Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Trenčania stratili tri body za laxný „profesionálny“ prístup hráčov

Futbalová Corgoň liga - 4. kolo

AS Trenčín - Matador Púchov 0:1 (0:0)

Gól: 63. Besta, ŽK: Seman, Kubala, Velický - Valach, Hricko, Jambor, Besta, Zavaterník. Pred 2037 divákmi rozhodovali Vnuk (Csabay, Somoláni).
AS: Volešák - Palša, Šmelko, Mičenec, Lukáč - Hanko (78. Šuhaj), Kubala 46. Lietava), Velický, Seman - Hricov (62. Baranyai), Kamenský. Tréner: A. Jánoš.
Matador: Valach - Jambor, P. Vavrík, Zavaterník, Hricko - Chovanec (85. Holčík), Belák, Majerník, Prokeš - Mužlay (67. Bakoš), Besta (90.+ Beliančin). Tréner: P. Vrba.

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MOMENTY STRETNUTIA:
• Trenčania hostili posledný tím ligovej tabuľky, ktorý bol pred týmto zápolením bez bodového zisku.
• Hoci si niekto mohol myslieť, že to pre domácich bude prechádzka ružovým sadom, tak sa veľmi mýlil.
• Hostia, vedomí si, že nemajú čo stratiť, jedine iba ak získať, začali odvážne a sústredili sa na rýchle brejkové protiútoky.
• Za zmienku stojí skutočnosť, že v prvom polčase to bol obojstranne nezaujímavý futbal s minimom akých-takých príležitosti na otvorenie gólového účtu.
• Zopár príležitosti minulo cieľ, ale Mužlay mal na kopačke gólovú šancu, ktorú však zneškodnil gólman AS.
• V prvom dejstve sa fakticky ani nebolo na čo pozerať lebo futbal plakal.
• Po zmene strán oba kolektívy koľko-toľko pridali na obrátkach a hral sa o čosi svižnejší futbal.
• Obe mužstvá sa snažili prekonať brankárov, ale streleckú mušku mali dosť vychýlenú.
• Gólovo zahrmelo v 63. min, keď na prudkú strelu Bestu zvnútra šestnástky bol Volešák akýsi prikrátky a hostia sa radovali z prvého úspechu - 0:1.
• Tento moment koľko-toľko zmobilizoval domácich k útočeniu, ale Hanko z dobrej príležitosti o päť minút nato strieľa vedľa brány.
• Hoci domácim snahu uprieť nemožno, predsa len nenašli po celý zápas správny kľúč na otvorenie zakliatej púchovskej brány.
• Ich bezhlavé búšenie a jalový tlak neprinieslo gólové vyjadrenie, ba práve naopak, gumári mohli pridať druhý úspech, ale ani oni strelecky neoslnili.
• Nakoniec prvé tri body v Corgoň lige získali futbalovejší hostia, ktorí mali z tohto zisku nesmiernu radosť.
• Trenčanom zostali oči pre plač a musia sa sami zamyslieť nad sebou, čo v sobotu večer ukázali najvernejším priaznivcom na mestskom štadióne. Pravdupovediac, nebolo sa až tak príliš na čo pozerať...

HLASY TRÉNEROV:
Pavel Vrba (Matador): Chcem pochváliť svojich zverencov za bojovnosť, čo nám nakoniec prinieslo trojbodový zisk. V prvom polčase to bol taktický boj a žiadne mužstvo sa nechcelo dopustiť chyby. Po zmene strán sme konečne dali vytúžený gól a po štyroch kolách sme získali prvé tri body, čo by malo viesť naše mužstvo k ďalším ziskom.
Anton Jánoš (AS): Z môjho pohľadu to bol zápas o šanciach. Boli len dve, po jednej na oboch stranách, u nás to bola tutovka, ale súper ju využil. Vývoj zápasu mohol byť priaznivejší pre nás, keby sme ju zužitkovali. V prvom polčase bol zápas snáď aj nezaujímavý, lebo bol dosť pretaktizovaný. Z našej strany nefungoval stred poľa a krajní stredoví hráči sa nepresadili. U súpera bolo viac bojovnosti a srdnatosti, z našej strany to bol laxný profesionálny prístup.
Karol Ďurina

Inter Bratislava - ZTS Dubnica 0:1 (0:0)

Gól: 90. P. Straka, ŽK: 84. M. Drahno - 87. P. Straka, rozhodovali: Tomčík - Balko, Pastorek, 711 divákov
Inter: Kaniš - M. Drahno, Šedivý, P. Barmoš, P. Petráš - V. Horváth, P. Brezík, Paulík (84. P. Mráz), Baláž (73. Burza) - Lembakoali (76. Plichta), M. Tomčák
Dubnica: D. Perniš - Pekárik, Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt (75. Švikruha), Držík, Kopačka (78. T. Ďurica), Doktor - P. Straka (90.+ M. Filo ml.), Porázik

Keby Dubničania viedli na Pasienkoch po 20. minútach o štyri góly, nikto z hŕstky prítomných divákov by sa nemohol čudovať. Inter hrajúci bez R. Kunza a Halenára, s Mrázom, Burzom a novou akvizíciou na brankárskom poste Brezovanom z Brna len na lavičke náhradníkov sa totiž nezmohol na vážnejší odpor. Šance Doktora, Porázika, Straku či Švestku doslova volali po góle. Vyznamenal sa však brankár Interu Kaniš, ktorý vyrazil spod brvna pekný pokus Kopačku i ďalšiu Strakovu príležitosť. Domáci sa na polovicu súpera dostávali veľmi sporadicky. Dvakrát sa mohol gólovo presadiť kapitán Lembakoali, no nemieril presne. Z diaľky to skúšal i Baláž, avšak Perniš situáciu bez problémov zvládol. Po zmene strán hra upadla do podpriemeru. Chýbala myšlienka i moment prekvapenia. V 50. min zachraňoval Perniš pred Balážom, na druhej strane Pekárik takmer prekvapil domáceho Kaniša. Osud stretnutia potom mal na svojich kopačkách interista Tomčák. Najskôr v 69. min z dobrej pozície netrafil loptu tak, ako chcel a následne opečiatkoval ľavú žrď Pernišovej svätyne. Rozhodnutie priniesla až 90. min, keď sa presadili všestranne lepší hostia z Považia. Po Plevovej prihrávke priniesol definitívu zblízka Straka. Inter tak stále čaká na prvý bod v aktuálnom ligovom ročníku. (sita)