FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Selec – Čachtice 1:1 (1:0)
V úvode stretnutia začali obidve mužstvá zostra a už v 1. minúte mali hostia čistú gólovú šancu, ktorú výborne zneškodnil domáci brankár Šišovský. Následne v druhej a tretej minúte si vypracovali domáci dve dobré šance. Skóre sa však menilo až v 23. minúte, keď unikajúceho hráča domácich, Púčeka, stiahol obranca hostí a nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Vavruš. To už hrali hostia iba desiati, pretože v 11. minúte si ich hráč Kožuch neudržal nervy na uzde a v priebehu dvoch minút dvakrát urazil postranného rozhodcu. Do konca polčasu si obidve mužstvá vypracovali ešte niekoľko šancí a hlavne tie domáce volali po góloch, ale ten už nepadol. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v druhej minúte nariadenú penaltu premenil Herák. Od tohto momentu domáci pritlačili, väčšinou sa hralo iba na polovici hostí, ktorí však podnikali nebezpečné protiútoky. Selčanom však nebolo súdené streliť víťazný gól, keď ich strely končili vedľa brány, na brvne alebo v náručí výborne chytajúceho brankára hostí Zemka. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Stračiak.
ŽK: Muška, Horňák – Kožuch. ČK: Kožuch.
Selec: Pavol Šišovský – Hrbas (Zemanovič), Fabián, Ján Letko (Beták), Horňák, Muška, Chromý, Vavruš, Sulo (Komorovský), Púček, Ľ. Puna. Čachtice: Zemka – Čavojský, Balala, K. Herák (Moravčík), T. Imriška, Halienka, J. Imriška, Hadbábny, J. Herák, Kožuch, Opatovský.
Ľuboš Masár

Hôrka n/V – Veľká Hradná 5:1

Dubodiel – Dolná Súča 3:1 (0:0)
V zápase dobrej úrovne si v prvom polčase vytvorili viac gólových príležitostí domáci, avšak s nepresným zakončením. Nezaostávali ani hostia, ale brankár domácich bol vždy na správnom mieste. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 54. minúte strelil ich vedúci gól Petrík. V 64. minúte peknou strelou Knoll zvýšil na 2:0. Hostia sa zamerali viac-menej na rečnenie, čoho výsledkom bolo vylúčenie hráča hostí. V 86. minúte zdramatizoval záver zápasu hosťujúci Sedláček, ale dobre hrajúci domáci v 89. minúte gólom Doktora potvrdili zaslúžené víťazstvo. Pred 150 divákmi rozhodoval Klimčík. ČK: Pleva (Dolná Súča).
Dubodiel: L. Petrík – Kováč, M. Malec, J. Červený, V. Malec, M. Červený, Doktor, R. Hostačný, Knoll, P. Hostačný, T. Petrík. Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Kišš, Blaško, Pleva, Slezák, Sedláček, Žúži, Krajčo, Holíček, Panák, striedal Kramár.
DORAST: 5:2. ŽIACI: Dolná Poruba – Dubodiel 5:5.
Stanislav Doktor

Horná Súča – Nová Ves n/V 2:1 (2:0)
Vo veľmi kvalitnom stretnutí bolo vidieť, že sa stretli mužstvá z popredia tabuľky. Hneď od úvodu zápasu sa futbalisti Hornej Súče mohutne opreli do súpera a v 14. minúte A. Častulín z vyloženej šance ešte zaváhal, to isté si zopakoval aj o desať minút, keď jeho hlavička tesne minula cieľ. Ale v 33. minúte už bolo 1:0, keď penaltu po faule na A. Častulína premenil Kučerák. V 37. minúte bravúrne zachránil domáci brankár Pekárek, keď chytil tutovku Batelkovi. Hneď z protiútoku sa dočkal i kanonier Hornej Súče A. Častulín, keď prenikol a s prehľadom skóroval. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no v 61. minúte opäť A. Častulín nepremenil, keď sa sám ocitol pred brankárom Kukučkom. V 84. minúte sa dočkali i hostia, keď z penalty znížil na konečných 2:1 Batelka. V prestávke zápasu bola milá slávnosť, keď si bývalí hráči a funkcionári pripomenuli 30. výročie postupu do okresnej súťaže, keď 24 zápasov v sezóne 1973/74 nepoznali chuť prehry ako i 40. výročie družby medzi Hornou Súčou a obcou Šanov zo Zlínskeho kraja. Pamätné medaily a poháre odovzdávali predseda ObFZ Štefan Kolárik a tajomník Ján Žitňan.
Góly: Kučerák, A. Častulín – Batelka (11 m).
ŽK: P. Častulín – Batelka, Koritina. Rozhodoval Opatovský, 300 divákov.
Horná Súča: Pekárek – P. Častulín, Lukšo, Jurica, Bartek, Panák, Janči, Sádecký, Dohnan, A. Častulín, Kučerák, striedali Mikušinec, Pečeňanský.
DORAST: Horná Súča – Ľuborča 4:2. Góly: Horváth 2, Bartek, Panák. ŽIACI: Horná Súča – AS Trenčín „C“ 5:0. Góly: Hamaj 3, Ondračka, Dohnan.
Ladislav Štefánek

