FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Dubodiel – Čachtice 3:1 (0:1)
V priemernom zápase pôsobili technickejšie hostia, avšak bez vypracovania si gólovej príležitosti. V 45. minúte sa po situácii zaváňajúcej ofsajdom ujali vedenia gólom D. Imrišku. V druhom polčase boli domáci aktívnejší a v priebehu dvoch minút sa zásluhou M. Maleca a B. Maleca ujali vedenia. Víťazstvo poistil po peknej akcii P. Hostačný. Pred 100 divákmi rozhodoval Kyška.
Dubodiel: Petrík L. – J. Červený, M. Malec, Kováč, V. Malec, M. Červený, Doktor, R. Hostačný, Knoll, B. Malec, T. Petrík, striedali P. Hostačný, M. Petrík. Čachtice: Zemka – Čavojský, Balala, K. Herák, T. Imriška, J. Herák, J. Imriška, Hadbábny, D. Imriška, M. Moravčík, Opatovský.
DORAST: 1:4 (1:2). ŽIACI: Dubodiel –Trenč. Jastrabie 13:1 (7:0).
Stanislav Doktor

Horná Súča – Hôrka n/V 0:4 (0:2)
Domáci narazili na kvalitného súpera, čo sa odzrkadlilo aj v priebehu hry. Napriek snahe domácich sa v kvalitnom súboji odvíjal zápas v prospech hostí. V 12.minúte po rohovom kope a po odrazenej lopte z hranice šestnástky umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre v prospech hostí Galbavý. V 20. minúte domáci Andrej Častulín vybojoval jedenástku, ktorú však exekútor Jozef Kučerák nepremenil. V 25. minúte priamou hlavičkou po rohovom kope zvýšil Ján Uhlík na 2:0 pre hostí. V 31. minúte nastrelil František Sádecký po individuálnej akcii brvno, čo zopakoval aj v 38. minúte, keď po perfektnej orientácii v šestnástke a skvelej strele nastrelil opäť iba brvno. Do druhého polčasu nastúpili domáci so zmenou a očakával sa tlak domácich futbalistov. No druhý polčas nebol takým, aký fanúšikovia očakávali, naopak hostia boli pri rýchlych brejkoch pohotovejší. V 57. minúte nevyužili domáci tutovku Bariša, ktorú vychytal kvalitný brankár Turovský. Naopak v 67. minúte Luža z desiatich metrov trafil domáceho brankára, čo ešte hosťom nevyšlo, ale napravil to Galbavý, ktorý po chybe obrany zvýšil na 0:3. V 84. minúte Galbavý hetrikom dovŕšil víťazstvo hostí na 0:4. Domáci ešte v 88. minúte krásnou hlavičkou Pečeňanského nedokázali skorigovať skóre a hostia zaslúžene vyhrali.
Rozhodoval Gajdoš, 200 divákov.
DORAST: Horná Súča – Lubina 4:4. Góly za domácich: Birás 2, Panák, Guga.
ŽIACI: Čachtice – Horná Súča 2:7. Góly za hostí: Chovanec 3, Ševčík 2, Hamaj, P. Dohnan.
Dušan Coník

Trenč. Teplá – Selec 1:0 (0:0)
Posledný zápas jesene začali domáci veľmi dobre a už v 1. minúte ohrozili hosťujúcu bránku. Hostia odpovedali rovnakou mincou, ale zaskvel sa domáci brankár Matejka. Celý prvý polčas sa hral vcelku kvalitný futbal, ale chýbalo korenie – góly. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa v úvode presadil veľmi dobre hrajúci Haviar a po vyšachovaní hosťujúcich obrancov excelentne prihral Baginovi, ktorý otvoril skóre na 1:0. Od tohto momentu, čo mali začať hrať domáci, to boli naopak hostia, ktorí vyše štyridsať minút mali prevahu, ale žiaľ pre nich - neefektívnu. A tak remízový zápas nakoniec šťastne skončil pre domácich.
ŽK: Košík, Blaho - Masaryk, Púček. Rozhodoval Jančo,180 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Košík, Marušinec, Rýdzi, Hošták (Martinus), Beňo, Blaho, Michalík, Haviar, Lacko (Pastorek), Bagin (Horváth). Selec: Pavol Šišovský – Vavruš, Fabián, Zemanovič, Horňák, Peter Šišovský, Komorovský, Chromý, Ondriška, Masaryk, Púček.
DORAST: Trenč. Teplá – Omšenie 1:1. Gól za domácich: Janiš. ŽIACI: Trenč. Teplá – Svinná 1:6.
Ivan Dobiáš

