Góly: 67. a 76. T. Kuťka, 79. Marko, 82. Chmelo, 88. Jenes.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: Zima, 50 divákov.

VEGUM: Čangel - Hájovský (56. Miklaš), Mojžiš, Stručka, Siekel, Néma, Medera, Masný (69. Líška), Sobota, Argyusi, Maruniak. ĽUBOMÍR ŠOLC

AFC Nové Mesto -

FKM Nové Zámky 3:0 (1:0)

Góly: 43. Švajka (11 m), 60. Minarech, 74. Novák.

Po bojovnom výkone domácich hráčov a vlažnej hre mužstva Nových Zámkov sa Nové Mesto nad Váhom rozlúčilo s treťou ligou víťazstvom rozdielom triedy. V 11. min. domáci Ostrovský trafil žrď súperovej bránky a vzápätí na opačnej strane pálil po zemi Haris, domáci gólman Palkech však vyrazil jeho strelu na roh. Novomešťania sa napokon gólu dočkali až tesne pred prestávkou. Ich prevahu v priebehu prvého polčasu korunoval únik Rojka, ktorý bol sfaulovaný v 16-tke. Domáci tak v 43. min. kopali penaltu, ktorú s prehľadom premenil Švajka. V druhom polčase po úniku Gábriša v 60. min. a po následnom centri zvýšil Minarech na 2:0. V 74. min. po hrubej chybe v obrane hostí upravil na konečných 3:0 Novák, inak najlepší hráč na ihrisku.

Pred 300 divákmi rozhodoval Poruban, hralo sa bez kariet.

AFC: Palkech - Matyáš, Ostrovský, Luža (70. Ivana), Rojko, Gábriš, Korytina, Janiš, Švajka, Minarech (64. Kopčan), Novák (80. Lednický). (nm)

Duslo Šaľa -

Crystal Lednické Rovne 1:1 (0:1)

Góly: 70. Andódi - 25. Gatial.

V stretnutí mužstiev z rozdielnych pólov tabuľky sa hralo dosť zostra, čoho výsledkom bolo udelenie piatich kariet pred odchodom do kabín. Už v 8. min. najlepší strelec domácich Andódi z 5 m hlavičkoval tesne nad. V závere štvrťhodiny sa vyznamenal Minárech po delovke Juríka. Chemici sa po obdržanom góle snažili o vyrovnanie, ale strely Prúčneho, Bodriho a Juríka tesne minuli cieľ a s hlavičkou Dékányho si poradil brankár Minárech. V nadstavenom čase zbytočne fauloval v strede Blaško a šiel predčasne pod sprchy. Duslo sa aj v oslabení snažilo o zvrat a už v 52. min. mohlo byť vyrovnané, ale Minárech vyrazil gólovú hlavičku Andódiho. Po hodine hry fauloval P. Martinka v hĺbke pokutového územia Dékányho, ale penaltu strieľanú brankárom Papánkom proťajšok vyrazil. Hostia síce v 65. min. pohrozili rýchlym brejkom Tomanu, ale Papánek bol pripravený. Chemici sa predsa v 70. min. radovali - talentovaný Čirik po technickej paráde odcentroval a Andódi z 5 m hlavou nezadržateľne vyrovnal.

Rozhodoval Valla, ŽK: Lazor, Pažitný, Turza, Blaška, Valachovič, ČK: 45+. Blaško, 120 divákov.

CRYSTAL: Minárech - Bajza, Pažitný (51. Vozár), P. Martinka (80. J. Martinka), Lazor, Bagin, Turza, Mišák (66. Valachovič), Gatial, Holeščák, Tomana. JOZEF SKLENÁR

Gól: 55. Gavroň (11 m).

