Dukla začala novú sezónu dvoma predĺženiami, Dubničania prehrami

Hokejová ST Extraliga

1. KOLO:

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 2:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Góly: 20. Rehák, 35. Kusovský - 28. Zlocha, 49. Fabuš.
Vylúčení: 13:13 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schurr (Nem.) - Pavlovič, Valach (obaja SR), 2059 divákov
V 5. min pálil spomedzi kruhov hosťujúci Heš, ale trafil iba dobre postavného Šimonoviča. O minútu neskôr mohol potrestať chybu Trenčanov Gálik, ale namieril len do žŕdky. V 17. min dostal na modrú čiaru idelálnu prihrávku Krajčí, ale s jeho blafákom si skvelý Hála poradil. Devätnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny využil zaváhanie Hálu Rehák - vylepšil si strelecký uhol a do odkrytej bránky otvoril skóre. Trenčanom sa podarilo po ďalšej sérii vylúčení na oboch stranách vyrovnať v 28. min, keď sa Zlocha na modrej čiare dostal k puku a hoci bol tiesnený, dokázal v páde ešte prekonať Šimonoviča. Domáci pridali na dôraze a počas presilovky prešla Kusovského strela spoza pravého kruhu za chrbát Hálu - 2:1. V 49. min hostia zásluhou Fabuša, ktorý využil Demitrovu prihrávku pred bránku, vyrovnali na 2:2. Trenčania mohli ísť do vedenia v 54. min, keď mali vyše minúty výhodu presilovky o dvoch hráčov, no z viacerých pokusov sa neujal ani jeden, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom 36 sekúnd pred koncom stiahol Demitra unikajúceho Kusovského, ale Lažo nariadené trestné strieľanie nepremenil.
(sita)

HK Dubnica - HC Slovan Slovnaft Bratislava 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 39. Ižvolt - 25. Kuľha, 31. Ľ. Višňovský, 50. Němčický, 51. Horáček.
Vylúčení: 6:3 na 2 min, Jakab (Dubnica) na 10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bulko, Novák, 1800 divákov

Ostatné výsledky:
Nitra - Skalica 4:3, Zvolen - L. Mikuláš 1:0, Košice - Poprad 3:1

2. KOLO:

Dukla Trenčín - HC Košice 2:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Góly: 2. Lezo, 32. Demitra - 37. Kroták, 57. Hvila.
Vylúčení: 11:8 na 2 min, Bicek (Košice) na 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Galamboš, Mészáros, 5228 divákov.
V šlágri 2. kola sa hokejisti Dukly predstavili na domácom ľade v súboji s Košičanmi, ktorých trénuje bývalý kormidelník Trenčanov D. Gregor. V zaujímavom meraní síl sa domáci dostali do vedenia už v 2. min, kedy vsietil utešený gól Lezo. Trenčanov rýchle vedenie trochu uspokojilo, ale aj ďalší úspech zaznamenali domáci, keď Demitra zužitkoval presilovku a v 32. min bol stav už 2:0. Vzápätí sa opäť mohlo meniť skóre zápasu, ale gólman hostí Petrík pohotovo zlikvidoval sólový nájazd Hossu a takýchto skvelých zákrokov mal ešte viac. V 37. min využili výhodu presilovky aj Košičania, ktorí presným zásahom Krotáka znížili na 2:1. Oba kolektívy mali ešte niekoľko presilových hier, ale nedokázali ich gólovo zužitkovať. Po šachovej partii opäť prevzali taktovku hry do svojich rúk hráči Dukly, ktorí sa prezentovali mnohými peknými kombinačnými akciami, ale boli to východniari, ktorí tri minúty pred záverečným klaksónom vyrovnali Hvilom na 2:2. Na rad teda prišlo predĺženie, v ktorom diváci videli ešte šance domácich, ale skvelý Petrík získal pre hostí cenný bod.
(kď)

HKM Zvolen - HK Dubnica 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Škuta, 18. Jasečko, 22. Cibula - 10. Šimčík.
Vylúčení: 6:5 na 2 min, Šimčík (Dubnica) na 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Krpelec, Gašparík, 1815 divákov.

Ostatné výsledky: Skalica - Žilina 1:1 po predĺžení, L. Mikuláš - Poprad 2:2 po predĺžení, Slovan - Nitra 7:1

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 084

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.