Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Tovarníky - Nitrianske Pravno 2:0 (0:0)
Góly: 3. a 68. R. Gál. V prvom dejstve sa hrala prekvapujúco vyrovnaná hra. Tovarničania sa do polčasu viditeľne schopili a zápas rozhodli za 13 minút. Prvý gól padol po individuálnej akcií výborne hrajúceho Gála. Druhá presná trefa padla po biliardovej akcií. Tento okamih domácich upokojil a zápas dohrali v kľudnom tempe.

Horná Streda - Vrbové 3:0 (1:0)
Góly: 45. a 66. Majerský, 47. Koprna
V malom derby sa stretli dve vyspelé mužstvá z hornej polovice tabuľky. Tomu nasvedčovala i hra, ktorá bola od začiatku zápasu atraktívna pre oko diváka. Prvý polčas bol celkovo vyrovnaný a až v jeho samom závere inkasovali Vrbovčania gól do kabíny z kopačky Majerského. Na začiatku druhého polčasu domáci udreli a už v 47. min Koprna zvyšoval na 2:0. Potom prišla šanca hosťujúceho mužstva, no domáci brankár Zitta mal dobre postavené žrde na bráne, ktoré mu pomohli. O konečnom výsledku rozhodol vzápätí Majerský, keď v 66. min dal tretí gól domácich. Do konca zápasu mali Hornostredania ešte niekoľko šancí, no tie zostali nevyužité. Pred 880 divákmi rozhodoval Lackovský. ŽK: Koprna, G. Havrlent - Kubiš, Gálik, Hečko.
H. Streda: Zitta - Horňáček, Polák, Majerský, Bartošek, Feranec, (81. Marek), Borovský, G. Havrlent (67. Krajčo), Chebeň, Koprna (78. Osipov), Varga
Vrbové: Dlhý (53. Rybárik) - Andrísek, Balcír, Puvák, Gažík, Koyš, Kubiš, Adamec, Jakubička (58. Pašník), Vlado (69. Hečko), Javorka.
Roman Markech

AFC Nové Mesto n/V - Chtelnica 5:1 (1:0)
Góly: 14. a 87. Vojtech, 46. Zmeko, 81. Bogora, 88. Balcír - 6. Gába
Stretnutie sa začalo útočne už od prvých minút. Prvú veľkú príležitosť mali hostia v 4. min, keď nastrelili brvno domácej brány. O tri minúty neskôr Balockého strelu vyhlavičkovali hostia z bránkovej čiary. V 14. min po tlaku domácich a nevydarených odkopnutí lopty hostí pred vlastnou bránou sa strelecky presadil Vojtech. Do konca prvého polčasu sa striedali útoky na oboch stranách, no bez gólového efektu. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorí v 46. min zvýšili Zmekom na 2:0.
Po druhom góle domácich tempo stretnutia upadlo, čo využili hostia v 67. min na zníženie stavu gólom Gábu. V posledných desiatich minútach domáci ukázali ako sa hrá futbal a využívajú gólové príležitosti. 81. min stretnutia priniesla tretí gól domácich, keď Vojtech ukážkovo kopol roh a Bogora nezaváhal. V 87. min stretnutia hráči AFC pekne zakombinovali, Bogora prihral Vojtechovi a ten zvýšil na 4:1. O minútu neskôr, keď už mužstvo hostí hralo bez záujmu Balcír zvýšil na konečných 5:1. ŽK: Balcír - Kohutovič, Piešťanský, Jakab. Pred 380 divákmi rozhodoval Hengerics.
AFC: Minárik - Šumaj, Zmeko, Bošanský, Balocký, Šupka, Vojtech, Balcír, Ostrovský, Gardian, Bogora
Chtelnica: Bola - Korytina, Kohutovič, Bučko, Bilík (62. Kubík), Piešťanský, Némethy (22. Heteš), Jakab, Gába, Blaško, Uváčik (77. I. Bilik).
Roman Bajčík

Šimonovany - Domaniža 1:0 (1:0)
Gól: 23. R. Szabo
Zápas sa od úvodného hvizdu vyvíjal jednoznačne v prospech domácich. Okrem gólu nepremenili aj niekoľko vyložených gólových príležitosti. Dokonca päť minút pred koncom nezúžitkovali na poistenie vedenia ani pokutový kop. Súper sa v Šimonovanoch predstavil v dobrom svetle a kladom zápasu bolo, že sa hralo obojstranne slušne, bez zákernosti. Pred 250 divákmi rozhodoval Gašparovič.
(stra)

Hrnčiarovce – Chynorany
5:2 (2:1)
Góly: 6., 53. a 89. Švestka, 44. Mikula, 53. Adámek – 19. a 75. Kováč,
V prvom polčase sa hral obojstranne kvalitný futbal z oboch strán s množstvom šancí na oboch stranách. Už v 6. minúte načal hostí Švestka strelou z dvadsiatich metrov z priameho kopu. Zakrátko sa hosťom podarilo vyrovnať Kováčom. Tesne pred prestávkou poslal domácich opäť do vedenia Mikula po presnej Kurincovej prihrávke t hranice šestnástky. V 53. minúte sa presadil aj stopér Adámek po nakrátko rozohratom rohovom kope. Na 4:1 zvýšil Švestka, keď najprv trafil spojnicu a potom volejom vrátil loptu do brány. V 75. minúte sa podarilo hosťom znížiť na rozdiel dvoch gólov, no to bolo z ich strany všetko. V 89. minúte skompletizoval svoj hetrik agilný Švestka a zakončil vydarený zápas domácich.
HRNČIAROVCE: Krchnár – Adámek, Mikula (Beňadik), Vido, Sedlák, Michlička, Kitta, Švestka (Englich), Mišovič, Bednárik, Kurinec (Sedlický).
CHYNORANY: Benca – Ondrejkovič, I. Bezák, D. Bezák, Halás. Petruš, J. Maťavka (P. Maťavka), Nemčický, Dovalovský, Furek, Kováč.

Ostatné výsledky: V. Kostoľany – Senica B 6:1 (3:1), Tempo Partizánske - Nitr. Rudno 3:2 (0:1), Prievidza B – Orlové 2:3 (1:3)

1. H. Streda 27 21 4 2 77:21 67
2. N. Mesto 27 22 1 4 65:28 67
3. Domaniža 27 14 3 10 35:40 45
4. Partizánske 27 12 5 10 54:43 41
5. Vrbové 27 12 4 11 47:45 40
6. Chynorany 27 11 6 10 53:50 39
7. Tovarníky 27 10 6 11 43:44 36
8. Chtelnica 27 8 10 9 28:31 34