FUTBAL / III. LIGA - ZÁPAD

LR Crystal Lednické Rovne -

SH Senica 0:3 (0:0)

Góly: 51. Dojčan, 75. Masarovič, 90+. Hoksa

Sklári začali aktívne a už v 2. min Bagin hlavičkoval vedľa brány a ďalšia jeho bomba išla zasa nad brvno. Domáci sa lepšie pohybovali a ich útočné akcie ťahal aktívny Nemečkay, ktorý nedočiahol v šestnástke na Baginovú strelu. Hostia hrali dôrazne a odpovedali strelou Masaroviča. Najväčšiu šancu v prvom polčase spálil Valachovič, ktorý po centri Nemečkaya netrafil prázdnu bránu. Senica odpovedala strelou Wallnera a šancu Masaroviča zlikvidoval Minárech. Druhý polčas začali domáci náporom, ale dva priame kopy nepriniesli gólový efekt. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Dojčan hlavou pod brvno po rohovom kope. Ani prestredania v domácich radoch nepriniesli oživenie, naopak hostia zvýšili svoj náskok gólom Masaroviča a kontrolovali priebeh a vývoj hry. Do konca zápasu ich tretí úspech zaznamenal už v nadstavenom čase Hoksa. Zdecimovaní domáci kartami a zraneniami si dosť skomplikovali situáciu v boji o záchranu v súťaži.

ŽK: Stanický, Dojčan, Velický (všetko Senica). Pred 500 divákmi

rozhodoval Gunda.

Crystal: Minárech - Martinka, Bagin (68. Gatial), Bajza, Prekop, Pavliš (60. Pažitný), Turza, Tomana, Puček (65. Holeščák), Valachovič, Nemečkay.

SH: Ondrejička - Bajan (75. Mička), Fulier, Dojčan, Stanický, Petráš (88. Hoksa), Paľo, Wallner, Velický, Hílek, Masarovič (85. Horáček).

Do zostavy kola: Dojčan (obranca)

Stanislav Detko

Vegum Dolné Vestenice -

AFC Nové Mesto n.V. 5:1 ( 3:1)

Góly: 25. Iskra z 11m, 40. Iskra z 11m, 44. Hájovský, 72. Medera, 90. Mikláš - 30. Minárech

Po nešťastnej prehre v Prievidzi, kde ešte v nadstavenom čase vyhrával Vegum 1:0 bolo ich cieľom víťazstvo. V úvode sa hral len priemerný futbal. Ako prvý sa ocitol v šanci hosťujúci Janiš, no mieril nad bránu. V 8. min domáci Masný sm pred brankárom hostí nepresne zakončil. V 10. min pekná strela Mederu minula ľavú žrď Palkechovej brány. V 22. min sa v šestnástke hostí uvoľnil Sobota no jeho technická strela išla vedľa. O tri minúty nato hostia zbytočne faulovali Mederu a Iskra z pokutového kopu otvoril skóre zápasu. V 30 min však už bolo 1:1, keď Minárech ndhernou strelou z 25 m z tr. kopu ponad múr vyrovnal. V 40. min si na kolmú prihrávku nabehol Líška, hosťujúci Rojko ho v šestnástke fauloval a Iskra opäť z 11m trafil presne - 2:1. V 44. min Hájovský hlavou zvýšil na 3:1.

Začiatok druhéhgo polčasu patril domácicm, no strelu Mederu zlikvidopval brankár AFC. V 54. min Novák sám pred bránou mieril nad. V 64. min uvidel Argyussi červenú kartu za faul zozadu. Vzápätí striedajúci Hlaváč netrafil domácu bránu. V 72.min Medera tvrdou strelou z 20 m zvýšil na 4:1 . V 80. min zahrávali hostia tr. kop no strelu Minárecha vyrazil brankár na roh. V poslednej minúte striedajúci Mikláš zvýšil peknou strelou spoza 16 m na konečných 5:1.

ŽK: Kopčan (AFC) ČK: Argyussi (Vegum). Pred 400 divákmi rozhodoval Valla.

Vegum: Beták - Hájovský, Maruniak, Néma, Sobota (76. Humaj), Stručka (64. Mojžiš), Medera, Argyussi, Iskra, Líška (80. Mikláš), Masný.

AFC: Palkech - Matyáš, Rojko (67. Kopčan), Bošanský, Novák, Gábriš, Ščepko (76. Ivana), Janiš, Švajka, Minárech, Ostrovský (46. Hlaváč),

Do zostavy kola: Maruniak (stredný obranca)

Milan Vážan

FKM Nové Zámky - MFK Myjava/Turá Lúka 2:3 (2:1)

Góly: 23. Haris, 31. Bukovič - 5. Kuračka, 47. Balcír, 67. Zríni.

Rozhodoval: Očkovský, ŽK: R. Sepeši, Holka - Zverec, 200 divákov.

MFK: Solnička - Húšťava, Stančík, Šúplata, Štermenský, Zverec, Balcík (90. Duga), Gúčik, Masaryk (86. Hyža), Kuračka, Zríni (90+. Janček).

MARIÁN DRAGÚŇ

Strojár Nitra - FK Baník Prievidza 2:1 (0:0)

Quarta Neded - Spartak Bánovce 3:0 (2:0)

Góly: 2., 30. a 69. Klajman.

SPARTAK: Kosiba - P. Mášik, Parkán (46. Zita), Pristach, Šebo, Kráľ, Kováč (46. Arbecík), Števanka, M. Mášik, Filín, Senko.

Rozhodoval Valko, bez ŽK.

JOZEF SKLENÁR

Slovan Levice - FK Slavoj

Sládkovičovo 6:1 (2:0)

Góly: 14. Adamčík (11 m), 42., 58. a 63. Chmelo, 72. E. Palic, 74. T. Kuťka - 67. Gálik (11 m).