FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Kľúčové 2:3 (1:1)
V zápase priemernej úrovne, pod ktorý sa podpísali svojím výkonom obe mužstvá, boli napokon šťastnejší hostia, ktorí po dvoch, prinajmenšom diskutabilných, góloch z hranice ofsajdových pozícií, rozhodli o svojom víťazstve až v záverečnej minúte stretnutia.
Góly: R. Opatovský, P. Kožuch za domácich. Rozhodoval Felgr, 150 divákov.
DORAST: Čachtice – LO Trenčín 3:2.
Marián Gregorovič

Horné Srnie – Stará Turá 1:2 (0:0)
V prvom polčase sa lopta väčšinou pohybovala v strede ihriska, častejšie ju však na svojich kopačkách mali pohyblivejší hostia. Za zmienku v tejto časti hry stojí len tvrdý zákrok hosťujúceho hráča na domáceho brankára, ktorý však zostal nepotrestaný. Prvú väčšiu šancu si vypracovali hostia, no prudká strela tesne minula domácu bránu. V 40. minúte sa domáci mohli ujať vedenia, ale technická strela Jozefa Šimku skončila len na žrdi brány hostí. Zdalo sa, že druhý polčas sa domáci rozohrali, začali náporom a už v 46.minúte strela Pavla Šimku išla tesne vedľa brány hostí. V 50. minúte pohrozili hostia a domáci brankár Jozef Horný, ktorý vystriedal zraneného Riečičiara na dvakrát zachránil. Domácim hráčom pomaly začali dochádzať sily, čo hostia využili po chybe domáceho obrancu a Ostrovský nechytateľne otvoril skóre – 0:1. Hneď na to domáci v obrovskej šanci na trikrát neprekonali brankára hostí. O päť minút strela striedajúceho Lukajku skončila zase iba v náručí hosťujúceho brankára. V 80. minúte opäť po nedorozumení domácej obrany zvyšoval na 0:2 Horniak. Iskierku nádeje vykresal v 83. minúte Lukajka, keď znížil na 1:2 po peknej akcii Kubíčka. V 85. minúte po samostatnom nájazde hosťujúceho hráča zlikvidoval šancu domáci brankár. V tomto zápase sa naplno prejavilo, že bez dobrého tréningu sa nedá hrať ani oblastná súťaž, hostia boli vo všetkých ukazovateľoch lepší.
ŽK: P. Šimko - Rodenák, Javor. Rozhodoval Jančo, 200 divákov.
Horné Srnie: Riečičiar (Horný) – Mešťánek, Sekula, P. Šimko, Húserka, M. Šimko, Chlebana, Vydrnák, Ďurík (Kubíček), J. Vandžala, J. Šimko. Stará Turá: Viskup – Bohuš, Macko, Beňo, Javor, Rodenák, Tóth, Slovák, Horniak, Kolárik, Ostrovský.
DORAST: Handlová – H. Srnie 6:0. ŽIACI: Pružina – H. Srnie 3:0. STARÍ PÁNI: Horné Srnie – Malženice 6:4.
Peter Štefánek

Soblahov – Trenč. Teplá 4:1 (1:0)
Hostia nastúpili do zápasu lepšie a zopár príležitostí nepremenili. Za to prišiel trest a domáci Markovský v 30. minúte dal vedúci gól Soblahova. V druhom polčase domáci pridali, dali pekné tri góly a hostia stačili už iba skorigovať v závere zápasu.
Góly: I. Halgoš 2, Markovský, M. Ďuďák – Šubert. Rozhodoval Klimčík, 250 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dudík, Rehák, Kyselica, Markovský, Halgoš, Talian, Farkaš, Fabo, Ďuďák, striedali Gerbel, Lazar, Kačena. Trenč. Teplá: Matejka – M. Košík, Marušinec, Rýdzi, Hošták, Beňo, Blaho, Masár, Haviar, Šubert, Bagin, striedali Doktor, J. Košík.
Pavol Juriga

Dolná Poruba – Horná Súča 0:0
Zápas sa začal obojstranne opatrne. V druhom polčase obe mužstvá nepremenili svoje tutovky a keď aj posledná nádejná strela domácich opečiatkovala iba žrď hosťujúcej brány, zápas sa skončil remízou, s ktorou boli viac spokojní hostia.
ŽK: P. Suchý - Pečeňanský, Panák, Častulín. Rozhodoval Maráz, 100 divákov.
Dol. Poruba: Korček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Kikta, Dorička, Kollár, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedali J. Suchý, Dohál, Bielik. Horná Súča: Pekárek – Mrázik, Bariš, Jurica, Pečeňanský, Panák, Janček, Sádecký, Dohnan, Častulín, Kučerák, striedali Mikušinec, Bartek.
Milan Suchý

