Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Stankovce – Krásno 1:0 (1:0)
Gól: 8. Koprivňanský.
V stretnutí priemernej úrovne išli domáci futbalisti do vedenia excelentným gólom Koprivňanského už v 8. minúte, keď „vymietol pavučinu“ hosťujúcemu brankárovi. Po tomto góle sa domáci futbalisti prispôsobili hosťom a hra upadla do priemeru. Pred 120 divákmi rozhodoval Nedveď, ktorý odmenil žltou kartou hráča Krásna Tomana.
Trenč. Stankovce:Tretinár – Panák, Beňovič, Bulko, Kapko, raček, Sedláček, Koprivňanský, Poruban, Navrátil, Daško, striedali Minaroviech, Arbet, Valach. Krásno:Jakubík – Adamus, Žiak, S. Zahradný, Hyrošš, P. Zahradný, Blaho, Kopčo, L. Domček, Školka, Toman, striedali Guliš, Beliansky, A. Domček.
(vič)

Prečín – Bošany 5:1 (1:0)
Góly:29. Mojžišík (11 m), 47. a 87. Birošík, 79. a 90.+ Michel – 69. Géci.
Domáci ponúkli divákom pekný futbal. Hralo sa na polovici nováčika, ktorý síce znížil na 2:1, no po vylúčení Géciho a Hodála v druhom polčase na lepší výsledok pomyslieť nemohol. Prečín:Turčáni – Mojžišík, Sklenář (Ligas), Faciník, Raček (Bazala), Almássy, Orávik, Birošík, Blaško, Michel, Buday (Kopáč). Bošany:Tvrdík – Géci, Belica (Huba), Bogor, Vrábel, Kuna, Šesták (Moravčík), Hodál, Papranec, Škvarenina (Kostolný), Kolamár. Pred 100 divákmi rozhodoval Jakubáč. (dub)

Sverepec – Podolie 1:2 (1:1)
Góly: 10. Kasenčák – 28. Štepko, 65. Ostrienka.
Po góle domácich sa presadzovali čoraz viac hráči Podolia. Náhodne vyrovnali z trestného kopu a v druhom polčase potrestali nepresnú prihrávku Biela. Sverepec sa snažil vyrovnať, no šance zahodil. Sverepec:Pružinský – Štedrák, Folučka, Kostelanský, Richtárik, Valášek (Biel), Hôrkový, Mikušík, Pavlík, Kasenčák (Žilinčík), Stacha. Podolie:Pisca – M. Hrušovský, A. Štepko, Červeňanský, R. Hrušovský, Lednický, Kališ, Ostrienka, Brezula (L. Štepko), Augustín (Havrlent), Ivana. Pred 100 divákmi rozhodoval Šiška. (zv)

Pov. Teplá – Tr. Jastrabie 3:1 (3:0)
Góly:27. a 29. Mucha, 35. M. Zlatoš – 73. Kyselica.
Jednoznačný nápor priniesol v prvom polčase iba tri góly domácich, hoci skóre mohlo byť oveľa vyššie. Po zmene strán Teplania poľavili, hostia sa osmelili a skorigovali nepriaznivý stav. V závere nastrelil Bauer brvno. Pov. Teplá:Janech – Meheš, Repáč (Váchalík), Šimík, Meško, Jankejech, Hlušek, Bauer, M. Zlatoš, Sárinec (Lašček), Mucha. (mal)

M. Lednice – Brezová 1:0 (1:0)
Gól: 3. J. Čelko.
Už v 3. min skóroval J. Čelko, keď využil zaváhanie obrany a z piatich metrov prestrelil brankára. Domáci sa uspokojili, prestali tvoriť, ale hostia sa dokázali dostať iba po ich šestnástku. Druhý polčas priniesol nezáživný futbal a žiadnu strelu na bránu na oboch stranách. M. Lednice:Rybárik – P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, M. Hudek (T. Čelko), M. Čelko, Pekný (T. Hudek), J. Čelko, Dudák, P. Vančo (Bielik), J. Lednický. Brezová:Vajaš – Sadloň, Šido, Michalička (Matušík), Beňo, Obuch, Nemec, Šarudi, Škeda, Jankovič, Klein. ŽK:P. Vančo, M. Čelko – Jankovič, Obuch. Pred 100 divákmi rozhodoval Golha. (led)

Rybany - Lehota p / Vt. 3:1 (1:1)
Gól za hostí: Dobrocký
Zápas sa začal v pokojnom tempe. Prví udreli domáci v 16. minúte. O 13 minút bolo 1:1, keď sa presadil Dobrocký. V druhom polčase začali domáci tlakom a v 50. minúte sa z priameho kopu ujali vedenia. Hostia otvorili hru s cieľom vyrovnať, čo však vyhovovalo domácim, ktorí podnikali nebezpečné protiútoky. Jeden využili a zápas doviedli do víťazného konca. R:Košťal, 150.

Kanianka – Veľké Uherce 1:2 (1:0)
Góly: 44. Drahňovský – 63. Šebesta, 79. R. Kováč
V kvalitnom zápase sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita, ktorý nastúpil bez skúsených opôr – Gregora, Šúšola, Hvolku. Domáci sa ujali vedenia gólom do šatne, keď sa hlavou presadil Drahňovský. Po prestávke sa hra zrýchlila. Kaniančania si po pekných kombináciách vytvorili pár príležitostí, no tie zostali nevyužité. A tak prišiel trest vo forme dvoch gólov hostí, ktoré padli po rýchlych protiútokoch.
Kanianka –Kurbel – Líška, P. Kurbel, Pekár, Mihalička, Richter, M. Mečiar, M. Pipíška, P. Mečiar, Nemec, Drahňovský, str:Šaray.
V. Uherce:Radosa – Jančich, Svrček, M. Kováč, Štánik, Šebesta, Offertaler, Bartoš, Dubina, R. Kováč, Bučko, str:J. Vlčko, S. Vlčko, Uhlár.

Zem. Kostoľany – H. Poruba 4:4 (0:4)
Góly:Rolinec 2, Pružinec, Pászto – T. Staňo 2, M. Staňo, Puček
V podaní domácich to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom podali slabý výkon, čo hostia využili a z piatich šancí štyri gólovo premenili. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a v priebehu 25 minút vyrovnali. Zemianskokostoľanci mohli pomýšľať aj na tri body, no v záverečnej 15-minútovke zostali ich šance nepremenené.
Zem. Kostoľany:Dzúrik – Pavkeje, Vážan, J. Oršula, Záhon, A. Oršula, Hancko, Rolinec, Mokoš, Pružinec, Bajgar, str:Pászto, Baláž, Mojžiš.
H. Poruba:D. Staňo, Motieska, J. Staňo, T. Staňo, Krajčo, Kvasnica, Kozík, Mráz, R. Puček, M. Staňo ml., Solík, Str:Meliš, M. Staňo st., Suchánek.

1. Tr. Stankovce 4 3 1 0 10:1 10 (+4)
2. Malé Lednice 4 3 1 0 4:0 10 (+1)
3. Rybany 4 3 0 1 12:4 9 (+3)
4. Kanianka 4 3 0 1 10:4 9 (+3)
5. Veľké Uherce 4 2 2 0 4:2 8 (+5)
6. Prečín 4 2 1 1 9:5 7 (-2)