FUTBAL / III. liga Západ

FK Spartak Bánovce - Spartak Vráble 0:0
Stretnutie svojím priebehom sklamalo. Obojstranne chýbal nielen futbalový kumšt, ale aj nasadenie a vôľa po víťazstve. Hral sa nezáživný opatrný futbal medzi šestnástkami s množstvom nepresností na oboch stranách, zameraný najmä na zisk bodov. Domáci, azda z prílišného rešpektu pred tabuľkovo vysoko postaveným súperom, vychádzali zo zabezpečenej obrany, hostia hrou od začiatku dali najavo, že s bodom budú spokojní. Aj náznaky príležitostí sú spravodlivo rozdelené medzi oboma súpermi. Už v 7. min. unikol po ľavej strane Šebo, jeho center pred prázdnou bránou tesne nedostihol Zita. V 10. min. po rýchlych narážačkách sa dostal do výhodnej pozície Križko, zastavil ho hvizd rozhodcu. Potom mali dve príležitosti hostia. V 23. min. po skrumáži padala tečovaná lopta vysokým oblúkom do brány, Grman končekmi prstov vyškriabal na roh. V 37. min. Toman si sám pred Grmanom loptu zamotal medzi nohami a stratil ju. Podobný kúsok zopakoval v 42. min. domáci Šebo. V druhom polčase domáci na chvíľu pritlačili hostí pred ich šestnástku, avšak vyťažili zo svojho krátkeho tlaku len sériu rohových kopov a platonických streleckých pokusov, ktoré obrana hostí včas zblokovala. Ako kuriozita vyznie fakt, že za celý zápas ani jedno mužstvo priamou strelou neohrozilo súperovho brankára. Za zmienku ešte stojí hlavička striedajúceho Slováka v 87. min., ktorý z výhodnej pozície tesne minul Vojtekovu bránu a výborný výkon Parkana, striedaného kvôli zraneniu. Pred 220 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Filin - Štefanka, Slíž.
BÁNOVCE: Grman - Jandák, Parkan (77. M. Slovák) , Stano, Filin, Jurčák, Mezovský, Križko, Zita (77. Mikloš), Šebo (65. Hrubý), Valach. Tréner L. Parkan.
VRÁBLE: Vojtek - Slíž, Štefanka (70. Balko) Mráz, Obložinský, Pánik, Chren, Prešinský, T. Slovák (62. Nemček) ,Toman (57. Palenčík), Kušpál. Tréner R. Jež.
PETER BULÍK

ŠK Blava Jasl. Bohunice - AFC Nové Mesto 4:2 (2:0)
Góly: 10. Karol, 44., 61. a 66. Vaňo - 82. Omasta, 86. Šupka.
V J. Bohuniciach boli hody a domáci sa pod vedením nového trénera chceli pred slušnou kulisou predviesť čo najlepšie. Prvýkrát sa mohol v drese Blavy predstaviť aj skúsený Brandís, ktorý už v 10. min pekne našiel Karola, ten prehodil brankára a domáci viedli. Aj po góle sa hralo svižne, no na ďalšiu presnú strelu čakali diváci až do záveru polčasu. Urbanovu hlavičku po Brandísovom rohu vyrazil Palkech iba na hlavu Vaňa a ten nemal problém poslať loptu do siete. Bohuničania pokračovali v ofenzíve aj po prestávke a Kobetičovu strelu z rohu šestnástky Palkech len s námahou vyrazil. Na opačnej strane pohrozil Benko, ale Gebauer prvú strelu hostí na bránku do siete nepustil. V 61. min obrana N. Mesta najskôr obrala Vaňa o loptu, ale Gerši mu ju vrátil, Vaňo najskôr opečiatkoval obe tyčky, ale zvýšil na 3:0. Lukáš Vaňo mal v nedeľu svoj deň a stál tam, kde mal aj v 66. minúte. Urban prešiel až k bránkovej čiare a jeho spätný center našiel presne hlavu Vaňa, ktorý skompletizoval svoj hetrik. Záver zápas však patril hosťom, ktorí skorigovali stav. Najskôr využil zaváhanie obrany striedajúci Omasta, ktorý zakončil svoj brejk od polovice ihriska a posledné slovo mal Šupka, ktorého priamy kop stečoval múr za chrbát Gebauera. Vaňo mohol ešte v poslednej minúte streliť aj štvrtý gól, ale pri svojom nájazde na gólmana zbytočne zaváhal.Rozhodoval Žákech, ŽK: Piovarči, Vaňo, 55 divákov.
ŠK BLAVA: Gebauer - Bango, Boháčik, Vaňo, Lukáč, Piovarči, Urban (89. Ohrablo), Kubiš (26. Gerši), A. Kobetič, Brandís, Karol (89. Greguška). Tréner: P. Císar.
N. MESTO: Palkech - Ježík, Zmeko (64. Omasta), Benko, Balocký, Šupka, Vojtech, Rojko, Gabriš, P. Bogora (74. Gadrian), Tréner: J. Trebatický.
(wp)

