Autor scenára, Miroslav Ďuriš využil pri jeho písaní trpkú skúsenosť svojho starého otca, ktorý tento dom vlastnil a prišiel oň výmenou za 3-izbový byt na sídlisku.
Dej sa začína v roku 1952, kedy v dome žijú podnájomníčky - študentky zdravotnej školy. Jedna z nich, spolu so svojím priateľom objavia stroj času. Ten ich prenáša v čase, vždy o desať rokov dopredu. Príbeh sa nekončí zbúraním domu vo fiktívnom roku 1982, naopak pokračuje až do súčasnosti. Dom už potom symbolizuje iba starý klavír, premiestnený z domu do nového kultúrneho stánku, čo vyrástol v jeho blízkosti. Dejovú líniu hry vypĺňajú síce osudy postáv, tie však majú slúžiť predovšetkým na vykreslenie príbehu samotného domu.
Zatiaľ čo predchádzajúca Ďurišova hra Normálna krajina bola rozprávkovou paródiou, Z času na čas je ladená vážnejšie. Autor sa však humoru celkom nevzdáva. Ostávajú aj jeho piesne, ako kabaretný prvok, oživujúci smutno-smiešny príbeh. V hre účinkuje sedem hercov združených okolo Divadla Normálka, niektorí z nich sa predstavia v dvoj-roliach. Z režijným stvárnením Miroslavovi Ďurišovi pomáhal tentoraz aj Roman Oravec. Divadlo hru nacvičuje už od apríla, vďaka amatérskym podmienkam jej uvedenie prichádza až teraz, v predvianočnom čase.