V zápase už išlo iba o prestíž a hlavne či domáci odčinia jesennú prehru zo Štúrova. Hoci mali hostitelia miernu prevahu, hralo sa v kľudnom tempe na ktorom malo svoj podiel aj dusné počasie. Prvú strelu vyslal domáci Kráľ, ale táto nemala potrebnú razanciu. Neskôr Sány z uhla trafil bočnú sieť hostí. Tí pohrozili v 15. min, avšak Mišenčík neskoro reagoval na polovysoký center pred odkrytú domácu polovicu brány. V 33. min hrubú chybu v strede bánovskej obrany pred Mlynárom skvele napravil Kosiba. Tesne pred polčasom sa opäť vyznamenal bánovský brankár, ktorý Smatanovu polovysokú strelu asi z 10 m bravúrne vyrazil na roh. Po prestávke začali domáci náporom, ale strieľaná hlavička J. Pristacha išla tesne vedľa. Zlom v zápase nastal v 54. min, keď po vzdušnom súboji hoci Kosiba mal loptu v rukách detinsky fauloval útočníka hostí a musel ísť pod sprchy. Nariadenú jedenástku Gavroň bezpečne premenil. V 64. min M. Pristacha zastavila štúrovská obrana v šestnástke faulom a k lopte na bielom bode sa postavil Parkan. Jeho strelu k pravej žrdi však Procházska vystihol a vyrazil na roh. V snahe aspoň vyrovnať vrhli domáci všetky sily do útoku, zvýšili tempo, ale prudká hlavička Melichera, či delovky M. Mášika, Senku i Filina tesne míňali bránu hostí. Tí len ojedinele prenikali, avšak o to nebezpečnejšie a novonastúpivší brankár Klačko musel v dvoch prípadoch ukázať svoj postreh. Raz mu pri strele Mišenčíka z uhla pomohla i žrď. Záver zápasu sa niesol v zbytočne nervóznom ovzduší a rozdávaním žltých kariet. Navyše lavičku musel po kontraverzii s asistentom rozhodcu opustiť aj domáci tréner, ktorý si po stretnutí uvedomil svoju chybu a športovo sa mu ospravedlnil.

Pred 150 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: M. Pristach, Parkan, Filin - Štofík, Gavroň. ČK: 55. Kosiba.

SPARTAK: Kosiba - P. Mášik, M. Mášik, Senko, Parkan, M. Pristach (65. Zita), Filin, Števanka, J. Pristach (55. Klačko), Sány (52. Melicher), Kráľ. Ľuboslav Ježo

Baník Prievidza - ŠK Blava

Jaslovské Bohunice 3:2 (2:1)

MFK Myjava/Turá Lúka -

OFK V. Kostoľany 4:0 (1:0)

Góly: 30. Masaryk, 74. Kuračka, 81. Masaryk (11 m), 85. Bruško.

V poslednom zápase tohto ročníka sa domáci rozlúčili s divákmi opäť jednoznačným výsledkom, no ten sa nerodil len tak ľahko ako všetci očakávali. Hostia sa od prvých minút zamerali na dôraznú defenzívu a hlavne dobre pripravený trénerom Haincom, ktorý ešte nedávno viedol mužstvo MFK, odolávali tlaku domácich až do 30. min, keď najlepší strelec celej súťaže Masaryk prekvapil z uhla brankára hostí a bolo - 1:0. Už pred týmto gólom mohli domáci jasať, no Zverec strelou z 13 m trafil v 18. min len žrď brány hostí. Po úvodnom góle si domáci vypracovali ešte niekoľko sľubných príležitosti, no nedokázali ich premeniť na ďalší úspech v podobe gólu. Hostia sa snažili v prvom polčase kontrovať, no zakončenia Janíčka boli vždy nepresné alebo ich zlikvidoval pozorný brankár Mareček. Druhý polčas pokračoval podľa vývoja prvého s tým rozdielom, že domácim sa podarilo v priebehu jedenástich minút definitívne zraziť súpera na kolená. Najskôr v 74. min Kuračka jemne tečoval strelu Jančeka, v 81. min Masaryk s prehľadom premenil pokutový kop za faul na Zverca a následne v 84. min Bruško hneď po svojom príchode na ihrisko presnou strelou uzavrel gólový účet tohto stretnutia. Domáci dosiahli ešte aj piaty úspech, no pre postavenie mimo hru ho hlavný rozhodca neuznal. Hostia v druhom polčase síce hrali otvorenú partiu, no okrem šance Krajčoviča, ktorý dlho otáľal so zakončením, domácu bránu neohrozili. Domáci iba potvrdili, že jarná časť sezóny im vyšla priam fantasticky a okrem víťazstva v Pohári ZsFZ dosiahli historicky najlepšie umiestnenie, ktorým je druhé miesto práve skončeného ročníka III. ligy.

Pred 350 divákmi rozhodoval Farkaš, ŽK: Harajka.

MFK: Mareček - Gúčik, Stančík (70. Janček), Šuplata (76. Hyža), Štermenský, Zverec, Balcír, Masaryk, Kuračka, Zríni, Michalovič (84. Bruško). Peter Halabrín

1. Senica 30 19 7 4 47:18 64 (+19)

2. Myjava/T. Lúka 30 18 4 8 65:26 58 (+13)

3. Šaľa 30 15 8 7 44:25 53 (+8)

4. Levice 30 16 4 10 65:35 52 (+7)

5. Bánovce 30 15 4 11 50:33 49 (+4)

6. D. Vestenice 30 15 3 12 54:59 48 (+3)