FUTBAL / III. liga Západ

MFK Myjava/Turá Lúka - Spartak Bánovce 1:0 (0:0)
Gól: 66. Kosík (11 m).
Prvý polčas sa niesol vo vzájomnom oťukávaní oboch mužstiev, keď si prakticky ani jedno nevytvorilo gólovú šancu. Hostia hrali agresívne na hranici únosnosti a snažili sa zo zabezpečenej obrany podnikať rýchle protiútoky. Prvú šancu mali domáci v 13. min, keď na center Zríniho nabehol Kováč, ale zle trafil loptu. V 21. min prišlo vynútené dvojnásobné striedanie hostí pre zranenia. V 44. min prvú gólovú strelu Kvasnicu gólman hostí vyrazil na roh. Po zmene strán nastúpili domáci s odhodlaním vytvárať si šance a rozhodnúť zápas vo svoj prospech. V 47. min hlavičku Coufalíka brankár vyrazil pred Zríniho, ktorý prestrelil prázdnu bránu. O minútu neskoršie strelu Peknika vykopol z bránkovej čiary hosťujúci obranca, keď brankár bol už prekonaný. Keďže aj hostia sa snažili o dobrý futbal vzruchu bolo na ihrisku viac ako dosť. V 65. min po akcii Kosíka si hostia dali takmer vlastný gól. Vzápätí prenikol do šestnástky odvážny Kováč, ktorého hostia faulovali a Kosík z jedenástky strelil víťazný úspech. O minútu nato hosťujúci Šebo neuniesol psychický tlak a za urážku rozhodcu uvidel červenú kartu. V závere nepremenili domáci ďalšiu tutovku a na druhej strane zachránil tri body pre MFK gólman Solnička.
Pred 200 divákmi rozhodoval Poruban. ŽK: Peknik, Kosík - Zita, Stano, Masarovič, Slovák, Koliesko, ČK: 67. Šebo.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica (79. Vojtek), Adamec, Raček, Coufalík (85. Štefík), Zríni, Gúčik, Peknik (89. Bruško), Kováč, Kosík. Tréner R. Madunický.
SPARTAK: Grman - Zita, Parkan, Jandák, Filin (21. Koliesko), Stano, Hrubý, Slovák, Valach (21. Mikloš), Masarovič, Šebo. Tréner L. Parkan.
ZDENO ŠIMO

AFC Nové Mesto n/V. - Spartak Vráble 0:0
V zápase dvoch nováčikov tretej ligy sa očakávala vyrovnaná partia. V 6. min sa pohral s nervami fanúšikov brankár Palkech, ktorý si dovolil kľučku na útočníka hostí. V 10. min netrafil loptu Balcír, no Balocký ho zastúpil, ale mieril tesne vedľa žrde. O minútu neskôr pohrozili hostia, keď Šumaj zachraňoval už prekonaného brankára AFC. Vzápätí napriahol z diaľky kapitán hostí Palenčík a ku krásnej šibenici mu chýbalo veľmi málo. V 20. min unikol po ľavej strane Balcír, loptu nacentroval k tyči, kde už číhal kapitán domácich Vojtech, ale odkrytú bránu netrafil. Neskôr sa ukázalo, že to bol rozhodujúci moment zápasu. Do polčasu to ešte trikrát skúšal Bogora, ale nemal šťastie. Na druhej strane mohol dať gól do šatne Palenčík, ale rohový kop hlavičkoval vedľa. V druhom dejstve sa hostia sústredili na obranu, čo bolo nakoniec ich úspechom k zisku bodu. Zo začiatku bolo málo momentov, ktoré by potešili oko diváka, ale s pribúdajúcimi minútami sa tlak AFC stupňoval o čom svedčí aj pomer rohov - 6:1 v druhom polčase. Novomešťania sa ťažko presadzovali v zhustenom priestore obrany Vráblov, ktorá hrala zodpovedne. Keď v 86. min vystrelil z hranice šestnástky Bogora, krásnou robinzonádou sa vyznamenal brankár hostí Vojtek. To bola záverečná bodka za obojstranne slušným zápasom.
Pred 500 divákmi rozhodoval Černák, ŽK: Bogora, Balocký.
AFC: Palkech - Ježík, Arbecík, Šumaj, Balocký, Šupka, Vojtech, Balcír (61. Gábriš), Omasta (82. Zmeko), Benko (74. Gardian), P. Bogora. Tréner J. Trebatický. SPARTAK: Vojtek - Palenčík, Štefanka, Husár, Obložinský, Pánik, Chren, Prešinský (46. Slovák), Mráz, Toman (76. Balko), Krbúšik (88. Gyepes). Tréner R. Jež. BORIS OSTRENKA

