FUTBAL / V. LIGA - SEVER

KOŠECA - ORLOVÉ 2:0 (1:0)

Prvý polčas mali domáci prevahu, súper sa zameral viac na obranu. Vedúci gól padol z penalty v poslednej minúte prvého polčasu. Druhý polčas bol vyrovnanejší, domáci však pridali ďalší gól a bolo rozhodnuté.

Góly: Decký (11 m), Batla. ŽK: Varga, Decký - Holúbek, Šebík. Rozhodoval Vajzer, 150 divákov.

KOŠECA: M. Turza - Meheš, Decký, Rýdzi, R. Brtáň, Barkáč, Janíček, Tomša (P. Turza), Gajdoš (Palček), Pagáč, Batla. ORLOVÉ: Gaňo - Kukučka, Šimík, Pavlík, Kostolanský, Sedliak, Šebík, Štefánik (Sárinec), Varga, Holúbek, Bauer (Slovák).

2:0 (1:0)

V prvom polčase malo Podolie hernú prevahu, ale ujala sa len jediná strela, ktorá znamenala vedúci gól. V druhom polčase mali domáci opäť viac šancí, svoju snahu korunovali ešte jedným gólom.

Góly: Červenanský, Radošinský. ŽK: Vanek - Panák. Rozhodoval Karnay, 150 divákov.

PODOLIE: Vajaš - R. Hrušovský, Ščepko, Červenanský, M. Hrušovský, Vavák, Vanek, Trebatický, Kubica, Radošinský, Augustín, striedali P. Vojtek, Guliš, Marák. TRENČ. JASTRABIE: Tretinár - R. Glasa, M. Glasa, Tomáš, Bročko, Panák, Mliečko, Šebáň, Koreň, Pavlo, striedali Fodrek, Horák.

Vít Ščepko

VEĽKÉ UHERCE - DOLNÁ PORUBA 1:1 (0:0)

I napriek miernej územnej prevahe domácich odchádzali mužstvá do kabín s bezgólovým výsledkom. V 56. minúte sa hostia ujali vedenia. O desať minút už bolo vyrovnané, keď sa za domácich presadil R. Kováč. Keďže do konca zápasu už ani jedno mužstvo nevyužilo svoje šance, stretnutie sa skončilo deľbou bodov.

Góly: R. Kováč - Kaukal. ŽK: R. Kováč, Urík - Jaroš, Uhlárik. Rozhodoval I. Guliš, 200 divákov.

VEĽKÉ UHERCE: Beňuška - Ivanka, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, E. Štálnik, Mojto, M. Kopál, Urík, R. Kováč, Vlčko, striedali J. Kopál, Žiak. DOLNÁ PORUBA: Jaroš - P. Suchý, M. Bielik, Galko, Uhlárik, J. Suchý, Beňo, Koteš, Rast. Suchý, Bližňák, Kaukal, striedali Hamaňa, B. Bielik (bedo)

DIV. NOVÁ VES - PREČÍN 0:2 (0:2)

Góly: Andel, Lieskovký.

Rozhodoval Ďurica.

(jm)

KRÁSNO - VEĽKÉ BIELICE

4:1 (1:0)

Obidve mužstvá nastúpili so zabezpečenými obranami. Vedúci gól padol už v 13. minúte. Druhý gól vsietil Adamus hneď po prestávke v 47. minúte. Hostia znížili gólom v 86. minúte. Gólový účet zavŕšil Š. Školka v poslednej minúte svojím tretím gólom.

Góly: Š. Školka 3, Adamus - Kundala.

ŽK: Ondrejkovič - Juraj Mlatec, Beňuška. Rozhodoval Čvirik, 250 divákov.

KRÁSNO: Jakubík - Adamus, R. Žiak, Magdolen, Hyrošš, Ondrejkovič, Blaho, Šesták, Domček, J. Žiak, Š. Školka, striedali Kopčo, Dragula. VEĽKÉ BIELICE: Radosa - Bližniak, Kundala, Dragula, Zima, Ján Mlatec, Juraj Mlatec, Horváth, Minárik, St. Mlatec, Beňuška, striedali Miťko, Struhár, Žak.

Juraj Gašparík

HANDLOVÁ - BOJNICE 0:4 (0:3)

Od samého začiatku bolo zjavné, kto bude v okresnom derby ťahať za slabší koniec. Bojničania začali aktívnejšie, boli technicky na výške i rýchlejší. V 19. minúte získali vedenie po opakovanej strele Gajdáča. O zvýšenie stavu na 0:3 sa postaral v 38. a 42. minúe Pekár a dokonale zmrazil pohodlne a hádam i bez záujmu hrajúcich domácich hráčov. V 70. minúte dokončil potupnú prehru Handlovčanov Gajdáč. A keďže domáci sklamali na celej čiare vo všetkých činnostiach nemožno sa domácim priaznivcom čudovať, že ich posielali do horúcich pekiel.

Góly: Gajdáč a Pekár po 2. ŽK: Kováčik, Gál - Oršula. ČK: Kováčik (Handlová). Rozhodoval Bencsík, 80 divákov.

HANDLOVÁ: Konopásek - Hudec, Ondrejka, Gál, Tran (65. Pavlík), Juríček, Andrejčák, Chudý (Jonas), Černák, Bilčík, Kováčik. BOJNICE: Beláň - Herák, Kriko, Pekár, J. Floriš, Sliepka (P. Floriš), Oršula, Švolík (Tomáš), Rybár, Gajdáč (Cmarko), Pipíška.

Imrich Frívaldský

MALÉ LEDNICE - TTS TRENČÍN

2:1 (0:1)

v 60. minúte ukončený zápas

V zápase priemernej úrovne center z pravej strany J. Lednický nevyužil, v 21. minúte strela Batelku prekvapila domáceho brankára a hostia sa ujali vedenia. V 47. minúte J. Čelko hlavou po centri Bubelu prehodil hosť. brankára - 1:1. V 60. minúte Bubela zo skrumáže dal gól, po ktorom hosťujúci obranca neudržal nervy na uzde a inzultoval rozhodcu, ktorý následne ukončil zápas.

Góly: J. Čelko, Bubela - Batelka. Rozhodoval Matuška, 60 divákov.

MALÉ LEDNICE: Jasenovský - P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, Domanický, Čerňanský, M. Čelko, J. Čelko, T. Čelko (Bubela), Milan Lednický, J. Lednický. TTS TRENČÍN: Mičúch - Kalaba, Ľ. Fischer, Batelka, Šlesárik, Jakubek, Albrecht, Tomík, Talian, Sivák, L. Fischer (Keňo).