FUTBAL / III. liga Západ

FKM Nové Zámky - Crystal Lednické Rovne 0:0
Hralo sa síce na oboch stranách s nasadením, no až príliš opatrne a najmä v druhom polčase sa zdalo, akoby obidvom mužstvám stačil bod. Prvý sa odhodlal k zakončeniu Václavík z hranice pokutového územia, no pozorný Rybánsky loptu vyrazil na roh. Gólman domácich sa vyznamenal aj v 17. min, kedy po zlej rozohrávke Mančíka s námahou vytlačil aj tvrdú strelu Detka. Potom sa dostali k slovu Novozámčania, Sebestyéni posunul loptu do priestoru Dang Vanovi, ktorý ju však v behu zle trafil. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami, otvoriť skóre sa pokúšal opäť Václavík, preloboval však nielen vybiehajúceho Rybánskeho, ale aj svätyňu domácich. V 29. min poslal na malé vápno z pravej strany prudký center aktívny Andrášik, pohotový teč Trnku však obrana Lednických Rovní zblokovala. Skóre mohol pred prestávkou otvoriť Dang Vang, ktorý ale po akcii Andrášika s Trnkom zakončoval do poloodkrytej brány nedôrazne. Kto čakal po prestávke gólové korenie, či aspoň viac vzruchu pred bránami, odchádzal poriadne sklamaný. Václavík zakončoval zo 16 m ležérne, Detko sa síce v 56. min presadil cez striedajúceho Hlavačku, no z dobrej pozície netrafil bránu. Publikum stŕplo, keď sa k priamej strele z vari 30 m odhodlal kapitán hostí Bagin a lopta tesne minula pravú žrď Novozámčanov, no blízko bol ku gólu hosťujúci Detko v 69. min, keď sa po trme-vrme v šestnástke k nemu dostala lopta, situáciu ale nezvládol. Domáci si za celý druhý polčas vážnejšiu šancu nevypracovali, až na jeden prienik, ktorý Andrášik zakončil tesne nad.
Rozhodoval Poruban, ŽK: Martinka, 270 divákov.
CRYSTAL: Minarech - Holeščák, Bagin, Bajza, Martinka, Štefanec, Nosický, Mišík, Tomana, Václavík, Detko.
MARIÁN DRAGÚŇ

KFC Majorka Komárno - MFK Myjava/T. Lúka 1:0 (0:0)
Gól: 72. Uzola.
Hostia prišli do Komárna so snahou odčiniť jesennú domácu prehru doma s KFC a s vizitkou štvrtého najúspešnejšieho celku jarnej časti. Domáci naopak chceli potvrdiť svoju úspešnú sériu, a podľa toho sa odvíjala hra od úvodu stretnutia. KFC sa tlačilo pred bránu hostí a už v 6 min. musel zachraňovať Solnička pred dobiehajúcim Dobrým po dobrom vysunutí Porubom. Domácim pomáhal aj vietor a následne Dobrý po úniku z pravej strany nenahral dobre postavenému Koncovi ani Spálovi. Do prestávky zaujalo ešte stiahnutie Zlatohlávka v 16-ke, ale píšťalka hlavného ostala nemá, a hlavička Kamendyho asi z 18 m do stredu bránky. Hostia v druhom polčase aj s pomocou vetra sa viac osmelili, ale KFC Majorka po druhej žltej karte a vylúčení Kamendyho v 65. min. chcela dokázať, že je lepšia a v 70. min. po hlavičke Konca z bránkovej čiary vykopával Zríni. Následne Konc trafil žrď a Uzola tesne po svojom príchode na ihrisko loptu dokopol do prázdnej brány - 1:0. Hostia sa do konca snažili o prečíslenie domácich, ale KFC im nič nedovolil. V závere zaujal ešte prienik Uzolu, ktorý namiesto strely na bránu volil prihrávku, ktorá bola zrazená, rohový kop Krála na Konca, ktorý bránku minul. Domáci si za svoj predvedený bojovný výkon plne zaslúžili tri body a hostia, ktorý sa predstavili ako zdatné mužstvo, boli nakoniec radi, že inkasovali len jeden gól.
Rozhodoval Sluk, ŽK: Kamendy, Zlatohlávek, Podlucký - Gučík, Michalovič, ČK: 65. Kamendy, 200 divákov.
MFK: Solnička - Gučík, Stančík, Michalovič, Buček, Hesek, Kvasnica (79. Štefík), Zríni, Duga, Bogora, Kosík.
ANTON LITTVA

