Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Spartak Bánovce - MFK Topvar Topoľčany 0:2 (0:1)
Góly: 33. Mikuška, 76. Šmitala (11 m).
Domáci po sľubných náznakoch v predošlých stretnutiach ďaleko zaostali za očakávaním, úplne prepadli a svojim výkonom urazili priaznivcov bánovského futbalu. Od prvých minút hrali odovzdaný pomalý futbal starých pánov, bez pohybu, nasadenia a nápadu s množstvom nepresností. Stereotypne nakopávali dopredu vysoké lopty, na ktoré nízki domáci útočníci proti urasteným zadákom hostí nemali žiadnu šancu. Hostia hrali koľko potrebovali, a tak sa väčšinu zápasu nebolo na čo pozerať. Hra na trávniku len vzdialene pripomínala futbal... Príležitosti sa rodili nie po premyslených akciách, ale po hrubých chybách obrán a tých domáci urobili v tomto zápase neúrekom. Domáci mali len dve príležitosti, keď Šebo sám pred brankárom v 77. min. nastrelil iba jeho nohy a pár minút pred koncom ďalekonosný pokus Jurčáka tesne minul bránu hostí. Tí boli v konečnom dôsledku o čosi futbalovejší a mali aj viac príležitostí. V 33. min. unikol po pravom krídle Mikuška, predral sa až pred brankára a otvoril skóre. Gólom zaváňala aj skrumáž v 34 min., keď lopta lietala pred päťkou domácich, ale Tóth trafil len žrď. Tutovky spálili hlavičkami blízka v 66. min. Mucha a v 69. min. Teplanský. Definitíva výsledku padla v 76. min. keď po faule Podoláka na Mikušku bezpečne premenil penaltu Šmitala.
Pred 200 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Križko - Teplanský.
SPARTAK: Grman - Poštrk, Filin, Jurčák, Stano, Zita, Mezovský, Križko, Valach (71. Mikloš) Hrubý (56. Podolák, 81. Kolieska), Šebo. Tréner: L. Parkan.
MFK TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Tóth, Hlobik, Sepeši, Mucha, Murko (46. Buday), Mikuška (90. Višňovský), Šmitala (89. Chuťka). Tréner A. Farkaš.
PETER BULÍK

Matador Púchov B - Slovan Nemšová 2:1 (1:0)
Góly: 24. Ondrička, 62. Náther - 78. Krchňávek.
Od začiatku domáci súpera pritlačili a hostia čakali iba na brejky zo zabezpečenej obrany. V 6. min sa dostal k lopte Chovanec, ale tesne minul bránu. V 17. min po akcii Jurgu s Ondričkom Škripec neprekonal Zuba, ktorý loptu vyrazil. O tri minúty po Suchého centri Valachovičovu hlavičku Valach zneškodnil. V 24. min vybojoval stratenú loptu Škripec, potiahol k čiare, jeho center sa odrazil k Ondričkovi, ktorý nezaváhal - 1:0. V 28. min Holčík s Jurgom vybojovali loptu pre Chovanca, no jeho center Škorvánek poslal tesne nad. V 37. min mal čistú šancu znova Škorvánek, ale netrafil loptu. Tri minúty pred prestávkou Ondrička fauloval Suchého a Varcholov priamy kop Valach s námahou vyrazil. Hneď po príchode z kabín Suchý posunul loptu Valachovičovi, ale jeho strelu domáci gólman na dvakrát kryl. V 51. min Po Beliančinovom centri Škorvánkovu strelu Zubo vyrazil. Púchovčania zvýšili tlak, a ten vyústil v druhý gól. Po akcii Beliančina so Škripcom a Ondričkovej prihrávke Náther zvýšil v 62. min na 2:0. O štyri minúty Demjan hlavičkoval vedľa, na druhej strane v 74. min Valachovič vybojoval loptu po Hrehušovej chybe a Chebeň nastrelil pravú žrď Valachovej brány. V 78. min po ďalšej chybe a Bahnovom centri podbehol Valach loptu a Krchňávek do prázdnej brány znížil na 2:1. V 83. min Ondričkov padáčik tesne minul bránu. Hostia ožili a snažili sa vyrovnať. V 90. min po rohu sa natlačili všetci aj s brankárom pred domácu bránu, lenže Púchovčania vzápätí išli štyria proti trom, ale Beliančin netrafil prázdnu bránu.
Pred 300 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Trška, Bahno.
MATADOR B: Valach - Pauer, Hrehuš, Jurga, Beliančin, Holčík, Škorvánek (90. Raninec), Náther (80. Belaj), Škripec, Ondrička, Chovanec (53. Demjan). Tréner L. Stehel. SLOVAN: Zubo - Krchňávek, Jakúbek, Poliak, Chmelina (64. Trška), Chebeň, Sabatka, Otočka (28. Bahno), Varchola, Valachovič, Suchý. Tréner R. Dorňák.
FRANTIŠEK LEŠKO