Trenč. Teplá – Trenč. Teplice 0:2 (0:1)
Hodový zápas domácim Teplanom nevyšiel. Mali síce počas celého zápasu prevahu, ale nedokázali streliť gól. Hostia vyťažili z minima maximum.
Góly: Krivda, Fiala. Rozhodoval Vereš, 200 divákov.
DORAST: Trenč. Teplá – Trenč. Turná 3:0. Góly: T. Martinus 2, Staník. ŽIACI: Trenč. Teplá – Veľká Hradná 6:0. Kalabus 2, Gabriš 2, Kováč, Kubran. ŽENY: Trenč. Teplice - Bánovce n/B 3:1 (2:1). Góly za domáce: Mráziková, Kočkárová, Ševcechová.
Marián Štefanec

Stará Turá – Mel.-Lieskové 3:0 (1:0)
Domáci bola aj bez zraneného najlepšieho strelca miernym favoritom. Od začiatku pritlačili hostí pred ich šestnástku a vytvárali si sľubné gólové šance. V 6. minúte zahrával Peter Bohuš štandardnú situáciu na brata Juraja a bolo 1:0. Potom sa hra stratila v presnejších kombináciach a hostia sa osmelili a ohrozovali protiútokmi domáceho brankára. V 44. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Javor. V druhom polčase hrali hostia presilovku a na ihrisku to bolo vidieť. V 58. minúte dostal Juraj Bohuš pekný pas a zakončil pekným sólom na 2:0. Nervózna situácia trvala až do 87. minúty, keď urobil sólo obranca Mocko, prihral ideálne Tóthovi – 3:0 a bolo definitívne rozhodnuté.
Góly: J. Bohuš 2, Tóth. Rozhodoval Maráz, 150 divákov.
Jaromír Štefánik

Kľúčové – Dolná Poruba 2:2 (1:2)
Domáci po dobrom úvode otvorili hneď skóre, keď sa presadil Patka. Potom po dvoch chybách a zaváhaní domácej obrany hostia otočili skóre. V druhom polčase domáci zatlačili hostí na vlastnú polovicu, z čoho sa im podarilo streliť vyrovnávajúci gól, strelcom bol opäť Patka. Domáci mohli i zvíťaziť, avšak šance Košúta a Štefánka zostali nevyužité.
ŽK: Pe. Kudlík, Sabadka, Štefánek – Horniak. Rozhodoval Jančo, 150 divákov.
Kľúčové: Ronec – Chudý, Sabadka, Strečanský, Kendera, Pe. Kudlík, Pa. Kudlík, M. Vavruš, P. Kiačik, P. Vavruš, Patka, striedali Štefánek, Košút, A. Kiačik. Dolná Poruba: Korček – P. Suchý, Ro. Suchý, Galko, Kollár, Dorička, Martinák, Dohál, Ra. Suchý, Horniak, Kaukal.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Soblahov 2:1 (1:0)
Domáci hráči začali na svojom trávniku vo veľkom štýle a už v 5. minúte otvoril skóre stretnutia najmladší z trojice bratov Šimkovcov - Marek, keď hlavou prekonal brankára hostí. Potom však prevzali iniciatívu hostia, ktorí vyhrávali väčšinu súbojov, čoho vyústením bola i gólová šanca v 23. minúte no domáci brankár Horný bol namieste. O päť minút neskôr po ľavom krídle unikol Jozef Šimko, no jeho center M. Kebísek z dvoch krokov poslal mimo bránu hostí. V 37. minúte po hrubej chybe domácej obrany zachraňoval opäť domáci brankár. O tri minúty sa to isté zopakovalo a domáci brankár stál opäť na svojom mieste. V prvom polčase boli hostia jednoznačne lepší, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Po zmene strán sa zdalo, že domáci sa prebrali, začali miernym náporom, no šanca M. Kebíska skončila opäť len v náručí brankára hostí. V 55. minúte po hrubej chybe domácej obrany opäť zachránil domácich brankár. V 60. minúte únik P. Šimka zlikvidoval brankár hostí. V 55. minúte mali hostia opäť 100%-nú šancu, no domáci brankár opäť podržal svoje mužstvo. V 69. minúte po trestnom kope Chlebanu neistý brankár hostí loptu neudržal a Martin Kebísek ju dorazil do siete - 2:0. V 87. minúte, keď tlak hostí vrcholil, hostia znížili na 1:2 Kyselicom, keď domáca obrana opäť chybila. Do konca stretnutia sa na stave už nič nezmenilo, no treba povedať, že hostia boli lepším mužstvom, no nedokázali premeniť ani tie najväčšie šance. Veľkou oporou domácich bol brankár Jozef Horný. Pred 100 divákmi rozhodoval Bušo.
Horné Srnie: Horný – Mešťánek, Sekula, P. Šimko (Cíbik), Marek Šimko (Ďuriš), Chlebana, Vydrnák, Kebísek, Ján Vandžala, J. Šimko (Kubíček). Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Kyselica, Markovský, Halgoš, Talian, Farkaš, Kačena, Jambor (Dudík).
DORAST: Pravenec – H. Srnie 1:3. Góly za hostí: Košút, Schiszler, Blaško. ŽIACI: Horné Srnie – Trenč. Stankovce 7:0.