
perových brankárov. K myšlienke odohrať svoj posledný zápas v drese Mel.-Lieskové sa pridalo i bratské trio Pavol, Ján a Dušan Vlčekovci. Za účasti viacerých bývalých hráčov sa odohral zápas, v ktorom im bolo súperom súčasné mužstvo TJ, momentálne účinkujúce v majstrovstvách oblasti. V stretnutí sa nakoniec presadila „mladá krv“, ktorá prevýšila herné skúsenosti svojich protivníkov (predsa len s pribúdajúcimi rokmi na ich strane pribudli aj nejaké tie kilá navyše) a vyhrala zápas 7:5 (3:1).
V súčasnosti sa na úrovni dedinského futbalu len veľmi ťažko dajú zorganizovať podobné akcie bez zanietených funkcionárov a milovníkov futbalu. V Melčiciach Lieskovom popri predsedovi TJ M. Malecovi a tajomníkovi M. Kalafutovi pomohli toto vydarené stretnutie zorganizovať aj ďalší obetaví ľudia ako napr. S. Malec, Š. Juriš, S. Štefanec alebo J. Trandžík, ktorí okrem vynikajúceho gulášu pripravili lúčiacim sa hráčom možnosť dať si krásnu bodku za svojou bohatou futbalovou kariérou. Mnohí, poznajúci Vlada Birasa, sa však zamýšľajú nad tým, či tento zápas bol skutočne jeho posledným. Čas ukáže.
Stretnutie rozhodovali Malec a Valápka. Góly: Vido 2, Biras, Ondrejička, T. Hanták, Hodulík, Motyka – Križan 2, D. Vlček, Biras, Zemek. (Aj v týchto štatistikách sa presadil „nestor“ melčického futbalu V. Biras, keď v polčasovej prestávke si prezliekol dres a do druhého dejstva nastúpil už za bývalých hráčov. Nezabudol však dať na každej strane po jednom góle.)