Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Jastrabie – Sverepec 3:1 (0:1)
Góly: Fodrek, Bročko, Mišák - Križan.
Domáci hráči neustálou snahou, aj keď po nešťastnom góle prehrávali, dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech. Okrem strelených gólov mali aj niekoľko dobrých príležitostí, ktoré však skončili len na konštrukcii brány. Víťazstvo domáceho tímu je zaslúžené.
ŽK: Mikulík, Kardoš, Ondráš. Rozhodoval Hajnala, 250 divákov.
Trenč. Jastrabie: Bulko – M. Glasa, Fodrek, Doktor, Bročko, Cintula, Kyselica, Pavlo, Mikula, R. Glasa, J. Mišák, striedali Bošanský, Žáčik. Sverepec: Pružinský – Zatobrák, Mikulík, Richtárik, Kostelanský, Pavlík, Kardoš, Fulmek, Hvorkový, Ondráš, Križan, striedali Letko, Biel, Valášek.
Július Glasa

Podolie – Považská Teplá 3:0 (2:0)
Góly: M. Ivana 2, Brezula.
V 5. minúte mali domáci šancu, ale zaváhanie obrany hostí nepotrestali. V 10. minúte nedokončil šancu Patrik Brezula. V 20. minúte sa v skrumáži pred hosťujúcou bránou najlepšie zorientoval Marián Ivana a bolo 1:0. V 30. minúte mali šancu aj hostia, únik dvoch hráčov výborne zlikvidoval domáci brankár Pisca. Najkrajší moment zápasu sa udial v 33.minúte, kedy strelu z 30 metrov umiestnil do šibenice opäť Marián Ivana. V druhom polčase domáci už nedokázali pokračovať v tlaku z prvého polčasu, čo sa snažili využívať hostia, domácich však podržal opäť brankár. V 89. minúte spečatil zaslúžené domáce víťazstvo hlavičkou Brezula.
ŽK: A. Ščepko, Ostrenka, Červeňanský – Meško, Bauer, Zlatoš. Rozhodoval Čičmanec, 150 divákov.
Podolie: Pisca – M. Hrušovský, A. Ščepko, Kališ, R. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Brezula, Ostrenka, Ivana, L. Ščepko, striedali Rehák, J. Ščepko, Klčo. Pov. Teplá: Janech – Barenčík, Meško, Hlušek, Šimík, Jankeje, Mucha, Bauer, Sárinec, Repáč, Zlatoš, striedali Galbavý, Lašček.
DORAST: Podolie – Bošáca 7:0.
Peter Srnec

Horná Poruba - Bošany 3:1 (1:0)
Góly: 10. a 84. M. Staňo ml., 46. Kvasnica - 76. Vrábel

Kanianka – T. Stankovce 0:0
Zápas prvých dvoch mužstiev v tabuľke priniesol futbal slabej úrovne. Domáci, ktorí výkonom sklamali, boli síce kombinačnejší, no hostia rýchlejší a bojovnejší. Keďže ani jeden tím si nevypracoval vyloženú gólovú šancu, zápas sa skončil nerozhodne. Rozhodoval Linet, 300 divákov.
KANIANKA: Gregor – Líška, J. Mihalička, J. Pekár, Komoš, Richter, Drahňovský, Hvolka, Šúšol, Nemec, R. Mihalička, str: Pipíška, Barborka.
T. STAKOVCE: Haško – Panák, Mutňanský, Gulko, Kapko, Koprivňanský, Sedláček, Raček, Poruban, Navrátil, Daško, str: Minarovie, Beňovič.
J. Kobulda

Lehota p/Vt. – Prečín 0:2 (0:1)
Góly: 44. Raček, 57. Birošík.
Chlapci z Prečína od začiatku ovládli stred poľa a presnými prihrávkami „zásobovali“ útočníka Birošíka, ktorý na šťastie pre domácich nedokázal všetky šance zrealizovať. Postupne sa aj domáci osmelili a nebezpečnými strelami pohrozili Vojta, Dobrotka, Gatial. V závere prvej polovice zápasu došlo opäť k rýchlemu prečísleniu domácej obrany a z tejto akcie vznikol aj prvý gól hostí krásnou strelou Račeka. Hosťujúci hráči doviedli disciplinovanou hrou a dobrým výkonom Birošíka zápas k zaslúženému víťazstvu. 200 divákov, rozhodoval Škvor.
LEHOTA P/VT: Rybnický – Cipov, Vida, Kušnir, Horváth, Štefanička, Beláň, Dorotka, Gatial, Orság, Vojta, str: Mendel, Turčan.
PREČÍN: Múčka – Mojžišík, Melicherík, Raček, Almasy, Sklenář, Birošík, Políček, Blaško, Michel, Kopáč, str: Ligaz, Bazala.
V. Škríba

