„Z 280 tisíc korún, ktoré mesto ročne získa z poplatkov za psov, by sa patrilo časť vrátiť naspäť vlastníkom, a keďže sú mnohé sťažnosti občanov na po meste sa neustále nachádzajúce rôzne psie exkrementy myslím, že lopatka by bola vhodným prostriedkom na ich odstraňovanie,“ zdôvodnil Kurinec svoj návrh.
„Neviem si predstaviť, ako by sme teraz, v podstate už na konci roka organizačne rozdanie lopatiek našim občanom zvládli,“ reagoval na Kurincov návrh primátor Dubnice Juraj Červinka. Podľa neho by sa tieto veci dali riešiť od budúceho roka, keď sa všetky mestské poplatky zmenia na miestne dane. Argumentáciou, že každý majiteľ psa je podľa mestských zákonov povinný zabezpečiť odstránenie psích exkrementov vlastnými prostriedkami sa k primátorovi sa pridal aj vedúci finančného oddelenia mestského úradu Marián Michalička. Ako navrhol: „Za zváženie skôr stojí umiestniť na exponovaných miestach v meste stojany na jednorázové hygienické prostriedky na likvidácia exkrementov podobne, ako v Novej Dubnici.“
Návrh Mareka Kurinca o plastových lopatkách v hlasovaní mestského zastupiteľstva nakoniec neprešiel a tak budú musieť majitelia psov v Dubnici aj naďalej odstraňovať pozostatky po svojich štvornohých miláčikoch vlastnými prostriedkami.