ŠK Vegum Dolné Vestenice - Spartak Bánovce 1:0 (1:0)
Gól: 4. Kočiš.
Tabuľkové postavenie i bilancia vzájomných zápasov (6-1-0) hovorili jasne v prospech domácich. Bánovčania sa napriek tomu netajili tým, že by v susedskom derby radi zabodovali. Úvod súboja mal dramatický spád. V 2. min sa v sľubnej šanci ocitol hosťujúci Masarovič, z dobrej pozície však nemieril presne. O minútu neskôr zacentroval Iskra z pravej strany do 16-tky a Jelšic opečiatkoval brvno. Následne hlavný rozhodca odpískal proti Bánovčanom za ruku v pokutovom území penaltu. Tú s prehľadom premenil Kočiš. Po tomto momente tempo zápasu upadlo do priemeru a hralo sa zväčša medzi 16-tkami. V 20. min mohol zvýšiť Siekel, jeho lob v poslednej chvíli vytlačil Kosiba na brvno. Pri zákroku sa však zranil a tak medzi žrde musel nastúpiť takmer 44-ročný bývalý tréner hostí Melas. Bánovčania sa snažili ohrozovať bránu gumárov zo štandardiek, no s ich centrami do 16-tky si Jurenka poradil. Dobre chytajúci gólman gumárov sa nenechal zaskočiť v 38. min ani tvrdou strelou Masaroviča spoza 16-tky, ktorú vytlačil na roh. Hostia mali v prvom polčase ešte jednu sľubnú šancu. Po rohu a následnej hlavičke Zitu poslal na bránkovej čiare stojaci M. Krajčo loptu do bezpečia. V 68. min zahrávali domáci v 16-tke nepriamy kop. Kočiš priťukol Árgyusimu, ten však prestrelil bránu. A keďže na druhej strane ihriska neuspeli ani Slovák, ktorý z piatich metrov trafil iba bočnú sieť, či Masarovič, zápas sa skončil chudobným víťazstvom gumárov 1:0.
Pred 400 divákmi rozhodoval Laco. ŽK: Siekel, Zimmer - Masarovič, Znášik, Melas, Filin.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Siekel, Kytka, M. Krajčo, Jelšic (90. Jamrich), Kuzma (46. B. Krajčo), Iskra, Kočiš, Árgyusi, Šorec (46. Miklaš). SPARTAK: Kosiba (23. Melas) - Helcz, Parkan, Košš (45. Podolák), Filin, Zita, Šebo, Slovák, Valach (20. Znášik), Masarovič, Hrubý.
BRANISLAV BUCÁK

Slovan Nemšová - Slovan Levice 1:0 (1:0)
Gól: 12. Valachovič (11 m).
V Nemšovej za nepriaznivého počasia videli diváci veľmi bojovný duel, v ktorom obe mužstvá hrali naplno s odhodlaním získať tri body. Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode a to v 12. min Valachovičovu strelu na bránu zrazil rukou hosťujúci obranca a nasledovala penalta, ktorú s prehľadom Valachovič premenil. V 27. min potiahol akciu Ďuďák, prihral do šestnástky v dobrej príležitosti na Valachoviča, pred ním však dobre zasiahol gólman hostí. V 36. min sa zopakovala kombinácia Duďák - Valachovič, keď Ďuďák našiel pekným centrom hlavu Valachoviča, ktorý tesne minul bránu. V 39. min rozhodca prerušil zápas na desať minút kvôli nepriaznivému počasiu. Do polčasu sa už nič vážnejšie na ihrisku neudialo. Hostia mali v prvej časti iba jednu vážnejšiu šancu a to zo štandartnej situácie, keď priamy kop do šestnástky zahrával Gonda. Jeho strelu však Bobot chytil. V 47. min pri prihrávke Jakúbeka domov - vysunul útočníka hostí Gondu, ktorého však zo streleckej šance vytlačil Verchola a nedovolil hosťom vyrovnať skóre. Hneď na to pohrozili domáci a to Valachovičom, ktorý v šestnástke obišiel obrancu, ale jeho strele chýbala presnosť. V 57. min prudká delovka Ďuriša opečiatkovala brvno. Vzápätí center Suchého prešiel na osamoteného Ďuriša, ktorý prestrelil bránu. Hostia bolo zdatným súperom, ktorý často pohrozil nebezpečnými centrami do päťky, ktoré však pochytal dobre chytajúci Bobot.
Pred 250 divákmi rozhodoval Valla, hralo sa bez kariet.
FKS: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Krchňávek, Verchola, Chmelina (67. Koníček, 90. Trška), Ďuriš, Sabadka, Ďuďák, Valachovič (75. Šmátrala), Suchý.
RÓBERT PŠENČÍK

Ostatné výsledky: Spartak Trnava B - OFK Lapáš 1:2 (1:1), FC Neded - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:1 (0:1), Juhcelpap Štúrovo - ŠK Matador Púchov B 0:0, MFK Topvar Topoľčany - FC ViOn Zl. Moravce 2:3 (2:0)

1. Lapáš 27 16 6 5 51:23 54 (+15)
2. FC ViOn 27 16 6 5 51:29 54 (+15)
3. Led. Rovne 27 14 7 6 60:31 49 (+10)
4. D. Vestenice 27 15 3 9 42:29 48 (+6)
5. Komárno 27 13 6 8 35:30 45 (+3)
6. Štúrovo 27 12 8 7 35:29 44 (+2)
7. Nemšová 27 12 4 11 30:38 40 (-2)
8. Topoľčany 27 11 6 10 44:36 39 (-3)