Mel.-Lieskové – Dubodiel 2:0 (2:0)
Domáci od úvodu zápasu túžili viac po prvom víťazstve v novom ročníku a svoju snahu premenili do viacero gólových šancí už v prvom polčase. Najskôr M. Capák v 15. minúte dostal domácich do vedenia a v 30. minúte upokojil domácich hráčov a fanúšikov R. Horňák prekrásnym gólom. V druhej časti hry hostia nastúpili oslabení a svojou umnou hrou ubránili lichotivý výsledok, keď sa do útoku nedostali a domáci nepremenili ďalšie gólové príležitosti.
Góly: Capák, Horňák.
ŽK: Fabián – Hromník, Malec. ČK: M. Malec. Rozhodoval Stračiak, 150 divákov.
Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Fabián (Hodulík), Kotek, Ľ. Hanták, T. Hanták, Šikuda, Mikušať, Horňák, Vendžúr. Dubodiel: Petrík – Stopka, M. Malec, J. Červený, V. Malec, M. Červený, Doktor, P. Hromník (R. Hromník), Knoll, Hostačný, B. Malec.
DORAST: 0:2 (0:0). ŽIACI: Ivanovce – Mel.-Lieskové 1:3 (0:1)
Stanislav Malec

Trenč. Teplice – Hôrka n/V 0:1 (0:1)
Domáci sa nepoučili z predchádzajúcich zápasov a v príjemnom jesennom počasí opäť doma prenechali body súperovi. Rozhodoval Zemko, 100 divákov.
(rm)

Nová Ves n/V – Selec 3:0 (1:0)
V prvom polčase sa hral síce rýchly zápas, ale iba medzi šestnástkami. Len v 22. minúte stretnutia po faule na Batelku premenil pokutový kop Matulja. V druhom polčase pokračovala hra medzi šestnástkami, ale v závere stretnutia rozhodol o výsledku stretnutia po individuálnych akciách dvomi gólmi Batelka.
ŽK: Kukučka, Masár – Šišovský, Horňák. Rozhodoval Bušo, 150 divákov.
Nová Ves n/V: Režný – Nešťák, Seneši, Ševčík, Zelenák, Jančo, Marček, Tomčík, Batelka, Matulja, Kukučka, striedali Suchý, Masár, Pristaš. Selec: P. Šišovský – Beták, Fabián, Hlavatý, Horňák, Muška, Komorovský, Vavruš, Chromý, Masaryk, Púček, striedali Zemanovič, Ondriška.
DORAST: Kočovce – Nová Ves n/V 4:1 (0:0). ŽIACI: Nová Ves n/V – Vaďovce 12:0 (5:0).
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Veľká Hradná 3:1 (2:0)
V zápase dobrej úrovne už v 1. minúte ohrozil hosťujúcu bránku peknými nožničkami Panák, ale brankár hostí bol namieste, ako aj pri ďalších dobrých strelách Holíčka a Hlávka. Potom pohrozili aj hostia, keď vybiehajúceho domáceho brankára prehodili, ale lopta išla tesne nad bránku. V 28. minúte sa zrodila pekná akcia domácich, keď na polovici ihriska vybojoval loptu Panák, párkrát si ju vymenil so Sedláčkom, potom mu ju ešte pekne prihral v šestnástke a Sedláček sa opäť nemýlil a otvoril skóre zápasu. V 34. minúte pretrhol svoju streleckú smolu na domácom ihrisku Hlávek a z priameho kopu nádhernou strelou zvýšil na 2:0. V závere polčase pohrozili dobrou strelou aj hostia, ale brankár domácich ju vyrazil na roh. V druhom polčase sa domáci chlapci uspokojili s vedením. V 55. minúte po strele hosťujúceho hráča domáci obranca zmenil smer strely a hostia tak znížili na 2:1. Domáci ostali po tomto góle trochu nervózni a hostia získali miernu prevahu. Šance sa striedali na obidvoch stranách a domácich upokojil až v 84. minúte Hlávek, ktorý po peknom centri Panáka s prehľadom zvýšil na 3:1.
ČK: Martin Kováč (Veľ. Hradná). Rozhodoval Huna, 300 divákov.
Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Kišš, Psota, Pleva, Kramár, Slezák, Sedláček, Krajčo, Holíček, Panák, striedali Földeši, Cintula. Veľ. Hradná: Masár – Martin Kováč, P. Ježík, Slezák, Sýkora, Lobotka, Michal Kováč, Behúl, J. Kováč, J. Ježík, Hilčík.
DORAST: Dolná Súča – Trenč. Jastrabie 4:2.