AFC Nové Mesto n/V. - FK Slovan Levice 8:0 (2:0)
Góly: 32., 58., 87., 88. M. Bogora, 39. Omasta, 53. Balocký, 62. Šupka, 83. Švajka
Levičania nastúpili na stretnutie s viacerými dorastencami, konečný výsledok sa však nerodil ľahko. AFC si prvých 30 minút zrejme myslel, že hostia sa porazia sami a poriadne sa pohrali s nervami fanúšikov. Mladí Levičania ukázali v prvom polčase veľkú bojovnosť a nasadenie, ale herne zaostávali. Prvý gól padol až v 32. min, keď najvyššie vyskočil M. Bogora a otvoril skóre. V 35. min bol po konzultácii s asistentom rozhodcu vylúčený P. Bogora, ktorý v súboji o loptu stúpil v behu na obrancu hostí. Domácim sa aj v oslabení ešte do prestávky podarilo dať druhý úspech, keď Omasta prestrelil Ivaniča. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvoma zmenami, a to bol rozhodujúci krok k vylepšeniu si skóre. V 53. min sa po rohu Gabriša presadil hlavou Balocký a o päť minút neskôr poslal Omasta center na hlavu M. Bogorovi a ten zvýšil na 4:0. K strelcom hlavou sa pridal aj Šupka v poradí piatym gólom. Po tomto hostia rezignovali a vyslúžili si sériu ŽK. Po druhej ŽK musel odísť predčasne pod sprchy Hlaváčik za faul na M. Bogoru v pokutovom území. Nariadený kop z bieleho bodu Vojtech napálil do brvna. Vystriedal ho Švajka a ten razantnou hlavičkou zvýšil na 6:0. V závere sa zapísal hetrikom M. Bogora, to mu však nestačilo a pridal aj svoj štvrtý gól a uzavrel stav na konečných 8:0.
Pred 200 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Bočák, Rojko - Gabaš, Hlaváčik, Gonda. ČK: 35. P. Bogora - 70. Hlaváčik.
AFC: Minárik - Omasta, Rojko, Šumaj (46. Balocký), Gardian, Šupka, Vojtech (81. Švajka), Bočák (46. Benko), M. Bogora, Gabriš, P. Bogora. Tréner J. Trebatický.
SLOVAN: Ivaničič - Ťuťuris, Hlaváčik, Zórád (78. Graus), Kysel, M. Gonda, Víg, Meňhard (57. Krenčan), Soboňa, J. Gonda, Gabaš. Tréner J. Pavlík.
BORIS OSTRENKA

