FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Horné Srnie 2:3 (0:3)

Soblahov – Kľúčové 2:2 (1:1)
Vo vyrovnanom stretnutí si obe mužstvá dokázali vytvoriť niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no napokon sa po priemerných výkonoch body delili.
Góly: Vojtek, Farkaš – Kendera, Kudlík. Rozhodoval Baláž, 150 divákov.
(mi)

Dolná Poruba – Stará Turá 4:3 (2:1)
Zápas sa začal priaznivo pre domáce mužstvo, keď už v 8. minúte vyhrávali 1:0 po góle Doričku. Na 2:0 upravil Kaukal a v závere prvého polčasu hostia z jedenástky znížili. V druhom polčase hostia zvýšili svoju aktivitu a podarilo sa im dvomi gólmi obrátiť skóre vo svoj prospech. S väčším futbalovým šťastím domáci vyrovnali opäť Doričkom a v závere zápasu Galko potešil domácich gólom, ktorým pripísal do tabuľky tri body. Hostia sa po zápase rozišli v priateľskom duchu, aj keď boli mierne sklamaní výsledkom.
Góly: Dorička 2, Kaukal, Galko – Tóth 2, Kolárik. ŽK: J. Suchý – Bohuš. Rozhodoval Kyška, 150 divákov.
Dolná Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kikta, Dorička, J. Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Kollár, Kaukal, striedali Horniak, Bielik, Dohál.
Stará Turá: Viskup – Bohuš, Mocko, Beňo, Andel, Javor, Tóth, Pribiš, Horniak, Kolárik, Borcha, striedali Rác, Bohuš.
Milan Suchý

Mel.-Lieskové – Trenč. Teplá 1:0 (1:0)
Domáce mužstvo siahlo v dôležitom zápase po skúsenosti a šťastie v podobe zisku troch bodov i svojim výkonom zabezpečil návratom na trávnik V. Biras. V 28. minúte po akcii na jeden dotyk dal jediný gól zápasu R. Horňák.
ŽK: Biras, Uhlárik – Blaho, Košík.
Gól: Horňák. Rozhodoval Vereš, 150 divákov.
Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Sklár, Kotek, Fabián, Biras, Hanták, Mikušať, Uhlárik, Horňák, Vendžúr, striedali Vido, Luprich.
Trenč. Teplá: Matejka – M. Košík, Marušinec, Rýdzi, Hošták, J. Košík, Blaho, Doktor, Haviar, L. Šubert, Bagin, striedal Janík.
DORAST: 3:3 (2:1)
Stanislav Malec

Trenč. Teplice – Horná Súča 0:5 (0:1)
Za príjemného jesenného počasia sa domáci hráči opäť nevyburcovali k zodpovednému výkone a jednoznačne lepší hostia zaslúžene zvíťazili. Už výsledok sám o sebe hovorí o priebehu zápasu.
Rozhodoval Felgr, 50 divákov.
ŽENY: Trenč. Teplice – Trenč. Stankovce 8:1, Prievidza – Trenč. Teplice 2:5.
Rudolf Mrázik

Nová Ves n/V – Dubodiel 2:0 (1:0)
Na hre domácheo mužstva bolo vidieť, že po dvoch tesne prehratých zápasoch na ihriskách súperov sa ťažko rozohrávajú do formy na začiatku súťaže. Až v 45. minúte po faule v šestnástke sa ujali vedenia gólom Zelenáka z pokutového kopu. Po polčase hneď z prvého útoku pridal gól Batelka po individuálnej akcii. Po tomto góle sa akoby obidve mužstvá uspokojili s výsledkom a obaja brankár spoľahlivo vyriešili vzniknuté situácie.
Góly: Batelka, Zelenák. ŽK: Kováč (Dubodiel). Rozhodoval Kotian, 150 divákov.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Nešťák, Seneši, Miho, Zelenák, Jančo, Suchý, Koritina, Batelka, E. Kukučka, Masár, striedali Ševčík, Pristaš, Jambor.
Dubodiel: Petrík – Knoll, V. Malec, Kováč, M. Malec, J. Červený, Doktor, R. Hostačný, Stopka, P. Hostačný, M. Červený.
DORAST: Mor. Lieskové – Nová Ves n/V 1:13 (0:6). ŽIACI: Nová Ves n/V – Hôrka n/V 1:0 (0:0)
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Hôrka n/V 2:0 (1:0)
Medzi prvými dvomi mužstvami tabuľky sa hral bojovný a behavý futbal. Svoju prvú šancu premenili domáci už v 6. minúte, keď Sedláček pekne vysunul Holíčka a ten krížnou strelou otvoril skóre zápasu. Mužstvá bojovali o každú loptu, šance sa striedali na oboch stranách, no ani jedno mužstvo ich nepremenilo a tak sa už skóre prvého polčasu nemenilo. V druhom polčase sa hral aj naďalej futbal dobrej úrovne, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá chceli streliť gól, svoje čisté dve gólové šance domáci zahodili a tak domácich upokojil až v 75. minúte Pleva, ktorý po peknej prihrávke Hlávka s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali, pohrozili tiež dobrými šancami, ale domáci brankár M. Hlávek bol na mieste. Dolnosúčanskí chlapci si týmto víťazstvom upevnili prvé miesto v tabuľke a zostali aj naďalej bez prehry v majstrovstvách okresu.
ŽK: Kopúň, R. Hlávek, Žúži – Mikuška, Pavlovič. Rozhodoval Jančo, 250 divákov.
Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Kišš, Pleva, Slezák, Sedláček, Žúži, Kopúň, Krajčo, Holíček, Panák, striedali Psota, Kramár.
Hôrka n/V: Turovský – Uhlík, Ševcech, Škoda, Sokol, Némethy, Luža, Koritina, Šimončič, Pavlovič, Galbavý, striedali Sevald, Mikuška, Urban.
DORAST: Dolná Súča – Lubina 4:4.
Jaroslav Šedivý