Rybany - Z. Kostoľany 0:0
V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, domáci sa nedostávali do šancí, hostia hrozili protiútokmi. V druhom polčase si domáci vytvorili územnú prevahu a v 57. min. po centri Ďuračku nebezpečne hlavičkoval Rejs. V 59. min. strelu z priameho kopu hosťujúceho Baláža brankár Zaťko vyrazil. V 70. min. trafil domáci O. Šimuni brvno a v 76. min. Baláž trestuhodne z piatich metrov mieril mimo brány domáceho brankára. Dve minúty pred kocom mohol rozhodnúť domáci Horváth, ale sám pred brankárom trafil len vybiehajúceho Dzúrika. Rozhodoval Léring, 120 divákov.
RYBANY: Zaťko - Oravec, Stolárik, P. Šimuni (16. Burza), M. Stolárik, O. Šimuni, Geleta, Rejs (80. M. Dudáš), Horváth, Tretinár, Ďuračka. Z. KOSTOĽANY: Dzúrik - Duda, Hancko, Oršula, Záhon (46. Baláž), Granát, Vajgar, Rolinec, Mokoš, Pružinec, Pászth.

V. Uherce - M. Lednice 3:1 (2:0)
Góly: 9. Bučko, 25. J. Vlčko, 80. Bartoš - 85. Ľ. Vančo.
Zápas sa začal z oboch strán útočne. Už v úvodnej minúte mohlo zahrmieť na oboch stranách, ale pokusy T. Čelka a Vlčka skončili iba na konštrukcii brány. V 8. min. po strele Vlčka zazvonilo brvno a následná strela Bučka skončila v sieti. V polovici prvého polčasu sa po rohu dostal k zakončeniu Vlčko a bolo 2:0. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale šance zostali nevyužité. V 68. min. sa dostal k zakončeniu hosťujúci Čerňanský, no trafil iba žrď. V 80. min. dali domáci tretí gól, keď sa pred brankárom presadil dôrazný Bartoš. Hostia dosiahli čestný úspech päť minút pred koncom zásluhou Ľ. Vanča. Rozhodoval Štrba, 200 divákov.
V. UHERCE: Radosa - Uhlár, Gubka, Šebesta, Štálnik, Svrček, Offertáler, Bartoš (Gašparovič), R. Kováč, Bučko, Vlčko (Dubina).
M. LEDNICE: Rybárik - P. Lednický, L. Vančo, J. Vančo, M. Hudek, M. Čelko (M. Vančo), T. Čelko, Pekný (Galko), Čerňanský, Lednický, P. Vančo.

Krásno - Brezová p/Br. 1:2 (0:0)
Góly: 75. Toman - 80. a 88. Mohamed Kasimov.
Prvý polčas bol z oboch strán vyrovnaný. Zväčša sa hralo medzi šestnástkami, šance ktoré si obe mužstvá vytvorili, však zostali nevyužité. Druhý polčas začali lepšie domáci, no výborné príležitosti nedokázali využiť. Zápas sa rozhodoval v poslednej štvrťhodine. V 75. min. otvoril skóre Toman, keď prešiel cez celú obranu hostí a prekonal Vajaša. Potom sa k slovu dostal striedajúci hráč hostí Kasimov, ktorý sa postaral o dokonalý obrat. Najskôr zlý odkop brankára dorazil do opustenej brány a víťazný gól zaznamenal po zlom ofsajd systéme domácich. Rozhodoval I. Bayno, 100 divákov.
KRÁSNO: Jakubík - Adamus, P. Dragula, S. Záhradný, Hiroš, M. Dragula, P. Záhradný, Domček (Kopčo), M. Tomas, E. Švec (M. Guliš), Žiak.
BREZOVÁ: Vajaš - Sedloň, Šido, Michalička, Beňo, Nosko (Mohamed Kasimov), Škoda, Sarudy, Šimek, Michalica, Paulík.

7. Horná Poruba 10 5 2 3 23:21 17 (+2)
8. Zem. Kostoľany 10 4 4 2 24:19 16 (+1)
16.Krásno 10 2 0 8 13:26 6 (-9)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.