Stará Turá – Veľká Hradná 3:2 (2:0)
V poslednom jesennom zápase na domácej pôde sa hráči domáceho mužstva chceli rozlúčiť s priaznivcami dobrou hru a pekným výsledkom. Na ťažkom teréne sa začalo od začiatku svižne. Hostia už v 1. minúte mali gólovú šancu, ktorú domáci brankár bravúrne zneškodnil. Potom domáci začali so sústavným tlakom. Výsledkom neho bola situácia z 5. minúty kedy Horniak po prihrávke Tótha poslal domácich do vedenia – 1:0. V 10. minúte prihrávku Tótha premenil na gól Kolárik – 2:0. Výsledkom ďalšieho tlaku bola šanca v 17. minúte, ktorú hosťujúci brankár na dvakrát zlikvidoval. V 42 .minúte bol už prekonaný brankár hostí, no strelu Tótha zachránila žrď. V druhom polčase úroveň hry trochu upadla, ale sľubné šance sa vytvárali na oboch stranách, ktoré zlikvidovali výborní brankári. V 65. minúte unikol Tóth a jeho ideálnu prihrávku zúžitkoval Slovák na 3:0. Zdalo sa byť rozhodnuté. Potom však prišli minúty hostí. V 79.minúte z trestného kopu Jurajom Kováčom znížili na 3:1. V 83. minúte zase po štandardnej situácii dotlačil Juraj Kováč loptu do domácej brány - 3:2. O pár minút hostia dokonca nastrelili aj žrď. V nervóznom závere sa domácim podarilo udržať víťazstvo.
Góly: Horniak, Kolárik, Slovák – J. Kováč 2.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Bušo, 150 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Dolná Súča 2:1 (0:1)
Domáci v značne obmenenej zostave podávali v prvom polčase rozpačitý výkon. Hostia sa ujali vedenia po rýchlom útoku, keď loptu potiahol Sedláček a prihral pred prázdnu bránu Hlávkovi. V druhom polčase sa domáci prebudili a začali viac ohrozovať hosťujúceho brankára. V 65. minúte vystrelil Patka, hosťujúci brankár loptu neudržal a Andrej Kiačik vyrovnal. Potom sa vyskytlo viacero šancí na oboch stranách, ale boli to nakoniec domáci hráči, ktorí skórovali – po skrumáži sa pred hosťujúcou bránou najlepšie zorientoval Gajdošík a zabezpečil domácemu mužstvu tri body.
Rozhodoval Baláž, 300 divákov.
Kľúčové: Ronec – Strečanský, P. Kiačik, Pe. Kudlík, Pa.Kudlík, P. Vavruš, Košút, Patka, Gajdošík, Vydrnák, A. Kiačik, striedali L. Vavruš, D. Vavruš.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Nová Ves n/V 2:2 (1:1)
Domáci potvrdili, že skôr získajú všetky body na ihrisku súpera ako pred vlastným publikom. Nemožno povedať že by to bol ich zlý výkon, ale hostia využili dve, chybou obrany ponúknuté, šance a dvakrát vedenie domáceho mužstva vyrovnali. Zápas mal svižné tempo a možno ho zaradiť medzi tie lepšie, ktoré zodpovedajú postaveniu oboch súperov v tabuľke. Za zmienku stojí predovšetkým nesmierne obetavý výkon Pavla Šimka a dve perfektné akcie B. Cíbika, ktorého strely však neskončili tam, kde mali. Rovnako treba oceniť aj výkon hosťujúceho brankára Kukučku.
Góly: Pavol Šimko, M. Kebísek – Masár, Jančo.
ŽK: Sekula, P. Šimko – Koritina, Batelka. Rozhodoval Kotian, 100 divákov.
Horné Srnie: Horný – Mešťánek, Sekula, Pa. Šimko, B. Cíbik, M. Cíbik, Chlebana, Vydrnák, Kebísek, J. Vandžala, J. Šimko, striedal M. Šimko. Nová Ves n/V: D. Kukučka – Pastorek, Ševčík, Suchý, Zelenák, Jančo, Marček, Koritina, Batelka, Matulja, Masár, striedali Jambor, E. Kukučka.
Ivan Horný

Soblahov – Trenč. Teplice 1:1 (1:0)
Domáci po niekoľkých nevyužitých šanciach sa prispôsobili hre súpera. Tí nastúpili od začiatku len s desiatimi hráčmi, no po bojovnom výkone nakoniec získali bod. Domáci hráči sklamali nepremenenými šancami, chýbal im väčší dôraz a u niektorých hráčov hlavne bojovnosť.
(mi)

Dolná Poruba – Mel.-Lieskové 3:1 (1:1)
Po prísne nariadenej jedenástke z úvodu zápasu prehrávali domáci 0:1. Dolnoporubanov tento moment neprekvapil, bojovnosťou a dobrou hrou sa im podarilo do polčasu vyrovnať Horniakom. V druhom polčase domáce mužstvo podalo dobrý výkon, zvlášť treba pochváliť Mareka Horniaka, ktorý svojím hetrikom pripísal do tabuľky tri body pre domácich.
Góly: Horniak 3 – Horňák.
ŽK: I. Suchý, Horniak – Capák, Hanták, Šikuda, Uhlárik. ČK: I. Suchý po druhej ŽK.
Rozhodoval Opatovský, 150 divákov.
Dolná Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kollár, Dorička, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Dohál. Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Sklár, Kotek, Fabián, T. Hanták, Šikuda, Mikušať, Uhlárik, Horňák, Vendžúr, striedali Ľ. Hanták, Hodulík.