Veľká Hradná – Selec 1:0 (0:0)
Neuveriteľná maródka sa prejavuje v domácom mužstve od začiatku súťaže. Z kádra chýba sedem stabilných hráčov, ktorí boli oporami mužstva. Vlaňajšia trojica strelcov, bratov Kováčovcov, sa úplne rozpadla - minulosezónny víťaz Peter, dlhodobo absentujúci, nevie kedy sa vráti na trávnik, Karol opäť odišiel na hosťovanie do Chynorian a Juraj po poslednom zápase úplne vypadol z kádra. V H. Srní sa zranil Ježík a najmä talentovaný útočník M. Hilčík, ktorý s prasknutým kolenným jabĺčkom dohral jesennú súťaž. Domáci i s problémami sa snažili dostať súpera pod tlak. Prvé dve gólové šance nepremenili a k slovu sa dostali hostia, tiež bezúspešne. Domáci v druhom polčase vsietili gól po dobre zahranom trestnom kope. Hostia sa nevzdávali a do konca zápasu si vypracovali tri gólové príležitosti. Tentokrát však stál v bráne domácich spoľahlivý brankár Masár, ktorý zlikvidoval i tie najvyloženejšie šance, a tak sa domáci tešili s vydretého víťazstva.
Gól: J. Ježík. ŽK: Sýkora – Masaryk, Vavruš, Hrbas. Pred 150 divákmi rozhodoval Opatovský.
ŽIACI: Veľké Bierovce – V. Hradná 1:1.
František Kováč

Predohrávky 15. kola (hralo sa v stredu 15. 9. 2004):
Trenč. Teplá – Dubodiel 4:0 (0:0), Góly: L. Šubert 2, Havier, Doktor. Dolná Poruba – Nová Ves n/V 2:1 (2:0) Góly: Rast. Suchý 2 – Batelka. Stará Turá – Hôrka n/V 2:4 (2:3) Góly: Baran, Tóth (11 m) – J. Koritina 3, Pavlovič. Horná Súča – Čachtice 5:0 (4:0) Góly: Kučerák 3, Bariš, Častulín. Horné Srnie – Veľká Hradná 2:2, Góly za hostí: Juraj Kováč, M. Hilčík. Mel.-Lieskové – Trenč. Teplice 1:1 (0:1) Góly: Vendžúr - Kováčik. Soblahov – Dolná Súča 1:1 (1:1) Gól za hostí: R. Hlávek. Kľúčové – Selec 1:5 (0:0) Góly: Kendera – Masaryk 2, Bajzík, Muška, Ondriška.

1. Dolná Súča 9 7 2 0 22:7 23 (+8)
2. Horná Súča 9 6 2 1 33:9 20 (+5)
3. Nová Ves n/V 9 6 1 2 25:9 19 (+4)
4. Hôrka n/V 9 6 0 3 18:12 18 (+6)
5. Trenč. Teplá 9 5 1 3 16:11 16 (+4)
6. Dolná Poruba 9 5 1 3 17:13 16 (+1)
7. Horné Srnie 9 4 1 4 13:17 13 (+1)
8. Kľúčové 9 4 1 4 19:32 13 (+1)