NVydreli si zaslúžené víťazstvo

1. futsalová liga - 11. kolo: Program Dubnica - Mäsomax Nitra 3:2 (1:1)

Góly: Gábor, Kozík, D. Brandís - Frtaľa, Prešínsky
Zostava Programu: R. Brandís - Porubský, Staňo, Paulíny, Turza, Galko, Decký, Madro, D. Brandís, Basila, Kozík, Gábor. Tréner: J. Vojtek.

Favorizovaní Dubničania hostili mužstvo z nižších poschodí ligovej tabuľky, a preto v klube prevládal celkom oprávnene optimizmus. Prezident Programu V. Pavlikovský tipoval dokonca výsledok 9:1 a tréner J. Vojtek 8:1. Čiže očakávala sa viacmenej prechádzka domácich ružovou záhradou s bohatou predmikulášskou gólovou nádielkou. Lenže na palubovke to vyzeralo inak. Oba kolektívy začali s patričnou chuťou a rýchle akcie sa prelievali pred oboma brankármi. Už v 8. min Basila z dobrej pozície prestrelil bránu a vzápätí ho napodobnil D. Brandís. Nedáš-dostaneš sa opäť naplnilo, keď päť minút pred prestávkou vsietil Frtaľa vedúci úspech húževnatých hostí. Bolo ešte šťastím, že domácich vrátil do hry vyrovnávajúcim úspechom tri minúty pred polčasom R. Gábor.

Počas prestávky mal tréner J. Vojtek určite čo povedať svojim zverencom, ktorí nehrali v takej pohode, ako sa všeobecne očakávalo a vyrobili veľa nepresností. Po zmene strán mal zápas lepšiu úroveň a hra gradovala. V 31. min po peknej rýchlej akcii zaznamenal Kozík dôležitý druhý úspech Programu. Keď o niekoľko minút na to pridal D. Brandís tretí gól a upravil na 3:1, zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Hostia však nerezignovali a dokázali sedem minút pred koncom vsietiť kontaktný gól a o drámu bolo postarané. V nervóznom a dramatickom závere mohlo skórovať hociktoré mužstvo, hostia zariskovali a viac ako dve minúty hrali bez brankára. Skóre sa však už nemenilo a domáci sa mohli radovať z vydretého víťazstva nad snaživým súperom.

Ostatné výsledky: Incar Nitra - Malacky 9:4, Levice - Slov-matic Ba 1:6, Lučenec - Semic Ba 7:1, RCS Košice - Górnik Trnava 5:0, Mima Trnava - Izolex Košice predohrali (1:1), Pinerola mala voľno. Dohrávka: Incar Nitra - Mima Trnava 4:1.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

1m
Betlehem Michala Hanzlíka je ako znovuzrodený.

Mariánovi Mikulcovi sa podarilo zachrániť a zrekonštruovať legendárny betlehem novomestského tvorcu Michala Hanzlíka (1893 – 1975).

44m
Rozcvička na ceste pri futbalovom ihrisku.

Dve volejbalové ihriská, futbalové i nohejbalové. Legendárne miesta, na ktorých stáli majstri sveta, československí reprezentanti i novomestské športové legendy. Ani jedno z týchto ihrísk v Novom Meste nad Váhom už neexistuje.