Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Horná Streda - Tovarniky 1:1 (0:0)
Góly: 67. Zervan - 54. Pátrovič z 11m
V prvom domácom zápase v novej sezóne sa pred domácimi fanúšikmi - po známych udalostiach, ktoré sa v Hornej Strede udiali predstavilo úplne nové a mladé mužstvo s vekovým priemerom 21-rokov, s ktorých väčšina patrí medzi odchovancov hornostredského futbalu. Málokto rátal a hlavne tých pár neprajníkov, ktoré toto mužstvo má, že po zdecimujúcej prehre vo Vrbovom ešte stane z popola. Spartakovci však majú toho najsprávnejšieho človeka na svojom mieste - trénera Dušana Bartoviča, ktorý je nielen výborný tréner, ale aj človek a futbalový psychológ a v priebehu týždňa dokázal toto mladé mužstvo postaviť na nohy. V úvodných minútach hrali domáci ešte dosť zaskočené, postupne sa však hra vyrovnávala a v samom závere prvého polčasu mali domáci navrch a Zervan sa blysol dvoma tvrdými strelami s ktorými mal brankár Mikuláš veľa roboty.
V úvode druhého polčasu sa lepšie „chytili“ hostia, keď po kikse domácej obrany a následnom faule hosťujúci Pátrovič v 54. min premenil jedenástku. Domácich tento moment nezlomil, pridali ešte viac na bojovnosti a už o trinásť minút - po strele 17-ročného Luštíka, sa najlepšie zorientoval Zervan a hlavou vyrovnal. Do konca zápasu sa hra prelínala na obe strany a hráči si vypracovali zopár dobrých šancí.
Za zmienku stoja dve tutovky dravo hrajúceho Mašána, ktoré však nepremenil. Po konečnom hvizde rozhodcu Kvaššay 450 spokojných domácich fanúšikov poďakovalo búrlivým potleskom tomuto mladému kolektívu, pretože po dlhšej dobe bolo vidieť hráčov obliekajúcich hornostredské dresy ako nechali svoje futbalové srdce na trávniku a to vie fanúšik rozhodne oceniť...
Horná Streda: Mráz - Rom. Majerník, Rad. Majerník, Mašán (86. Martišík), Šupka, Klačman, Marek, Dekan, Bielik, Zervan, Luščík.
Tovarniky: Mikuláš - Sák (60. Balážik), Caránek, Vaňovič, Bystriansky, Hájovský, Hroššo, Pátrovič, Meluš, Grác (72. Kováč), Gál.
Roman Markech

Hrnčiarovce – Chynorany 3:0 (3:0)
Góly: 10. a 35 (oba z 11m) Mišovič, 23. Adámek.
Domáci začali lepšie a už v 10. minúte ich poslal do vedenia strelou z pokutového kopu po Pristechovom faule Mišovič. Onedlho sa pridal aj Adámek a upravil hlavou v 23. minúte na 2:0. V 35. minúte sa na brankára Bencu rútil osamotený Mišovič, Lazreg ho nedovolene zastavil a sám postihnutý druhý pokutový kop opäť bezpečne premenil. Hostia oslabený o vylúčeného Lazrega už nedokázali zvrátiť vývoj zápasu.
HRNČIAROVCE: Čambal – Adámek, Mihálik, Vido, Minčič, Masarovič, Ďuračka (Duchoň), Mišovič (Ciferský), Kitta, Habiňák, Nekanovič.
CHYNORANY: Pavol Benca – Kákoš, M. Pristach, Aneštik, Halas, Maťavka (Sloboda), Ambroz (Petrus), J. Pristach, Dovalovský (Peter Benca), Lazreg, Ondrejkovič.

Domaniža – Častkovce 6:2 (2:0)
Góly: 32. Marcel Kvaššay, 35., 59, 62, 75. J. Kardoš, 67. Svoboda – 73. Kuník, 81. Madro.
Ambiciózni hostia zaplatili nováčikovskú daň. Hráči Partizána sa ujali vedenia dvoma zlepenými gólmi Marcela Kvaššaya a J. Kardoša, ktorí poslali svojich do vedenia v rozpätí troch minút. Exhibícia Domaniže pokračovala aj po prestávke a J. Kardoš zavŕšil dvoma gólmi za tri minúty hattrick. Po góle Svobodu viedli domáci už 5:0, keď znížil v 73. min Kuník nádhernou strelou, ktorou vymietol pavučinu. O dve minúty dal ďalší gól J. Kardoš a posledné slovo mal v 81. min Madro po chybe obrany. Domaniža: Bartek – Marcel Kvaššay, P. Kvašay, Valient, Mar. Augustín (46. P. Kardoš), Košík (72. Marek Kvaššay), J. Kardoš, Štefánik, Slamka (62. Mil. Augustín), Hrnčík, Svoboda. Častkovce: Kováč – Vlado, Gono (Madera), Kubica, Vrábel, Gažo, Kuník, Burza, Madro, Ondreička, Ščepko. ŽK: Marcel Kvaššay – Kuník. Pred 250 divákmi rozhodoval Paulovič. (mož)

Šimonovany - Dubnica B 1:2 (1:2)
Góly: P. Chrenko - Filo, Sokol
Hostia začali od začiatku nátlakovou hrou a po góle Sokola viedli v dvanástej minúte už 2:0. Po červenej karte, ktorú dostal hosťujúci kapitán Poštrk, sa hra vyrovnala. Domáci s tlaku na konci polčasu znižili Chrenkom. V druhom polčase bola hra vyrovnaná,domáci si vypracovali gólove príležitosti, ale hostia už jednogólove víťaztvo udržali. R: P. Jediný 350.
DUBNICA B: Poštrk - Orfágh, Tesák, Škultéty, Pekárik, Sokol, Zápotoka, Gábor, Ondráš, Filo, Agustíny.

Ostatné výsledky: V. Kostoľany – Prievidza B 1:2 (0:2), Chtelnica – Vrbové 1:0 (1:0), Nitr. Pravno – Moravany 2:2 (2:1), Partizánske – Senica B – nehralo sa, hostia nepricestovali.

1. Domaniža 2 2 0 0 9:2 6
2. Čerereňany 2 2 0 0 4:1 6
3. Dubnica B 2 1 1 0 3:2 4
4. Vrbové 2 1 0 1 14:1 3
5. Hrnčiarovce 2 1 0 1 3:2 3
Šimonovany 2 1 0 1 3:2 3
7. V. Kostoľany 2 1 0 1 4:3 3
8. Chtelnica 2 1 0 1 2:2 3