MFK Topvar Topoľčany - Slovan Nemšová 3:1 (2:1)
Góly: 26. Mucha, 45. Sepeši, 68. Mikuška - 6. Valachovič.
Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh so šancami na oboch stranách. V 5. min. po rohu Sepešiho hlavičku odvrátili hostia z bránkovej čiary a o minútu sa ujali vedenia. Presný pas Ďuriša si spracoval nekrytý Valachovič a po zemi skóroval. Hostia narobili Balážovi problémy ešte tromi tvrdými strelami - v 13. min. po peknom prieniku Jakúbek, v 31. min. krížnou Suchý a v 37. takmer z bránkovej čiary Valachovič. Na opačnej strane v 18. min. Šmitalova strela z prvej z diaľky letela tesne nad, ale v 26. min. zakončil priamočiaru akcii po ideálnej prihrávke Sepešiho poľahky Mucha. V 33. min. Otočka malou domov opečiatkoval vlastné brvno, ale domáci loptu do siete nedotlačili. Podarilo sa im to až v poslednej minúte polčasu, keď Sepešiho prvú strelu brankár ešte vyrazil, opakovaná však šla nekompromisne pod brvno. Po zmene strán sa už väčšie šance rodili len pred hosťujúcou bránou. Mucha zoči-voči brankárovi trafil do jeho nôh, potom ho nastrelil hlavou, dvoma strelami to skúšal Sepeši, ale podarilo sa to až Mikuškovi, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára s prehľadom zakončil ideálnu loptu do behu. A hoci o dve minúty Šmitalovu šancu zneškodnil Zubo, z tribúny sa ozval potlesk. Hostia pohrozili len v 61. min., ale Valachoviča strela po rýchlej akcii bola zblokovaná na roh a v 90. min. Vavrušovu zastavila tyč.Pred 250 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Buday, Teplanský.
MFK TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Tóth, Mucha, Matušík, Sepeši, Murko (76. Bošanský), Šmitala (85. Hlobik), Buday (57. Mikuška). Tréner A. Farkaš.
FK SLOVAN: Zubo - Otočka (57. Krchňávek), Verchola, Chmelina, Jakúbek, Ďuďák, Ďuriš, Sabatka, Suchý, Valachovič (71. Vavruš), Koníček (33. Častulin). Tréner R. Dorňák.
MATÚŠ BAJZÍK

MFK Myjava/Turá Lúka - Slovan Levice
Stretnutie sa nehralo, hostia nepricestovali. Domáci funkcionári sa snažili skontaktovať s troma kompetentnými predstaviteľmi levického klubu, aby zistili, čo sa deje, ale aj napriek ich snahe nikoho telefonickz nezastihli. Preto rozhodca Petríček po uplynutí čakacej lehoty stretnutie ukončil a bude mať dohru na ŠTK.
(zš)

Crystal Lednické Rovne - SH Senica 5:0 (1:0)
Góly: 43. a 50. Grendel, 55. Nosický, 58. Holeščák, 85. Detko.
Zápas začal nesúrodo a prevládala najmä nepresnosť na oboch stranách. Ako prvý trafil bránku hosťujúci Malík. Sklári vzápätí odpovedali trafenou spojnicou Basilu. Domáci zatlačili súpera, ale Grendelovu strelu vyrazil brankár na roh a pokusy Nosického a Bagina išli vedľa brány. V 35. min gólman hostí vychytal Cifraniča a Holečšák mieril vedľa. Ďalšiu sľubnú šancu spálil Mackovčin a na dvakrát neuspel ani Holeščák. V 53. min Nosický vysunul Grendela, ktorý po chybe brankára z uhla otvoril skóre zápasu. Druhý polčas začal šancou Grendela, ktorú však vyrazil brankár Fišan, ale o dve minúty to napravil, keď tečovanú strelu Holeščáka vrátil do siete. V 55.min akciu Cifraniča zakončil technickou strelou do horného rohu Nosický. O tri minúty neskôr zvýšil Holeščák po prihrávke Grendela na - 4:0. Potom domáci kombinačne dominovali, ale nedotiahli svoje akcie do úspešného konca. Skóre zápasu uzavrel v 85. min striedajúci Detko, keď s prehľadom preloboval najlepšieho hráča hostí - brankára Fišana. Sľubný náskok uspokojil domácich, ktorí dohrali zápas s maximálnym kľudom a pokoji.Pred 400 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Šatka - Mikula.
CRYSTAL: Minárech - Cifranič (75. Kováč), Bagin, Šatka, J. Martinka, Basila (67. Detko), Mackovčin, Nosický, P. Martinka (46. Kadlec), Grendel, Holešák. Tréner V. Kavecký. SH: Fišan - Kováčik, Herík, Hrebíček, Šefčík, Hílek, Malý (75. Vanek), Sekáč, Marík, Líška (63. Reha), Takáč. Tréner V. Včelka.
STANISLAV DETKO

JCP Štúrovo - ŠK Vegum Dolné Vestenice 1:1 (0:0)
Góly: 70. Tárnyik - 60. Masarovič. Rozhodoval Koníček, 350 divákov
JCP: Novota - Urbán, Maršal, Obert, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Mankovecký, Senko (82. K. Balázs), Moravčík, Bábsky (62. Buják).
ŠK: Jurenka - Zimmer, Bárta (90. Masár), Kuzma (88. Šorec), Krajčo, Jandák (75. Sobota), Néma, Kotula, Kočiš, Masarovič, Argyusi.
LADISLAV IVANIČ

Ostatné výsledky: FKM Nové Zámky - KFC Majorka Komárno 3:1 (1:0), Matador Púchov B - Spartak Trnava B 2:0 (0:0)

1. D. Vestenice 11 8 2 1 23:8 26 (+8)
2. Trnava B 11 6 3 2 22:9 21 (+6)
3. Púchov B 11 7 0 4 18:7 21 (+3)
4. Vráble 11 6 2 3 13:8 20 (+5)
5. Led. Rovne 11 5 4 2 18:8 19 (+1)
6. Topoľčany 11 5 3 3 16:12 18 ( 0)
7. Nové Mesto 11 5 2 4 12:14 17 (+2)
8. Nové Zámky 11 5 2 4 11:14 17 (-1)