Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Častkovce - Veľké Kostolany 2:0 (0:0)
Góly: 50. Harajka (vlastný), 83. Madera
V poslednom zápase jesennej časti začali obe mužstvá opatrne a väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. Záverom prvého polčasu v 35. min rozhodca vylúčil Mačicu a domáci hrali presilovku. V 45. min kapitán hostí Polčík vykopol loptu z prázdnej brány po strele M. Madru. Do druhého polčasu nastupovali domáci s predsavzatím, že zúročia číselnú prevahu o jedného hráča. V 50. min Častkovčania vyhrávali 1:0, ale vlastným gólom Harajku. Domáci sa rehabilitovali až druhým gólom, keď Madera strelou z voleja dal druhý gól a poistil domáce vedenie. Pred 150 divákmi rozhodoval Briestenský. ŽK: Kováč, Vrábel - Šupa, Ondráš, Polčík. ČK: Mišica po druhej ŽK a Ondrášik.
Častkovce: Kováč - Vlado, Kubica, Palkech, Gažo, Burza (46. Valo), D. Madro, M. Madro, Madera (89. Čechvala), Ščepko, Kuník
Ján Augustín

Domaniža - Horná Streda 7:0 (4:0)
Góly: 25.,30., 37. Svoboda, 2., 45.,77. P. Kardoš, 57. Slamka

Vrbové – Hrnčiarovce 3:0 (0:0)
Góly: 55. a 69. Kubiš, 66. Andrísek
V zápase susedov z tabuľky mali prvú vážnejšiu šancu hostia, keď v 4. minúte chytil Sedláček priamy kop Ježíka. V prvom polčase kopali domáci desať rohových kopov ani jeden sa však neskončil gólom. Prvý gól padol v 55. minúte, keď Balcír prihral do šestnástky Kubišovi, ktorý loptu len špičkou kopačky tečoval do opačného rohu brány. V 64. minúte zaznamenal Kubiš aj svoj druhý gól, no rozhodca neponechal výhodu a odpískal faul z hranice šestnástky. Na 2:0 sa podarilo zvýšiť Andrísekovi, keď predtým obišiel troch hráčov Hrnčiaroviec a nezadržateľne vystrelil z dvanástich metrov – 2:0. Na rozdiel troch gólov zvýšil opäť Kubiš po Balcírovej prihrávke. Následne mal šancu zmierniť skóre Nekanovič, no prekopol bránu a keď aj Kurinec v jasnej šanci napálil len do dobre chytajúceho Sedláčka, tri body ostali vo Vrbovom.
VRBOVÉ: Sedláček – Hečko, Balcír, Puvák (Slabý), Gažík (Mucha), Koyš, Andrísek, Adamec, Jakubička (Ilenčík), Vlado, Kubiš.
HRNČIAROVCE: Čambal – Adámek, Mihálik, Cíferský, Sedlák ,(Vnuk), Habiňák, Minčič, Mišovič (Nekanovič), Kitta (Duchoň), Ježík, Kurinec.

Chynorany - Moravany 5:0 (1:0)
Góly: 15. Ondrejkovič, 78., 80 a 89. Maťalka, 86. R. Kováč. Úvod naznačil, že domáci sa chcú rozlúčiť víťaztvom. Už v 1.min. po centri R. Kováča, Benca s metra trafil iba brvno. V 15. min sa domáci ujali vedenia, keď Pristachov center umiestnil do brány Ondrejkovič. Hostia sa dostali k slovu v 21. min, no Vagovič minul bránu domácich. V druhom polčase sa začali domáci stále viac presadzovať, no góly padali až v záverečnej 20-minútovke. Najskôr Maťalka začal písať hetrik a gólom v 80. min zvýšil už na rozdiel troch gólov. Na konci zápasu už Chynorany koncertovali a Maťala uzavrel na konrčných 5:0! Rozhodoval P. Kováč, 220 divákov.
CHYNORANY: P. Benca - M. Ondrejkovič, T. Cifra, T. Aneštík, L. Halás, P. Maťalka, M Magdolen, J. Pristachov, J. Dovalovsky (78. Ambróz), P. Benca (66. A. Burek), R. Kováč.MORAVANY: M. Tomášik - M. Javro, I. Miklovič, P. Majerský, D. Hagara, V. Hornáček, T. Vagovič (46. J. Vavro), T. Farkaš (65. Valenta), I. Kirka, L. Kirka, A. Haring (46. M. Zajac).

Ostatné výsledky: Čereňany – Šimonovany 3:0 (2:0), Nitrianske Pravno – Chtelnica 1:1 (0:1), Tovarníky - Partizánske1:2 (0:1).
Dohrávka 12. kola: Vrbové – Šimonovany 3:0 (2:0)

1. Prievidza B 14 9 3 2 33:14 30 (+6)
2. Partizánske 14 9 2 3 26:12 29 (+11)
3. Dubnica B 14 8 3 3 33:14 27 (+3)
4. Vrbové 14 8 2 4 38:11 26 (+2)
5. Chynorany 14 8 1 5 26:19 25 (+4)
6. Domaniža 14 7 3 4 36:19 24 ( 0)
7. Hrnčiarovce 14 7 2 5 25:19 23 (+2)