MFK Myjava/Turá Lúka - Spartak Vráble 4:2 (2:0)
Góly: 30. Buček, 44. Zríni, 47. Kováč (11 m), 75. Kumančík - 58. Gyepes, 79. Slovák.
V prvom polčase boli lepší domáci, ktorí podnikali útoky hlavne po pravej strane cez Gálika. Konečne dokázali svoje šance aj premeniť. Už v 2. min priamy kop F. Bruška zo 16 m preletel tesne vedľa vinkla. Pohrozili aj hostia, ale Balko šancu zahodil a Gyepes v páde netrafil bránu. Do tretice v 26. min veľkú šancu trestuhodne zahodil Chren. Potom prišla séria rohových kopov domáceho tímu a zo štvrtého v poradí dal Buček prvý gól po chybe brankára. Do prestávky pekne vystrelili Raček a F. Bruško, ich strely minuli cieľ. V 44. min kopali domáci roh a Zríni stanovil polčasový výsledok opäť s prispením Vojteka. Na začiatku druhého polčasu bol v 16-tke faulovaný Kosík a pokutový kop Kováč bezpečne premenil - 3:0. V 55. min zahodil Buček dobrú príležitosť a od tohto okamihu boli herne lepší hostia. Povzbudil ich gól v 58. min, keď zo šestnástky presne trafil krížnou strelou Gyepes. Vráble potom ovládli hru v strede poľa a domáci akoby sa strachovali o výsledok. V 60. min Kosík šancu zahodil, ale v 75. min opäť po rohu a tretej chybe brankára hostí dal Kumančík hlavou na 4:1. Prešli len štyri minúty a podobná situácia sa odohrala na druhej strane, keď po rohu domáca obrana zaspala a Slovák znížil na 4:2.
Pred 200 divákmi rozhodoval Koníček. ŽK: Kvasnica, Raček - Slíž, Palenčík.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, L. Bruško, Raček, Gálik (82. Coufalík), Zríni, F. Bruško (72. Vojtek), Buček (90.+ Peknik), Kováč, Kosík. Tréner R. Madunický.
SPARTAK: V. Vojtek - Slíž, Štefanka, Husár, Mráz, Palenčík (60. Prešinský), Chren, Gyepes, Slovák, Toman, Balko (46. Ürge). Tréner R. Jež.
(tn)

Crystal Lednické Rovne - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)
Góly: 10. Šatka, 57. Kadlec.
Zápas poznačil dážď, ale na kĺzkom teréne začali lepšie domáci, ktorí zatlačili súpera na jeho polovicu. Skóre zápasu otvoril v 10. min Šatka, keď dorazil center J. Martinku do brány. Potom Meliš mieril nad bránu a ďalšiu peknú akciu domácich zakončoval Nosický, ale gólman hostí reflexívne vyrazil loptu nad brvno a Basilovu strelu vytlačil na roh. Vyznamenal sa aj pri gólovej hlavičke Šatku. Prevaha sklárov bola očividná, ale gól Bagina neplatil pre ofsajd a strelu Detka vyrazil opäť pozorný Rybánsky. Polčas skončil nakoniec prijateľným výsledkom pre hostí. Po zmene strán pokračoval tlak futbalistov Lednických Rovní, ale strelu Nosického vyrazil so šťastím Rybánsky a Holeščák trafil len do žrde. Prevahu domácich korunoval v 57. min gólom Kadlec po prihrávke P. Martinku. Domáci ovládli hru, ale nemali šťastie a herný prejav im kazil aj hustý dážď. Obrana hostí odkopla loptu pred Melišom na roh, na opačnej strane pohrozili Dang Van a Polgár, ale Hodála neprekvapili. Skóre zápasu uzavrel domáci Kadlec a Rybanský vzápätí opäť zachránil hostí od ďalšieho presného zásahu. Jesennú sezónu ukončili domáci hráči víťazstvom a diváci odchádzali s výkonom mužstva spokojní.
Pred 300 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Trnka, Píš, Döme.
CRYSTAL: Hodál - Meliš, Bagin, Šatka, J. Martinka, Basila (86. Gajdoš), Nosický, Mackovčin, P. Martinka, Detko (44. Kadlec), Holeščák (90. Slabý). Tréner V. Kavecký. FKM: Rybánsky - Píš (84. Rajko), Michalička, Zsák, Polgár, Poláček, Trnka, Döme, Sebestyéni (66. Vadkerti), Dang Van, Trnka (57. Hlavačka). Tréner V. Buranský.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - KFC Majorka Komárno 1:0 (1:0), ŠK Blava Jasl. Bohunice - SH Senica 4:1 (1:0), Spartak Trnava B - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

1. Púchov B 15 11 0 4 29:9 33 (+9)
2. D. Vestenice 15 10 2 3 30:13 32 (+8)
3. Trnava B 15 9 3 3 33:15 30 (+6)
4. Led. Rovne 15 8 4 3 26:11 28 (+4)
5. Vráble 15 8 2 5 18:13 26 (+5)
6. Nové Mesto 15 8 2 5 25:20 26 (+2)
7. Topoľčany 15 7 4 4 19:13 25 (+4)
8. Štúrovo 15 6 6 3 28:15 24 ( 0)