Gáborík, ale čistú tutovku nepremenil. To, čo sa nepodarilo jemu, však dokázal Pardavý, ktorý sa postaral o štvrtý a rozhodujúci gól v bránke hostí. Slovanisti po skončení oddychového času odvolali brankára a 45 sekúnd hrali power-play. Diváci gól už nevideli a Trenčania tak získali cenný skalp Slovana.

Ostatné výsledky: Košice - Dubnica 2:1, Skalica - L. Mikuláš 2:3, Poprad - Zvolen 1:3, Žilina - Nitra 4:3.