Juhcelpap Štúrovo - Crystal Lednické Rovne 1:1 (0:0)
Góly: 88. Kurák (11 m) - 73. Nosický.
Stretnutie malo bleskový úvod, pretože hostia po prvom útoku zahrávali roh a po jeho odvrátení kopali domáci trestný kop z hranice 16-tky. Tárnyikova strela však skončila na múre a Kamasova „opakovačka“ tesne vedľa. Hostia svojou technickou kombinačnou hrou ovládli v prvom polčase dianie na ihrisku. Našťastie pre domácich ich kombinačná hra končila pred pokutovým územím. Po zmene strán Štúrovčania hodenú rukavicu zodvihli a diváci mohli vidieť mnoho výborných akcií na oboch stranách, pri ktorých sa vyznamenali obaja brankári. Domáci Procházka zmaril strely Václavíka i Bagina, Hodál zase dvakrát včasným vybehnutím zneškodnil šance Balázsa a Bábskeho. Pri dvoch strelách domáceho Tárnyika mu pomohlo aj šťastie. Po veľmi peknej kontre šli sklári do vedenia strelou z hranice malého vápna. Ku cti Štúrova treba priznať, že aj po góle jeho hráči bojovali ďalej a ich úsilie bolo korunované v samom závere, keď po skrumáži nariadil rozhodca pokutový kop a Kurák ho bezpečne premenil. V druhom polčase sa na trávniku odohrával veľmi kvalitný duel. Po hernej stránke bola remíza spravodlivá, viac gólových šancí však mali domáci.
Rozhodoval Santa, ŽK: Kurák, Kamas, Mackovčin, Bajza, Bagin, 400 divákov.
JCP: Procházka - Urbán, Maršal, Obert, Saláta - Gavroň, Tárnyik, Kamas, Ďurica (46. Bábsky), Balázs (75. Buják) - Senko (55. Kurák). Tréner P. Ančic. CRYSTAL: Hodál - Bajza, P. Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Mackovčin, Nosický, Grendel, Václavík, Holeščák (90+. J. Martinka). Tréner V. Kavecký.
JÁN ORAVEC

ŠK Vegum Dolné Vestenice - Slovan Nemšová 2:2 (1:1)
Góly: 4. a 79. (11 m) Kočiš - 42. Chebeň, 75. Valachovič.
Domáci boli favoritom tohto súboja a aj ho začali vo veľkom štýle. Po necelých štyroch minútach vyhrávali 1:0, keď sa hlavou presadil Kočiš po priamom kope Árgyusiho. V 10. min už mohlo byť 2:0. Sobota ideálne prihral M. Krajčovi, no ten z výbornej pozície trafil iba do gólmana hostí. Odrazenú loptu odkopol do bezpečia, v poslednej chvíli pred nabiehajúcim Bártom, obranca Nemšovej. V 23. min si so strelou Valachoviča z priameho kopu Jurenka poradil, následne dal o sebe vedieť aj brankár hostí, keď včasným vybehnutím za 16-tku zlikvidoval rodiacu sa šancu Bártovi. V závere prvého dejstva domáci poľavili, za čo ich súper potrestal. Neodpískanie faulu a následné zaváhanie domácej obrany využil Chebeň, ktorý prízemnou strelou prekonal Jurenku. Gumári začali druhý polčas množstvom nepresných prihrávok a umožnili hráčom Slovana prebrať iniciatívu. Tí hrali agresívne a pohrozili viacerými nebezpečnými strelami. V 75. min Ďudák našiel v 16-tke Valachoviča, ktorý krížnou strelou dostal Nemšovú do vedenia. Zanedlho sa opäť menil stav. V 16-tke Nemšovej bol faulovaný Sobota a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Kočiš nezaváhal a vyrovnal na 2:2. V závere mohol strnúť víťazstvo na stranu hostí Trška, ktorý mal dve sľubné príležitosti. Jeho prudké strely však leteli vedľa domácej svätyne. Vzhľadom na priebeh zápasu je deľba bodov spravodlivá.
Pred 400 divákmi rozhodoval Otrubčák, hralo sa bez kariet.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Sobota, Koreň, M. Krajčo, Kuzma (6. Šorec), Néma, Jandák, Kočiš, Bárta (53. Masár), Árgyusi. SLOVAN: Zubo - Krchňávek, Jakúbek, Poliak, Verchola, Chebeň, Ďuriš, Častulín, Ďuďák, Valachovič (80. Trška), Suchý (53. Sabatka, 62. Bahno).
MILAN VÁŽAN

Ostatné výsledky: ŠK Blava Jasl. Bohunice - FKM Nové Zámky 0:0, Matador Púchov B - MFK Topvar Topoľčany 2:1 (1:0), Spartak Trnava B - KFC Majorka Komárno 1:1 (0:1). Slovan Levice - SH Senica 1:0 (1:0)

1. Púchov B 3 3 0 0 4:1 9 (+3)
2. D. Vestenice 3 2 1 0 7:2 7 (+1)
3. Myjava/T. Lúka 3 2 1 0 5:3 7 (+1)
4. Komárno 3 1 2 0 3:2 5 (+2)
5. Nové Mesto 3 1 2 0 3:2 5 (-1)
6. Led. Rovne 3 1 2 0 4:3 5 (-1)
7. Štúrovo 3 1 1 1 4:2 4 (-2)
8. Trnava B 3 1 1 1 5:3 4 (-2)