Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Dežerice – Kanianka 2:8 (0:3)
Dnešný zápas podľa postavenia mužstiev v tabuľke mal byť pohodový, bez psychického zaťaženia na oboch stranách. Domáci opäť v improvizovanej zostave držali krok iba do 18. minúty, kedy dostali prvý gól z kopačky Nemca. Gólovo zapísať sa však mohli aj domáci, ale v desiatej minúte hlavička Jandáka minula opustenú bránu hostí. Do dobrej príležitosti sa dostal aj Faltus v 12. minúte, ale zaváhal a obrana hostí mu loptu vzala. Od spomínanej 18. minúty už hostia udávali hre tón a ďalšími dvomi gólmi, v 33. minúte Pekárom a v 36. minúte opäť Nemcom, uzavreli polčasový stav na 0:3. Ešte v závere polčasu sa naskytla možnosť Miklošovi a Trenčanovi, ale netrafili bránu. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale Urban v domácej bráne sa prekonával. Druhý polčas sa začal kurióznym štvrtým gólom, v 48. minúte, keď brankár Urban ležiaci na bránkovej čiare loptu poletujúcu nad ním vo vzduchu nakoniec na tretí pokus chytil, ale postranný rozhodca videl loptu za čiarou a gól bol uznaný. V ďalších minútach už hostia excelovali a dávali gól za gólom. A to ešte Urban ešte chytil ďalšie šance hostí. Vysokú prehru domácich zmiernili hráči Jandák, ktorý si s prehľadom za stavu 0:6 položil brankára a do prázdnej brány vsietil a v 90. minúte ešte Faltus zoči-voči nedal hosťujúcemu brankárovi šancu a tak upravil na konečných 2:8.
Góly: Jandák, Faltus – Nemec 4, Juraj Pekár, Richter, Mečiar, Drahňovský.
ŽK: Ľ. Adamovič, Jakub. Rozhodoval Oppenberger, 80 divákov.
Ján Adamovič

Trenč. Jastrabie – Horná Poruba 4:3 (3:1)
Domáci už na začiatku zápasu prakticky rozhodli o zápase, no i napriek vedeniu, po chybách brankára a obrany, dovolili hosťom skorigovať výsledok a zdramatizovať záverečný priebeh zápasu.
Góly: Fischer, M. Koreň, R. Glasa, A. Piláthy – Kozík, Prostiňák, M. Staňo ml. Rozhodoval Nedveď, 200 divákov.
Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Fischer (Fodrek), Bohuš (L. Piláthy), Doktor, Cintula, Jandák, Pavlo, R. Koreň, M. Koreň, A. Piláthy. Hor. Poruba: Puček – T. Staňo, Hofierka, Solík, Krajči, Kozík, Vrábel (M. Staňo st.), Mráz, Prostiňák, M. Staňo ml., R. Puček (Suchomeľ).
Drahoš Koreň

Veľké Uherce – Prečín 2:0 (2:0)
Domáci začali aktívne, no Bučkova i Bartošova šanca zostala nevyužitá. V 18. minúte sa na päťke výborne zorientoval Bučko a svojím prvým gólom v A-mužstve zabezpečil domácim vedenie. Pokračujúci tlak domácich vyvrcholil v 30. minúte druhým gólom v sieti hostí, keď Bartoš prepálil brankára Budaja. V druhom polčase si vážnejšie šance vypracovali opäť iba domáci, no keďže strela Vlčka z dvadsiatich metrov a ani tri tutovky R. Kováča zostali nevyužité, skončil sa zápas dvojgólovým víťazstvom domácich.
Góly: Bučko, Bartoš.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Vrábel, 200 divákov.
(bedo)

Malé Lednice – Rybany 2:1 (0:1)
Domáci začali náporom, ale nevyťažili z tlaku nič. Hostia prakticky z prvej akcii strelili gól a ujali sa vedenia. Domácim sa podarilo vyrovnať až v 70. minúte, keď po chybe brankára dorazil loptu do brány K. Dudák. Domácich tento gól vyhecoval a v nadstavenom čase center J. Čelka neudržal brankár a opäť K. Dudák dorazil loptu do siete a zabezpečil domácim tri body.
Góly: Dudák 2 – J. Tretinár. Rozhodoval Strečko, 80 divákov.
Tibor Lednický

Pov. Teplá – Zem. Kostoľany 2:1 (1:1)
V zápase o záchranu začali domáci lepšie a už na začiatku stretnutia si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Hostia kontrovali a takisto si vytvorili zopár šancí, ktoré však ešte neskončili gólom. Po vyrovnanom prvom polčase sa v druhom dejstve odohrával urputný boj o každú loptu, šťastie sa nakoniec usmialo na stranu domácich, ktorí päť minút pred konečným hvizdom rozhodcu strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Popelka, Janech – Hancko.
Stanislav Maleňák

Lehota p/V – Častkovce 0:1 (0:0)
Gól: Madera.
(ja)

Krásno – Dubnica „B“/Košeca 1:3 (0:3)
Domáci „prepálili“ úvod zápasu, lebo už v 8. minúte mohli po svojich dvoch veľkých šanciach vyhrávať už 2:0. Naopak boli to hostia, ktorí sa najskôr v 18. minúte ujali vedenia a do konca polčasu pridali ešte ďalšie dva góly. V druhom polčase hostia už len kontrolovali hru a snaživí domáci svojou bojovnosťou dosiahli jedným gólom zmierniť svoju prehru s favoritom.
Góly: J. Žiak - Červenec, Ondráš, Sokol.
Juraj Gašparík

Brezová p/B – Podolie 4:1 (0:1)
Domáci v prvom polčase zahodili niekoľko čistých streleckých príležitostí. Následne prišiel trest a po chybe obrany sa hostia v 20. minúte ujali vedenia. Do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu a s pribúdajúcim tlakom dokázali svoje šance aj premeniť a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Klein 2 (1 z11 m), Zálešák, Škoda – Augustín.