Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Novomestskí policajti hodnotili

Na Okresnom riaditeľstve policajného zboru sa usku

Nové Mesto nad Váhom - točnila tlačová konferencia za účelom zhodnotenia trestnej činnosti v tomto i minulom roku. Zo štatistiky vyplýva, že v prvom štvrťroku 2002 bolo v rámci OR PZ Nové Mesto nad Váhom zaznamenaných 367 trestných činov. Objasnených bolo 260 trestných činov (70,8 percent), čo je najlepší výsledok spomedzi všetkých okresov trenčianskeho kraja. V 21-prípadoch sa na ich páchaní podieľali maloleté osoby (deti do 15 rokov) a v 32-prípadoch mladistvé osoby (15-18 rokov). Za prvý štvrťrok dosiahli škody spôsobené trestnou činnosťou hodnotu takmer 11-miliónov korún, z toho odcudzením vznikla škoda 2-milióny korún. Zachránené hodnoty predstavovali 13-tisíc korún, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom pokles o 41-tisíc korún. Ako nás informoval por. Ján Žucha, vedúci oddelenia majetkovej kriminality odboru kriminálnej polície OR PZ v Novom Meste nad Váhom, vysokoorganizované skupiny páchali najmä majetkovú kriminalitu. Išlo o krádeže motorových vozidiel, najčastejšie značiek Octavia a Passat, ako aj vlámania do bytov a rodinných domov, kde bola 70-percentná objasnenosť. Jedni páchatelia sa v týchto prípadoch zameriavajú najmä na krádeže šperkov a hotovosti, ďalší na elektroniku. "Čo sa týka násilnej trestnej činnosti, v minulom roku sme zo všetkých okresov zaznamenali najviac vrážd, a to hlavne na dedinských zakáľačkách, kde úradoval alkohol," hovorí J. Žucha. "V priebehu tohto roka sme zatiaľ zaevidovali 5 lúpeží, z ktorých dve sú objasnené. Išlo o prepadnutia na ulici. V oblasti ekonomickej kriminality je na 99-percent páchateľ známy, samotné vyšetrovanie je však veľmi zdĺhavé." Por. J. Žucha vypichol aj najzaujímavejšie objasnené trestné činy či už v tomto, alebo minulom roku. Pred pár týždňami zaznamenali sériové krádeže do rodinných domov. Išlo o dvoch bratov-narkomanov z okresu Piešťany, ktorí sú vo vyšetrovacej väzbe. Páchali trestnú činnosť v rámci celého západného Slovenska a sú stíhaní niekoľkými okresmi. Novomestskí policajti zaznamenali aj sériu vlámaní do chát, ktorých páchateľ je stíhaný na slobode. Pôvodcom kuriózneho prípadu z minulého roka bol asi 80-ročný pán, ktorý prehral peniaze v kartovej hre. Pobral sa domov po kuchynský nôž a menší finančný obnos 200 až 300 korún chcel získať naspäť. Zaevidovaný bol aj prípad strelného poranenia maloletého dieťaťa. Babička s troma deťmi išla po poľnej ceste v okolí dediny, keď po výstrele zrazu 13-ročné dievča spadlo na zem a sťažovalo sa na bolesti v zadnej časti tela. Šetrením sa zistilo, že maloletý chlapec z neďalekého rodinného domu zobral zbraň svojho otca-poľovníka a vystrelil smerom k lesu. Zablúdená guľka našťastie nemala smrteľné dôsledky. Menej závažným trestným činom patrilo objasnenie troch prípadov neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla.

Rastislav Samák

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Stále verím v dobrý koniec, tvrdí Ondrej Janíček

Ondrej Janíček vstúpil do politiky ako aktívny bojovník za spravodlivosť. Rozhodnutie vyplynulo z udalostí posledných rokov, kedy zakúsil neobmedzenú moc najvplyvnejších tohto štátu.

Dvaja vodiči zaplatili za rýchlu jazdu vysoké pokuty

Ďalších dvoch cestných pirátov odhalili pri svojej práci dopravní policajti z Trenčianskeho kraja.

FOTO: Polícia oddelila obe verejné zhromaždenia

Široké okolie Mestského kultúrneho strediska na Hviezdoslavovej ulici kontrolovalo množstvo štátnych a mestských policajtov.

FOTO: Pochovávanie basy v Bošáci

Tradičnú fašiangovú zábavu pripravili miestni hasiči.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Už ste čítali?

Voľby 2020