Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. TRIEDA SEVER

Skalka n/V. – Ivanovce 0:2 (0:1)
V stretnutí, v ktorom sa domáci chceli bodovo odpútať od hostí rozhodol disciplinovaný výkon mužstva hostí. V prvom polčase po vetre hrajúci hostia nepustili domácich do žiadnej šance. Naopak si vypracovali tri, štyri šance, z ktorých jednu využili, keď krásny volej Lukáčika skončil v sieti. V druhom polčase mali územnú prevahu podporenú vetrom domáci. Vyťažili z nej iba pokutový kop, ktorý brankár hostí chytil. Od tohto momentu kontrolovali hostia priebeh umnou hrou a zápas dotiahli do víťazného konca. Druhý gól vsietili v 76. min, keď dôraz v päťke domácich uplatnil striedajúci Struhár. Na záver treba vyzdvihnúť veľmi korektnú hru a správanie sa aktérov oboch mužstiev.
Góly: Lukáčik, Struhár. Rozhodca: Vozár, divákov 50.
Žiaci: Bzince pod Javorinou – Ivanovce 2:4 Góly hostí: Letaši 2, Bielik, Struhár.
Vladimír Fabián

Tr. Turná – Záblatie 1:2 (0:1)
Hneď po úvodnom hnizde sa hostia nebojácne pustili do domácich a v prvých piatich minútach sa usadili na polovici súpera. Domáci sa postupne osmelili a v 12. min prvý krát a na dlho i posledný krát vážnejšie ohrozili brankára hostí. Opäť sa však potvrdila futbalová pravda nedáš dostaneš. V 18. min hostia rozohrali priamy kop a po nacvičenom signále Bosý trafil presne k tyči. V druhom polčase domáci zlepšili hru a už v 51. min vsietili vyrovnávajúci gól, keď sa v pokutovom území k odrazenej lopte dostal Roman Mikolášek a netradične pravou nohou poslal loptu do siete. Hostia nezložili zbrane a v 64. min naklonili vývoj zápasu na svoju stanu, keď po rýchlej akcií upravil na 1:2 striedajúci Straka. Domáci po góle vrhli sily do útoku, čo vyhovovalo hráčom Záblatia, ktorí ešte niekoľko krát nebezpečne prenikli pred bránku domácich. Stav sa však už nezmenil a Turňania znovu zaváhali na domácom ihrisku.
Góly: Mikolášek – Bosý, Straka. Rozhodca: Ondrušek, divákov 100.
(wčp)

V. Bierovce/Opatovce – Drietoma 1:3 (0:1)
Prvý polčas derby stretnutia bol pomerne vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách, prvú hneď v úvode zahodili hostia. Domáci odpovedali brvnom a dorážka išla mimo bránku. Gólom Sokoloviča po rozohranom priamom kope a zaváhaní celej domácej obrany išli hostia do šatne s jednogólovým vedením. Úvod druhého polčasu jednoznačne vyznel v prospech hostí, ktorí domácich predčili kombinačne aj kondične, výsledkom boli dva góly, na 2:0 Cingel a na 3:0 opäť Sokolovič. Domácich pred debaklom zachránil gólom na 3:1 Novotka. Výsledok stretnutia a víťazstvo hostí je zaslúžené. Zlou situáciou je to, že takéto pomerne derby stretnutie rozhoduje iba jeden rozhodca, ktorý má ťažkú úlohu a na bezvýznamné stretnutia prídu dvaja rozhodcovia. Stretnutie prebehlo v slušnej atmosfére.
Góly: Novotka – Sokolovič 2, L. Cingel. Rozhodca: Naď, divákov 100.
Peter Oravec

Bobot – Chocholná-Velčice 0:0
V sychravom počasí sa na Bobote súperi rozišli po záverečnom hvizde rozhodcu zmierlivým výsledkom. Domáci svojím snaživým a bojovným výkonom nedokázali predčiť dobre brániaceho súpera a preto sa im nepodarilo pretaviť svoje šance do gólového zakončenia.
Rozhodca: Koprivňanský, divákov 60. ŽK: 1:2.
Žiaci: Tr. Teplá – Bobot 7:0.
(bm)

Zamarovce – Neporadza 2:0 (0:0)
Domáci po dvoch víťazstvách chceli potvrdiť výhru aj na domácom ihrisku, i keď prvý polčas tomu nenasvedčoval. Hra sa vyvíjala väčšinou medzi šestnástkami a tak polčas skončil bez gólov. Druhý polčas sa začal podobne ako prvý, avšak bolo vidieť náznaky zlepšujúcej sa hry domácich. V 73. min po individuálnej akcií domáceho Jančoviča a následnom faule na neho nariadil rozhodca pokutový kop. Ten premenil domáci brankár Duras. V 82. min po nádhernej akcií Mojžiša s Jančovičom druhý menovaný spečatil víťazstvo domácich.
Góly: Duras, Jančovič. Rozhodca: Vitko, divákov 50. ŽK: 2:2.
Dorast: 1:3. Žiaci: Zamarovce – Soblahov 2:0.
Ľuboš Minárik

Svinná – Mn. Lehota 2:0 (1:0)
Domáci zahrali jeden zo svojich slabších zápasov. Dokázali aj dobre kombinovať, ale kazili finálne prihrávky. Až päť minút pred koncom polčasu pekne Jakubík uvolnil Pavlasa, ktorý otvoril skóre. V druhom polčase hra mala rovnaký priebeh, domáci si vytvorili šance, ale až päť minút pred koncom si pekne narazil Fiala s Mliečkom a Fiala stanovil na 2:0.
Góly: Pavlas, Fiala. Rozhodca: Poláček, divákov 150. ČK: 0:1
Žiaci: Svinná – V. Hradná 1:1.
Rudolf Jakubík

TTS Trenčín – Ľuborča 0:2 (0:0)
Góly: Belko, Mihálik. Rozhodca: Stračiak, divákov 100.

6. Záblatie 11 5 3 3 17:12 18 ( 0)
7. V. Bierovce/Op. 11 5 1 5 15:22 16 (+1)
8. Choch.-Velčice 11 4 2 5 17:18 14 (-4)

4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.